• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 33063 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 مرداد 1402 - ساعت: 08:01

چاپ

«یعقوب اسرائیل» اولین خاخام ریاض


به گزارش میانخبر، در حالی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی تیتر اول خود را به پیشرفت عادی سازی روابط با عربستان اختصاص داده اند، خاخام مقیم ریاض پس از افتتاح نخستین منزل صهیونیست‌ها موسوم به «حاباد» در عربستان به خود لقب «نخستین خاخام ریاض» را داد. 

کانال آی ۲۴ رژیم صهیونیستی گزارش داد در حالی که تیتر اول روزنامه‌های این رژیم درباره پیشرفت عادی سازی روابط با عربستان است، خاخام صهیونیست منتظر توافق نماند. «یعقوب اسرائیل» که در ریاض پایتخت عربستان زندگی می‌کند پس از افتتاح نخستین منزل یهودیان موسوم به «حاباد» در عربستان به خود لقب «نخستین خاخام ریاض» را داد. او این خانه را برای خدمت به هزاران یهودی مهاجر به عربستان افتتاح کرد.

این خاخام یهودی از حضور تعداد زیادی از یهودیان مهاجر در عربستان پرده برداشت که برای کار به این کشور آمده اند. او گفت از ۷۵ هزار آمریکایی شاغل در عربستان حدود یک درصدشان یهودی هستند و بیشتر این افراد از فرانسه، انگلیس و آمریکای جنوبی آمده اند. در مجموع حدود ۱۵ هزار یهودی با قرارداد‌های کاری مختلف در عربستان مشغول به کار هستند.

«یعقوب اسرائیل» همچنین گفت: زمانی که از وجود این افراد به عنوان یک گروه اجتماعی مطلع شدم از خودم پرسیدم: چه کسی تمام مدت به نیاز‌های آنان رسیدگی می‌کرده است؟ این خاخام یهودی گفت پس از آنکه عزمش را برای انجام آنچه که می‌خواهد، جزم کرده و اوضاع کنونی عربستان را بررسی کرده متوجه شده است که ملت یهودی با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.

او همچنین گفت قصد دارد به عنوان رهبر معنوی خدمات مختلفی مانند برگزاری نماز و میزبانی وعده‌های غذایی روز‌های عید به یهودیان ارائه دهد. روزنامه تایمز آو اسرائیل سال ۲۰۲۱ مقاله‌ای با این مضمون منتشر کرد که این خاخام یهودی از آنجا که در آمریکا متولد شده است به علت دو تابعیتی بودن می‌تواند به عربستان سفر کند، هرچند رژیم صهیونیستی و عربستان روابط دیپلماتیک رسمی و اعلام شده ندارند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط با : «یعقوب اسرائیل» اولین خاخام ریاض
دیدگاه شما در مورد : «یعقوب اسرائیل» اولین خاخام ریاض

 «یعقوب اسرائیل» اولین خاخام ریاض تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ