• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32662 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401 - ساعت: 00:11

چاپ
شوراها و دهیاران در خط مقدم استفاده از ظرفیت‌ها هستند/ از مهر شورا تنها برای نامه‌های اداری استفاده شود

در همایش شوراها و دهیاران میاندورود مطرح شد؛

شوراها و دهیاران در خط مقدم استفاده از ظرفیت‌ها هستند/ از مهر شورا تنها برای نامه‌های اداری استفاده شود


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان مياندورود، گفت: شوراها و دهياران در خط مقدم استفاده از اين ظرفيت‌ها قرار دارند و آنچه مهم است چگونگي استفاده از اين ظرفيت‌ها است.

به گزارش ميانخبر، همايش شوراها و دهياران شهرستان مياندورود با حضور زارعي و بابايي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، دادستان، فرمانده سپاه و نيروي انتظامي، بخشدار مرکزي، رئيس جهاد کشاورزي و شوراهاي بخش و شهرستان در اردوگاه دانش آموزي بادله برگزار شد.

منصورعلي زارعي نماينده مردم ساري مياندورود در مجلس شوراي اسلامي در جمع شوراها و دهياران شهرستان مياندورود با اشاره به حضور ايران در جنگ اقتصادي، اظهار کرد: جنگ اقتصادي بزرگتر و پيچيده‌تر از جنگ نظامي است و رهبري عملکرد دولت را در اين جنگ مورد تاييد قرار دادند و بايد اين مسير تحولي که آغاز شد را جلو ببريم.

زارعي بيان کرد: بزرگترين موضوع در اين نبرد بزرگ استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و پاي کار و در ميدان بودن همه مسئولان است.

وي خاطرنشان کرد: مردم در اين جنگ اقتصادي با صبر خود در تلاش هستند و کمک مي‌کنند و اگر صداقت داشته باشيم مردم کمک خود را ادامه خواهند داد.

زارعي با اشاره با اجراي ساماندهي ارز ترجيحي از سوي دولت، تصريح کرد: دولت در سال 400 هزار ميليارد تومان يارانه در اين زمينه مي‌داد که حداقل 30 درصد آن به انحراف مي‌رفت و کساني که سرمايه بيشتري داشتند از اين يارانه بيشتر سود مي‌بردند و با اين اقدام دولت قرار است اين يارانه به سمت توليد برود.

وي افزود: در مورد ارز ترجيحي از دولت تضمين گرفتيم که قدرت خريد مردم نبايد کاهش پيدا کند و دشمن هم تلاش مي‌کند که کار را به انحراف بکشاند و به نتيجه مطلوب نرسيم.

عضو کميسيون آب و کشاورزي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان مياندورود، گفت: شوراها و دهياران در خط مقدم استفاده از اين ظرفيت‌ها قرار دارند و آنچه مهم است چگونگي استفاده از اين ظرفيت‌ها است.

زارعي تاکيد کرد: مهمترين موضوعي که در سال جاري بايد به آن توجه شود شعار سال يعني توليد است و توليد از ظرفيت‌هاي موجود حاصل مي‌شود اگر بتوانيم سرمايه گذاري را بالا ببريم اشتغال و درآمد افزايش پيدا مي‌کند و هرجا امکان ايجاد حتي يک شغل و سرمايه گذاري وجود دارد بايد ورود کنيم و آن را ايجاد کرد.

علي طالبي فرماندار مياندورود نيز با تشکر از زحمات شوراها و هياران، اظهار کرد: هر جا تشدد و تفرقه باشد روستا يا شهر پيشرفت نمي‌کند به همين دليل کار را انفرادي انجام ندهيد و سعي کنيد براي کوچک‌ترين کار با هم مشورت کنيد.

طالبي با تاکيد بر اينکه رعايت بيت المال بايد يکي از اولويت‌هاي شما باشد، گفت: شوراها و دهياران نسبت به ساخت و سازهاي غيرمجاز حساس باشند.

جواد کردان فرمانده ناحيه مقاومت بسيج مياندورود نيز در اين جلسه با بيان اينکه جنگ دشمن نسبت به ما از حالت تک بعدي خارج و تبديل به جنگ چند بعدي شده است، افزود: پايگاه هاي ما يا فعال هستند که مورد قبول ما نيستند يا موثر، ما دنبال پايگاه موثر هستيم؛ پايگاه و بسيج موثر در محله بايد در حوزه اعتقادات، سياست، فرهنگ و امنيت ورود جدي داشته باشد و مردم را پاي کار نظام بياورد.

کردان بيان کرد: ما دنبال محله‌ايي هستيم که ارکان نظام که در محله قرار دارند پاي کار مردم باشند و مردم پاي کار نظام باشند؛ اين تشکيلات در يک قرارگاهي به نام قرارگاه محله مهدوي گرد هم خواهيم آمد، در اين قرارگاه کارها در چارچوب قانون انجام مي‌شود و کسي در کار کس ديگر دخالتي ندارد اما مطالبه‌گري وجود دارد.

وي با اشاره به فعاليت هاي سپاه در اعزام افراد به راهيان نور، خاطرنشان کرد: کمک براي اعزام افراد به راهيان نور وظيفه شوراها و دهياران و شهرداران است که وزارت کشور مکلف کرده است و اقدامات سپاه در اعزام افراد به راهيان نور کمک به شما بوده است به همين دليل اعلام نشود که کمک‌هايي که بابت اعزام به راهيان نور انجام مي‌دهيد کمک به سپاه است.

یکی از نکاتی که در این همایش مورد توجه بود استفاده از مهر شورا بود که در این جلسه تاکید شد که شوراها تنها در نامه‌های اداری از مهر شورا استفاده کنند و در زمینه نقل و انتقال املاک و زمین‌ها از آن استفاده نکنند.

همچنين در اين مراسم علي بابايي کارنامي نماينده مردم ساري و مياندورود، دادستان عمومي و انقلاب مياندورود، رئيس شوراي شهرستان، فرمانده انتظامي مياندورود مطالبي را عنوان کردند و تعدادي از شوراها نيز به بيان مشکلات موجود در کار شورايي پرداختند و دو نفر به‌عنوان کارشناس استانداری موراد قانونی را برای شوراها بیان کردند و در پايان 10 نفر به‌عنوان شوراهاي نمونه تقدير شدند.مطالب مرتبط با : شوراها و دهیاران در خط مقدم استفاده از ظرفیت‌ها هستند/ از مهر شورا تنها برای نامه‌های اداری استفاده شود
دیدگاه شما در مورد : شوراها و دهیاران در خط مقدم استفاده از ظرفیت‌ها هستند/ از مهر شورا تنها برای نامه‌های اداری استفاده شود

شوراها و دهیاران در خط مقدم استفاده از ظرفیت‌ها هستند/ از مهر شورا تنها برای نامه‌های اداری استفاده شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ