• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32674 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 خرداد 1401 - ساعت: 16:55

چاپ
130 میلیارد برای آسفالت راه‌های میاندورود اختصاص داده شد/ ذخیره آبی کمی برای کشاورزی داریم

در جلسه شورای اداری میاندورود مطرح شد؛

130 میلیارد برای آسفالت راه‌های میاندورود اختصاص داده شد/ ذخیره آبی کمی برای کشاورزی داریم


فرماندار میاندورود گفت: در سفر ریاست جمهوری 130 میلیارد تومان برای آسفالت جاده‌های شهرستان در مدت 3 سال اختصاص داده شد تا چهره شهرستان را تغییر دهیم.

به گزارش میانخبر، جلسه شورای اداری میاندورود صبح امروز با حضور مدیران دستگاه‌ها و نهادها، امام جمعه و فرماندار میاندورود و همچنین محبی معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری مازندران در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

علی طالبی فرماندار میاندورود در این جلسه با بیان اینکه در روزهای گذشته دو چاه مجتمع آبرسانی ما از مدار خارج شده بود که در با اقدامات فوری که انجام شد چاه آب از شرکت زراعی دشت ناز وارد مدار شد تا مشکل آب شرب مردم برطرف شود.

طالبی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین محورهای توسعه راه است، افزود: بعضی از جاده‌های ما حدود 30 سال قبل آسفالت شدند و امروز نیاز به بازسازی است و یا بعضی از جاده‌ها هنوز آسفالت نشده است که در سفر ریاست جمهوری 130 میلیارد تومان برای آسفالت این جاده‌ها در مدت 3 سال اختصاص داده شد تا چهره شهرستان را تغییر دهیم.

وی با انتقاد از مستقل نشدن بعضی از ادارات، گفت: 22 اداره در شهرستان به صورت مستقل در حال فعالیت هستند و همچنین برای استقرار ادارات درخواست مقداری از زمین جهادکشاورزی در سورک را کردیم که موافقت‌های اولیه گرفته شد انشالله بتوانیم سایت اداری را در این مکان ایجاد کنیم.

حجت الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده امام جمعه میاندورود نیز در این جلسه تاکید کرد: با وجود اینکه میاندورود به داشتن چهار خط طلایی معروف است اما از آن به صورت بهینه استفاده نمی‌شود چون محل توقف مسافر در شهرستان نداریم.

امید محبی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران نیز با اشاره به شرایط خاص و ویژه کشور، تاکید کرد: در شرایط ویژه که در آن حضور داریم دولت اقدام به اتخاذ تصمیمات پایه‌ایی و اساسی‌زده است و شاید در این شرایط مشکلاتی را نیز متحمل شویم.

محبی خاطرنشان کرد: نباید دنبال این باشیم که یک وظیفه‌ایی به ما تکلیف شود تا آن را انجام دهیم بلکه باید دنبال این باشیم که سهم ما در مشکلات یک شهرستان چیست و آن را پیگیری و مرتفع کنیم.

وی اظهار کرد: بودجه خوبی در سفر رئیس جمهور به مازندران اختصاص پیدا کرد که جزو چند استان اول کشور از این نظر هستیم.

هاشمی مدیر امور آب و فاضلاب میاندورود نیز در گزارشی از وضعیت آب کشاورزی شهرستان گفت:وضعیت آبی ما در سطح هشدار است و سد شهید رجایی با ظرفیت ۱۶۳ میلیون متر مکعب در ابتدای فصل کشاورزی ۱۱۶ میلیون متر مکعب آب داشت و در حال حاضر ۷۳ میلیون متر مکعب آب ذخیره دارد که از این مقدار 20 میلیون مترمکعب برای پایداری سد باید وجود داشته باشد و حدود ۶ میلیون مترمکعب برای شرب نگهداری شود.

هاشمی افزود: نسب به سال قبل کاهش ورودی آب را داشتیم و داریم به همین دلیل تیرماه را پایان آب رسانی اعلام کردیم و باید صرفه جویی از همین امروز انجام شود تا فصل را بدون مشکل به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه کشاورزان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و درخواست سهمیه سوخت دارند، بیان کرد: قانونا نمی‌توانیم به کسانی که پروانه چاه ندارند سوخت اختصاص دهیم.

هاشمی اظهار کرد: در بازدیدهایی که اخیرا داشتیم شاهد بودیم زمین‌هایی که در آن گندم برداشت شد برای کشت برنج آماده می‌شوند باید از این کار جلوگیری شود چون این زمین‌ها آب زیادی برای کشت برنج نیاز دارند و در شرایط آبی حال حاضر به صلاح نیست.

در پایان این جلسه از زحمات حنیف سورکی آزاد تقدیر و سیدپرویز رضوی به عنوان سرپرست معاون فرمانداری میاندورود معارفه شد.مطالب مرتبط با : 130 میلیارد برای آسفالت راه‌های میاندورود اختصاص داده شد/ ذخیره آبی کمی برای کشاورزی داریم
دیدگاه شما در مورد : 130 میلیارد برای آسفالت راه‌های میاندورود اختصاص داده شد/ ذخیره آبی کمی برای کشاورزی داریم

130 میلیارد برای آسفالت راه‌های میاندورود اختصاص داده شد/ ذخیره آبی کمی برای کشاورزی داریم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ