• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32677 - تاریخ انتشار : سه شنبه 24 خرداد 1401 - ساعت: 13:27

چاپ
صادرات 200 تن هلو از میاندورود به کشورهای همسایه

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

صادرات 200 تن هلو از میاندورود به کشورهای همسایه


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از صادرات 200 تن هلو به کشورهای عراق، روسیه و هند خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 20 هزار قطعه با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد تومان خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد تعداد واحدهای مرغداری میاندورود به 70 واحد رسید که یک میلیون و 600 هزار قطعه در ماه ظرفیت جوجه ریزی آنها است.

وی درباره مشکل به‌وجود آمده برای برنج کاران بخش گهرباران، اظهار کرد: با توجه به اینکه اراضی پایین دست در انتهای خط آب رسانی قرار دارند به همین دلیل در معرض تهدید کم آبی قرار دارند به همین دلیل باید با مداومت و شدت بیشتری آب رسانی به این منطقه انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب رسانی به کلیه اراضی پایین دست انجام شد اما با توجه به اینکه ذخیره آب سد شهید رجایی کاهش چشمگیری داشته است و ما نیز هشدارهای لازم را داده بودیم لازم است کشاورزان آمادگی لازم برای وضعیت بحرانی را داشته باشند.

علوی با اشاره به اینکه از سطح 9 هزار و 486 هکتار اراضی شالیزاری حدود 95 درصد اراضی زیر کشت رفتند، بیان کرد: سطح زیر کشت ارقام پرمحصول سه هزار و 635 هکتار و ارقام محلی پنج هزار و 741 است و سطوح کشت شده به صورت مکانیزه هشت هزار و 166 هکتار می‌باشد.

وی همچنین به کشت محصول مهم کلزا در میاندورود اشاره کرد و گفت: از سطح هزار و 83 هکتار تقریبا 7۰۰ هکتار برداشت شد ضمن اینکه ارقام زمستانه شرکت زراعی دشت ناز برداشت نشد و پیش بینی ما تولید دو هزار و 166 تن کلزار در سال جاری است.

علوی تصریح کرد: خرید کلزا توسط شرکت‌ها در مرکز خرید تضمینی جمعاً 612 تن بوده و این در حالی است که شرکت زراعی دشت ناز محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تحویل ندادند.

وی با اشاره به آغاز برداشت گندم، افزود: از سطح سه هزار و 35 هکتار سطح زیر کشت گندم، در بیش از هزار هکتار برداشت صورت گرفت که توسط مرکز خرید مومنی و شرکت‌های تعاونی جمعاً 2 هزار و 500 تن خرید انجام شد و پیش پیش بینی می‌شود 13 هزار و 657 تن تولید گندم در سال جاری باشد.

مدیر جهادکشاورزی میاندورود با بیان اینکه 12 هزار و 68 هکتار باغات سیاه ریشه در میاندورود وجود دارد، افزود: سه هزار و 279 هکتار باغ هلو و شلیل در میاندورود داریم که در هزار و 500 هکتار برداشت انجام شد و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری 81 هزار و 975 تن تولید هلو و شلیل در این شهرستان برداشت شود و همچنین تاکنون 200 تن هلو به کشورهای عراق، روسیه و هند صادر شد.مطالب مرتبط با : صادرات 200 تن هلو از میاندورود به کشورهای همسایه
دیدگاه شما در مورد : صادرات 200 تن هلو از میاندورود به کشورهای همسایه

صادرات 200 تن هلو از میاندورود به کشورهای همسایه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ