• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 33061 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 مرداد 1402 - ساعت: 08:00

چاپ

نشست شورای امنیت درباره قره باغ


به گزارش میانخبر، از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، منطقه قره باغ تاکنون شاهد دو جنگ خونین میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بوده است. اکنون باکو به دلیل آن‌که دست بالا را در منطقه دارد، کریدور لاچین، تنها مسیر زمینی میان ایروان و قره باغ کوهستانی را مسدود کرده که این امر با مخالفت ارمنستان همراه بوده است. 

به گزارش آرمن پرس، پس از درخواست چند روز گذشته ارمنستان به منظور تشکیل جلسه شورای امنیت پیرامون موضوع قره باغ و کریدور لاچین، «آرارات میرزویان» وزیر خارجه این کشور قرار است در نشست این شورا در شانزدهم ماه اوت شرکت کند. 

این جلسه اضطراری پس از آن برگزار می‌شود که ایروان نسبت به مسدودسازی کریدور لاچین از سوی باکو معترض بوده و چنین اقدامی را مسبب ایجاد بحران انسانی در قره باغ می‌داند.

«آنی بادالیان» سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «وزیر خارجه کشور در شانزدهم اوت در نیویورک حضور خواهد داشت تا در جلسه اضطراری شورای امنیت پیرامون وضعیت قره باغ و مسدود سازی کریدور لاچین از سوی باکو شرکت کند. ما بر این باوریم این اقدام باعث ایجاد بحران انسانی برای ساکنان غیرنظامی قره باغ شده است.»

جمهوری آذربایجان طی چند ماه اخیر کریدور لاچین را به طور کامل مسدود کرده است. مقامات باکو می‌گویند از این کریدور قاچاق صورت گرفته و نیز معادن غیرقانونی این منطقه اقدام به ایجاد مشکلات زیست محیطی جدی کرده‌اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط با : نشست شورای امنیت درباره قره باغ
دیدگاه شما در مورد : نشست شورای امنیت درباره قره باغ

 نشست شورای امنیت درباره قره باغ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ