• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32637 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 فروردین 1401 - ساعت: 18:40

چاپ
هشدار پلیس؛ مراقب جاعلان گواهینامه‌های رانندگی باشید

هشدار پلیس؛ مراقب جاعلان گواهینامه‌های رانندگی باشید


رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا اعلام کرد: استفاده از گواهینامه‌های جعلی و فاقد سابقه ضمن پیگیری قانونی و ارجاع مجرمین به مراجع ذیصلاح، هنگام وقوع حوادث رانندگی مستوجب تشدید مجازات خواهند شد.

به گزارش میانخبر ؛سرهنگ احمد کرمی اسد رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا گفت: در فضای مجازی تبلیغات متعددی در خصوص اخذ هزینه و صدور گواهینامه بدون طی فرآیندهای قانونی مشاهده می‌شود که جاعلین براساس اطلاعات شناسنامه‌ای افراد مبادرت به صدور گواهینامه جعلی می‌کنند.

وی گفت: با توجه به فرایند سیستمی و هوشمند صدور گواهینامه‌های رانندگی، امکان ورود و دسترسی افراد غیرمجاز به سامانه‌های این مرکز غیرممکن است. بنابراین تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر امکان صدور گواهینامه با داشتن سابقه در سیستم پلیس راهور کاملا غیرواقعی و نادرست است.
 
رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور افزود: تعدادی از جاعلین پس از اخذ بخشی از هزینه های مربوطه از افراد و طعمه های خود، خطوط ارتباطی خود را قطع و امکان دسترسی افراد را غیرممکن می‌کنند و تعدادی نیز با اخذ مدارک هویتی و شناسنامه‌ای اشخاص مبادرت به صدور و جعل گواهینامه با مشخصات سایرین کرده که در سامانه های پلیس راهور فاقد سابقه و اعتبار است.
 
سرهنگ کرمی اسد با تاکید بر اینکه دارندگان گواهینامه های رانندگی در بازه های زمانی مختلف نسبت به کنترل و بررسی سوابق تخلفاتی درج‌شده در سابقه گواهینامه خود اقدام کنند، افزود: در صورت مشاهده هرگونه سابقه تخلف رانندگی که خودشان مرتکب نشده‌اند، به مرکز اجرائیات و مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور مراجعه و پیگیری کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: استفاده از گواهینامه‌های فاقد سابقه و جعلی ضمن پیگیری قانونی و ارجاع مجرمین به مراجع ذی صلاح قانونی به هنگام وقوع حوادث رانندگی مستوجب تشدید مجازات خواهند شد.
 


مطالب مرتبط با : هشدار پلیس؛ مراقب جاعلان گواهینامه‌های رانندگی باشید
دیدگاه شما در مورد : هشدار پلیس؛ مراقب جاعلان گواهینامه‌های رانندگی باشید

هشدار پلیس؛ مراقب جاعلان گواهینامه‌های رانندگی باشید تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ