• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 33057 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 مرداد 1402 - ساعت: 07:56

چاپ

کره شمالی: جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره اجتناب ناپذیر است


به گزارش میانخبر، کره شمالی پس از اقدامات تحریک آمیز آمریکا و کره جنوبی در برگزاری رزمایش‌های مستمر، به آزمایش‌های موشکی متعدد اقدام کرد که هدف آن حفظ بازدارندگی در برابر دشمنان خود بود. پیونگ یانگ که به بازدارندگی هسته‌ای رسیده است بار‌ها درباره اقدامات تحریک آمیز واشنگتن و تبعات آن هشدار داده است.

به گزارش تله تریدر، کانگ سان نام، وزیر دفاع کره شمالی که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مسکو هم اینک در روسیه به سر می‌برد اعلام کرد وقوع جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره اجتناب ناپذیر است. 

این مقام بلندپایه نظامی خاطر نشان کرد: اینکه آیا ما شاهد یک جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره خواهیم بود در حال حاضر دیگر یک پرسش مطرح شده نیست، بلکه آنچه اکنون مطرح می‌شود این سوال است که چه کسی این جنگ هسته‌ای را شروع می‌کند و چه زمانی این جنگ آغاز خواهد شد؟

وی افزود: شیدایی و علاقه جنگ هسته‌ای از سوی آمریکا و جمهوری دست نشانده آن (کره جنوبی) باعث خواهد شد شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا به کانون جدیدی از جنگ هسته‌ای بدل شود. 

مقامات سئول پیش‌تر اعلام کرده بودند در صورتی که آمریکا چتر هسته‌ای خود را بر روی این کشور گسترده نکند این احتمال وجود دارد که به سمت ساخت تسلیحات هسته‌ای سوق یابند. با این حال، واشنگتن از اراده پولادین خود برای دفاع از کره جنوبی در برابر هر گونه حمله هسته‌ای همسایه شمالی خبر داده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط با : کره شمالی: جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره اجتناب ناپذیر است
دیدگاه شما در مورد : کره شمالی: جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره اجتناب ناپذیر است

 کره شمالی: جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره اجتناب ناپذیر است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ