• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 33044 - تاریخ انتشار : دوشنبه 23 مرداد 1402 - ساعت: 09:37

چاپ

وضعیت عروسک‌های معروف در شهرک غزالی/ چه سریال‌هایی در حال کارند؟


به گزارش میانخبر، مهدی میرچی مدیر شهرک سینمایی غزالی درباره پروژه‌های در حال تصویربرداری در این مجموعه بیان کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های این روز‌ها سریال «سلمان فارسی» است که افتتاحیه فصل ایران با حضور پیمان جبلی رئیس صداوسیما انجام شد.

وی اضافه کرد: سریال «رحیل» از دیگر مجموعه‌هایی است که مدتی است در شهرک در حال تصویربرداری است. همچنین «مهیار عیار» مدتی خارج از شهرک در حال تصویربرداری بود و از هفته آینده دوباره به شهرک بازمی‌گردد.

میرچی با اشاره به طراحی و آماده سازی یک سریال تاریخی عنوان کرد: «تلما» از جدیدترین آثار نمایشی به تازگی شروع به کار کرده است و در حال آماده سازی دکور هستند سعید سعدی تهیه کنندگی این سریال را بر عهده دارد و فضایی تاریخی دارد.

مدیر شهرک غزالی اظهار کرد: «تن‌ها گریه کن» از دیگر سریال‌هایی است که قرار است برای شبکه سه ساخته شود و در اینجا تصویربرداری خواهد شد. همچنین «طوبی» سریالی است که به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی در حال آماده‌سازی لوکیشن هاست و این هم اثری تاریخی در دوران صفوی است. از آثار شبکه خانگی نیز «بامداد خمار» این روز‌ها در حال تصویربرداری است.

میرچی درباره بخش موزه عروسکی شهرک و برخی انتقاداتی که نسبت به نحوه نگهداری آن‌ها مطرح شده است بیان کرد: همه شرایط برای حفظ و نگهداری عروسک‌های سیما لحاظ می‌شود. ۱۰۸ عروسک سیما در این موزه قرار دارند که همه عروسک‌های اصلی برنامه‌ها و سریال‌ها هستند.

وی درباره ترمیم این عروسک‌ها و شرایط نگهداری توضیح داد: عروسک‌ها دو سال پیش بازسازی شدند و هر ماه نظارت می‌شوند که اگر نیاز به ترمیم باشد آن هم لحاظ می‌شود. البته عروسک‌ها به صورت روزانه تمیز می‌شوند و سیستم گرمایی و سرمایی دائمی برای این موزه تدارک دیده شده است.

میرچی با اشاره به عروسک‌های این موزه بیان کرد: از عروسک‌های قدیمی مثل چاق و لاغر یا عروسک‌های شهر موش‌ها گرفته تا گنجشکک اشی مشی و حتی عروسک‌های جدید مثل جناب خان در این شهرک هستند. قرار است به زودی فضایی ایجاد شود و مجموعه عروسک‌های متعلق به کار‌های مرکز صبا هم در اینجا نگهداری شود.


منبع : دانشجو

مطالب مرتبط با : وضعیت عروسک‌های معروف در شهرک غزالی/ چه سریال‌هایی در حال کارند؟
دیدگاه شما در مورد : وضعیت عروسک‌های معروف در شهرک غزالی/ چه سریال‌هایی در حال کارند؟

وضعیت عروسک‌های معروف در شهرک غزالی/ چه سریال‌هایی در حال کارند؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ