• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32702 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 مرداد 1401 - ساعت: 18:25

چاپ
افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل/ حقیقی‌های فروشنده، بازار را به زانو درآوردند

در پایان معاملات امروز رخ داد؛

افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل/ حقیقی‌های فروشنده، بازار را به زانو درآوردند


امروز یکشنبه ۹ مرداد، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۷ هزار و ۳۵۴ واحدی به یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن اما با کاهش ۷.۲۴۱ واحدی عدد ۳۷۹ هزار و ۹۷۵ واحد را به نمایش گذاشت.

به گزارش میانخبر؛ بازار سهام امروز با فشار بیشتری از سوی فروشندگان حقیقی سهام مواجه بود هرچند که برخی حقوقی‌ها برای حفظ شاخص کل در کانال فعلی همچنان در تکاپو بودند ولی در نهایت شاخص کل بورس امروز  ۹ مرداد با ۱۷ هزار و ۳۵۳ واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۲۳ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن هم با هفت هزار و ۲۴۱ واحد کاهش به ۳۷۹ هزار و ۹۷۵ واحد و شاخص قیمت با چهار هزار و ۳۴۳ واحد افت به ۲۲۷ هزار و ۹۲۸ واحد رسید و شاخص بازار اول، ۱۴ هزار و ۸۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۲۸ هزار و ۴۰۸ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در بازار بورس، بیش از ۶ میلیارد و ۱۶۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال معامله شد.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۹۸ واحد، تامین سرمایه امید (امید) با ۱۰۷ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۶۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۲ واحد وسیمان کردستان (سکرد) با ۳۷ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل نمادهای پتروشیمی فناوریان (َفن) با ۲ هزار و ۵۱۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۹۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۳۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۲۹ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۷۰۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷۸ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۷۰۳ واحد رسید و در این بازار ۲ میلیارد و ۴۲۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۳۸ هزار و ۶۴۹ نوبت بود.

نمادهای بیمه دی (ودی)، گسترش صنایع روی ایرانیان (فروی)، صنعت روی زنگان (زنگان) و مبین وان کیش (اوان) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و در مقابل آنها نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و فرابورس ایران (فرابورس) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.مطالب مرتبط با : افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل/ حقیقی‌های فروشنده، بازار را به زانو درآوردند
دیدگاه شما در مورد : افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل/ حقیقی‌های فروشنده، بازار را به زانو درآوردند

افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل/ حقیقی‌های فروشنده، بازار را به زانو درآوردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ