• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32716 - تاریخ انتشار : جمعه 15 مهر 1401 - ساعت: 13:11

چاپ

یوزهای پارسی به رده بیستم جهان رسیدند؛

تیم ملی ایران در بهترین جایگاهِ پیش از جام‌جهانی در رده‌بندی فیفا/ کی‌روش نیامده رکورد خودش را شکست!


تیم ملی فوتبال کشورمان به بهترین جایگاهش در رده‌بندی فیفا پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ - قطر دست خواهد یافت.

به گزارش میانخبر؛ تیم ملی فوتبال کشورمان با هدایت کارلوس کی‌روش پرتغالی در فیفادی اخیر که در خلال کمپ اردویی پسران فوتبال ایران در کشور اتریش برگزار شد، به یک پیروزی مهم و ارزش‌مند در برابر تیم ملی فوتبال اروگوئه و یک تساوی بااهمیت مقابل شیرهای ترانگا، تیم ملی فوتبال سنگال دست یافت.

از این رو مطابق رویه همیشگی فدراسیون جهانی فوتبال، پس از روزهای فیفا که به بازی‌های ملی اختصاص یافته، جدول رنکینگ جهانی تیم‌های ملی سراسر جهان به‌روزرسانی خواهد شد و پیش‌بینی‌ها طبق مراتب امتیازدهی از این قرار هستند که یوزهای سپیدپوش پارسی بالاخره بر سکوی بیستم جهان قرار خواهند گرفت.

تیم ملی ایران که پیش از این بر برده بیست‌ودوم جهان قرار داشت، از یک پیروزی و یک تساوی خود امتیازاتی به‌دست آورده که ایران را به رده بیستم جهان می‌رساند. این رتبه در واقع تا روز آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ - قطر حفظ خواهد شد و در این شرایط تیم ملی با بهترین رده‌بندی تاریخ خود پا به بزرگ‌ترین فستیوال فوتبالی جهان خواهد گذاشت.

تیم ملی فوتبال کشورمان جام جهانی ۲۰۱۸ را به عنوان تیم ۳۷ جهان و جام جهانی ۲۰۱۴ را به عنوان تیم ۴۳ جهان آغاز کرد. ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز در حالی که در ماه‌های قبل از جام جهانی رتبه ۱۵ و ۱۷ را تجربه کرده بود، در ماه منتهی به جام جهانی ۲۰۰۶ در رتبه ۲۳ قرار گرفت و به آلمان رفت.
 
کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان که در جام‌های جهانی ۲۰۱۴ - برزیل و ۲۰۱۸ - روسیه سمت سرمربی‌گری تیم ملی را برعهده داشت، حالا با بهترین رتبه‌ای که خودش کسب کرده در جام جهانی حضور خواهد داشت و به نوعی طی یک ماه حضور در تیم ملی، رکورد خودش را هم شکست.


مطالب مرتبط با : تیم ملی ایران در بهترین جایگاهِ پیش از جام‌جهانی در رده‌بندی فیفا/ کی‌روش نیامده رکورد خودش را شکست!
دیدگاه شما در مورد : تیم ملی ایران در بهترین جایگاهِ پیش از جام‌جهانی در رده‌بندی فیفا/ کی‌روش نیامده رکورد خودش را شکست!

تیم ملی ایران در بهترین جایگاهِ پیش از جام‌جهانی در رده‌بندی فیفا/ کی‌روش نیامده رکورد خودش را شکست! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ