• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 32658 - تاریخ انتشار : سه شنبه 13 اردیبهشت 1401 - ساعت: 19:09

چاپ
قرعه‌کشی فروش خودرو فعلاً حذف نمی‌شود

قرعه‌کشی فروش خودرو فعلاً حذف نمی‌شود


وزیر صمت در نامه‌ای به رئیس سازمان حمایت دستور داد تا زمان برقراری توازن میان عرضه و تقاضای خودرو، قرعه کشی خودرو کماکان ادامه داشته و تنها مسیر فروش خودرو به صورت عادلانه باشد.

به گزارش میانخبر؛ وزیر صمت در نامه‌ای به رئیس سازمان حمایت دستور داد تا زمان برقراری توازن میان عرضه و تقاضای خودرو، قرعه کشی خودرو کماکان ادامه داشته و تنها مسیر فروش خودرو به صورت عادلانه باشد.

در این نامه آمده است؛ " در اجرای بند ۵ از دستورات ابلاغی رییس جمهور محترم (موضوع  نامه شماره ۱۶۱۸۶۹) مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ در خصوص  نحوه عرضه خودرو به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم مبنی بر اینکه "ضمن حذف تدریجی روند قرعه کشی، با افزایش عرضه، فرآیند فعلی عرضه خودرو (ازطریق قرعه کشی) فورا اصلاح و شفاف سازی لازم در آن صورت گیرد". 

ضروری است تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو که می تواند به حذف تدریجی قرعه کشی منجر شود، تمهیدات لازم برای قرعه کشی متمرکز خودرو توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان حداکثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ فراهم شود و تمامی خودروسازان از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی آن سازمان  و صرفا از طریق سامانه متمرکز قرعه کشی انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت مورد نظر، امکان عرضه عادلانه تر برای کلیه خودروهای تولیدی فراهم شود. "مطالب مرتبط با : قرعه‌کشی فروش خودرو فعلاً حذف نمی‌شود
دیدگاه شما در مورد : قرعه‌کشی فروش خودرو فعلاً حذف نمی‌شود

قرعه‌کشی فروش خودرو فعلاً حذف نمی‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ