• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32682 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 تیر 1401 - ساعت: 19:37

چاپ
لیگ ملت‌های والیبال| شکست شاگردان عطایی مقابل تیم صدرنشین/ عبادی‌پور؛ امتیازآورترین بازیکن میدان

ایران یک - ایتالیا ۳؛

لیگ ملت‌های والیبال| شکست شاگردان عطایی مقابل تیم صدرنشین/ عبادی‌پور؛ امتیازآورترین بازیکن میدان


تیم ملی والیبال ایتالیا در برابر سروقامتان ایران به پیروزی دست یافت.

به گزارش میانخبر سومین روز هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال 2022 امروز (پنج‌شنبه 16 تیرماه) با 6 دیدار در دو شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم پیگیری می‌شود.

در نخستین دیدار شهر گدانسک تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی سه بر یک مغلوب تیم کامل ایتالیا شدند تا پنجمین ناکامی خود را تجربه کنند و تعداد برد و باخت تیم ایران برابر شود.

تیم ایران در ست دوم 27 بر 25 فاتح این میدان شد، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 23 و 25 بر 23 نتیجه را به حریف قدرتمند خود واگذار کرد تا ایتالیا با هشت برد و 25 امتیاز صدرنشین شود.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین  اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

مردان والیبال ایران ست نخست این مسابقه را همگام با ایتالیا شروع کردند اما از امتیاز پنجم چندین پوئن متوالی به حریف دادند و وقت استراحت فنی این ست 12 بر 6 به سود ایتالیا شد. ملی‌پوشان کشورمان در ادامه تلاش زیادی برای کاهش اختلاف امتیاز دو تیم انجام دادند اما نشد و در نهایت نتیجه این ست را 25 بر 16 به حریف واگذار کردند. تیم ایران در این ست دو امتیاز سرویس، دو دفاع و 6 حمله به دست آورد. احسان دانش‌دوست نیز در این ست به میدان رفت.

در ست دوم مرتضی شریفی به جای اسفندیار به میدان آمد. ایتالیا نخستین امتیاز را به دست آورد و برتری این تیم همچنان محسوب بود تا بهروز عطایی در امتیاز 9 بر پنج به سود ایتالیا وقت استراحت درخواست کرد. در ادامه بازی ملی‌پوشان در زمین بهتر شد و در امتیاز 11 دو تیم برابر شدند و وقت استراحت فنی این ست نیز 12 بر 11 به ایران رسید. رقابت دو تیم در این ست پایاپای و نزدیک به هم پیش رفت و در نهایت شاگردان بهروز عطایی 27 بر 25 فاتح این ست شدند تا از نظر ست شماری دو تیم یک بر یک برابر شوند.

تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست سوم چهار امتیاز متوالی به دست آورد تا دی‌جورجی وادار به گرفتن وقت استراحت شود. در امتیاز 10 دو تیم برابر شدند و وقت استراحت فنی 12 بر 10 به سود ایتالیا شد. در ادامه این ست خطای بازیکنان ایران زیاد شد و در امتیاز 21 بر 18 به سود ایتالیا، عطایی وقت استراحت به موقع  درخواست کرد و تیم ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد. در نهایت این ست 25 بر 23 به سود ایتالیا شد تا تیم ایران در ست شماری دو بر یک عقب بیافتد. امیررضا سرلک از ابتدای این ست به‌جای جلوه به میدان آمد و اسفندیار هم در میانه راه به جمع ملی‌پوشان داخل زمین پیوست.

شاگردان دی‌جورجی نخستین امتیاز ست چهارم را به دست آوردند. امین اسماعیل‌نژاد در امتیاز 13 بر 9 به سود ایتالیا دو امتیاز سرویس متوالی گرفت و سرمربی ایتالیا مجبور به گرفتن وقت استراحت شد. در امتیاز 15 دو تیم برابر شدند. تیم ایران در نهایت نتیجه این ست را نیز 25 بر 23 به حریف خود واگذار کرد تا سه بر یک مغلوب ایتالیا شده باشد.

سیمونه آنزانی، ایوان زایتسف، دنیله لاویا، جیانلوکا گالاسی،  سیمونه جیانلی و الساندرو میشلیتو ترکیب تیم ایتالیا در ابتدای این مسابقه بودند که در مناطق شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند و هدایت لاجوردی‌پوشان را نیز فردیناندو‌ دی‌جورجی برعهده داشت.

همچنین میلاد عبادی‌پور با کسب 26 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن این مسابقه را به دست آورد و در تیم ایتالیا ایوان زایتسف با 17 امتیاز بهترین بازیکن بود. امین‌ اسماعیل‌نژاد نیز 23 امتیاز برای تیم ایران به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران در مجموع ست‌های این مسابقه 89 امتیاز کسب کرد که به ترتیب 49 پوئن در حمله، 7 امتیاز در دفاع، 8 پوئن سرویس و 25 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایتالیا بود.

بازیکنان سرزمین چکمه نیز در مجموع ست‌های این مسابقه 100 امتیاز کسب کردند که شامل 33 امتیاز حمله، 10 دفاع، 8 پوئن سرویس و 27 امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم ایران بود.مطالب مرتبط با : لیگ ملت‌های والیبال| شکست شاگردان عطایی مقابل تیم صدرنشین/ عبادی‌پور؛ امتیازآورترین بازیکن میدان
دیدگاه شما در مورد : لیگ ملت‌های والیبال| شکست شاگردان عطایی مقابل تیم صدرنشین/ عبادی‌پور؛ امتیازآورترین بازیکن میدان

لیگ ملت‌های والیبال| شکست شاگردان عطایی مقابل تیم صدرنشین/ عبادی‌پور؛ امتیازآورترین بازیکن میدان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ