• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32761 - تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - ساعت: 13:50

چاپ
بسیج سازندگی جلوه‌ای باشکوه از ایثار و خدمت/ قفل سازندگی به همت جهادگران باز می‌شود

بسیج سازندگی جلوه‌ای باشکوه از ایثار و خدمت/ قفل سازندگی به همت جهادگران باز می‌شود


مردمی‌بودن از مهم‌ترین ویژگی بسیج سازندگی است؛ مجموعه دستاوردها و خدمات زیاد سازندگی در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی در روستاها و شهرهای گویای ظرفیت و توان بالای بسیج سازندگی در خدمتگزاری به مردم است، حاصل این تلاش‌ها به لبخند رضایت رهبری و مردم ارزشمند است.

به گزارش میانخبر به نقل از بلاغ، سرمایه استخوان سوزه کار خودش را کرده بود با شال و کلاهی که کاملا خاکی شده بود باز می لرزید، اما وقتی چهره ننه طوبا را میدید که با چشمای امید بخش به سمت آنها می آید و با دعای زیر لب برایشان چای و صبحانه آورده بود، همه این لرزه ها را به جان می خرید که تا عید خانه بوی سمنو و سبزه بگیرد، جهادگران است دیگر دلش به همین دعاهای زیر لب و چشمانی غرق شادی خوش است.

بعد از چند ماه که کلید خانه تحویل داده شد و گریه شوق و همان دعای زیرلب برایش قوت قلبی شد تا گام ها را استوار تر بردارند.

سرمشقشان کسیست که برای آبادی باغ و قنات شب و روز تلاش می کرد، جهادگران الگوی مانند امام علی ع دارند که برای سازندگی و عمران و آبادی شهرها و روستاها می کوشید، سیره عملی آن تلاش بی وقفه بود که سرمشق و الگوی مناسبی جهادگران امروز است و در نامه ای به مالک اشتر تاکید کرد که به همان میزان به ایمان مردم توجه شده است عمران و سازندگی هم توجه کند.

به ضرورت انجام اقدامات وسیع و سریع در راستای محرومیت زدایی و افزایش فعالیت های عمرانی جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ با فرمان رهبرکبیر انقلاب اسلامی جهاد سازندگی تشکیل شد تا به مبارزه با فقر و محرومیت زدایی بپردازد.

اگر نگاهی کوتاه به عملکرد چند سال این نهاد بیندازیم، می‌بینیم که در این سال ها کارهای بسیار ارزشمندی انجام داده و باعث کاهش فاصله طبقاتی شده است.

مردمی بودن از مهمترین ویژگی این نهاد است؛ مجموعه دستاوردها و خدمات زیاد سازندگی در عرصه های اقتصادی، فرهنگی در روستاها و شهرهای گویای ظرفیت و توان بالای جهاد سازندگی در خدمتگزاری به مردم است، حاصل این تلاش ها به لبخند رضایت رهبری و مردم ارزشمند است.

در دین ما همانطور که به خودسازی تاکید شده، به سازندگی و عمران شهرها و روستاها نیز توجه شده است و خودکفایی اقتصادی امری ضروری است، به طوری که اگر کسی در راه مایحتاج خانواده خود کار کرده و در راه آن کشته شود شهید محسوب می شود .

سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلای مازندران در حاشیه افتتاح خانه محروم در گفتگو با خبرنگاران گفت: اقدامات گروه‌های جهادی مازندران همسو با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان در سال گذشته بعنوان رتبه نخست کشوری در اجرای این طرح ها انتخاب شد.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران طی تفاهم‌نامه‌ای با کمیته امداد امام خمینی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ساخت خانه محروم در سال جدید متعهد شده است، عنوان کرد: ساخت هزار و صد خانه در سال ۱۴۰۲ که قرارداد ساخت این خانه ها به زودی عملیاتی خواهد شد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران ادامه داد: فرایند شناسایی افراد نیازمند و محروم در سطح روستاها و حاشیه شهرها در حال انجام است که پس از انتقاد قرارداد ساخت مقدمات کار نیز شروع می شود.

وی با تاکید به اینکه خانه هایی که برای نیازمندان در سطح استان ساخته میشود در ابعاد ۷۰ متری است و با مشارکت خیران و ادارات کمیته امداد و بنیاد مسکن و دهیاری و شورای روستا است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز ۳۰۰ خانه به واجدین شرایط و نیازمندان تحویل داده شد.

مسلمی با اشاره به اجرای ۸۰ طرح آبرسانی در روستاها، اظهار کرد: برای برخورداری هفتاد روستای مازندران از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی این طرح اجرا خواهد شد که اعتبار مورد نیاز برای اجرای ان ۳۳۶ میلیارد تومان است .

وی تصریح کرد: مجتمع آبرسانی همسو با اجرایی طرحهای محرومیت‌زدایی به حدود ۲۰۰ روستای ۱۹طرح در حال اجراست که تا پایان سال به اتمام میرسد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی با اعزام به مناطق محروم و دور افتاده ۱۲ نوع خدمت تخصصی انجام دادند که در راستای اجرایی طرح های محرومیت زدایی سپاه کربلای مازندران در سال گذشته در مجموع ۶۵۲ میلیارد تومان هزینه داشته است.

جهادگر فاطمی استمراربخش راه حضرت زهرا(س)

امام جمعه آمل نیز گفت: جهادگر فاطمی یعنی استمرار خط حضرت زهرا (س) بودن است.

حجت‌الاسلام ابراهیم یعقوبیان با بیان اینکه دین اسلام زیبایی های مادی دنیویی و اخرویی است، عنوان کرد: دین، لذت دنیا و اخرت را می بخشد، دین نیامده که دنیا را تلخ کند، بلکه بهترین زندگی و با نشاط ترین زندگی را خواهیم داشت وقتی دین داریم.

امام جمعه آمل با تاکید اینکه اگر جامعه ای توحیدی باشد دنیا را آباد خواهد کرد، خاطرنشان کرد: در سایه ایجاد یک حکومت توحیدی دنیا اباد خواهد شد، اوج تمدن بشری امروز امریکاست که رنج به همراه اورده است، حاکمیتی دنیا را اباد می کند که حاکمیتی توحیدی باشد.

وی تصریح کرد: اگر امروز جهادگران فاطمی نام گذاری شدند، معنایش این است که استمرار بخش راه حضرت زهرا س باشد و از آن دفاع کند و باعث عمران و ابادی شود و رنج را از بین می برند.

امام جمعه آمل جهادگر فاطمی را در همه عرصه ها خواند و اظهار کرد: یک معنای جهاد این است که انسان اهل جهاد تنگه خود را در تنگه احد می بیند، خود ابزار سازی می کند و وسط میدان می آید؛ چرا که باور دارد، وسط جنگ است، یک جهادگر عرصه میدان شاید روزها به ان حتی غذا نرسد، از کمترین امکانات استفاده می کنند شب و روز نمی شناسند .

سرهنگ زین العابدین داغمه‌چی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل نیز گفت: در هر شرایطی بسیج سازندگی قبل از هر ارگانی اقدام به خدمت رسانی به مردم می کند، جوانانی که طلایه داران این عرصه هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۷ واحد مسکن محرومین در نظر گرفته شد، عنوان کرد: ۳۰ واحد به ارزش ۸ میلیارد تومان با کمک بنیاد مسکن و کمیته امداد افتتاح شد.

فرمانده سپاه آمل ادامه داد: ۹۱ پروژه گلزار شهدا به ارزش یک میلیارد تومان در سال گذشته اجرا شد.

وی از برنامه های جهادسازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: به ۱۵۰ نفر با مبلغ ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

داغمه‌چی از دیگر برنامه های جهادسازندگی خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۷ میلیارد تومان به نیازمندان اهدا شد و همچنین ۵۰ جهیزیه برای نوعروسان اماده کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل تصریح کرد: ۳۰۰ میلیون تومان برای تعمیرات منزل هزینه شد و ۴۰ میلیارد تومان در مجموع خدمات جهادسازندگی و گروههای جهادی و مجمع خیرین و گروههای مذهبی در سال گذشته انجام شد.مطالب مرتبط با : بسیج سازندگی جلوه‌ای باشکوه از ایثار و خدمت/ قفل سازندگی به همت جهادگران باز می‌شود
دیدگاه شما در مورد : بسیج سازندگی جلوه‌ای باشکوه از ایثار و خدمت/ قفل سازندگی به همت جهادگران باز می‌شود

بسیج سازندگی جلوه‌ای باشکوه از ایثار و خدمت/ قفل سازندگی به همت جهادگران باز می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ