• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 33083 - تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1402 - ساعت: 09:00

چاپ
 تغییر رویکرد دیوان محاسبات از «همه رسی» به «مهم رسی»

دستغیب در دیدار با فرمانده کل نیروی انتظامی مطرح کرد؛

تغییر رویکرد دیوان محاسبات از «همه رسی» به «مهم رسی»


رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه پیگیری موارد اولویت‌دار کشور از اهمیتی مضاعف برای دیوان محاسبات برخوردار است، گفت: در این راستا با یک برنامه‌ریزی هدفمند، رویکرد این نهاد نظارتی را از «همه رسی» به «مهم رسی» تغییر داده‌ایم.
به گزارش میانخبر، به نقل از خانه ملت، سیداحمدرضا دستغیب در دیدار با احمدرضا رادان فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رویکرد جدید و تحولی در این نهاد نظارتی، گفت: سیاست ما در دوره تحولی دیوان محاسبات، فعال کردن هرچه بیشتر بدنه اجرایی و ارتقای همزمان کیفیت نظارت و شفافیت مالی است.
 
رئیس کل دیوان محاسبات پیرامون تغییر رویکرد در این نهاد نظارتی، افزود: پیگیری موارد اولویت‌دار کشور از اهمیتی مضاعف برای دیوان محاسبات برخوردار است، از این رو، با یک برنامه‌ریزی هدفمند، رویکرد این نهاد نظارتی را از «همه رسی» به «مهم رسی» تغییر داده‌ایم.
 
وی با اشاره به سهم قابل توجه شرکت‌های شبه دولتی در اقتصاد کشور، ادامه داد: در راستای انضباط بخشی به سیستم مالی کشور تلاش می‌کنیم، سهم بخش شبه دولتی در اقتصاد رصد و شناسایی شود، چراکه شفافیت و نظارت در این حوزه، بسیار مهم و قابل توجه است.
 
دستغیب همچنین در رابطه موضوع مولدسازی، مطرح کرد: اگرچه ورود به این عرصه یک امر اجتناب‌ناپذیر و ضرورتی غیرقابل انکار است، اما همزمان با پیشبرد این سیاست، باید مراقبت، بررسی و نظارت‌های کافی را نیز مدنظر قرار داد؛ بنابراین گزارش، در ادامه این دیدار احمدرضا رادان فرمانده کل نیروی انتظامی نیز ضمن تقدیر از مشاوره‌ها و همراهی‌های موثر دیوان محاسبات کشور، گفت: رویکرد نوین در پیش گرفته شده در دیوان محاسبات کشور، افزون‌بر بهینه‌سازی نظارت‌ها، حل مسائل و مشکلات اجرایی را نیز در پی خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری صداوسیما

مطالب مرتبط با : تغییر رویکرد دیوان محاسبات از «همه رسی» به «مهم رسی»
دیدگاه شما در مورد : تغییر رویکرد دیوان محاسبات از «همه رسی» به «مهم رسی»

 تغییر رویکرد دیوان محاسبات از «همه رسی» به «مهم رسی» تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ