• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3314 - تاریخ انتشار : سه شنبه 04 شهریور 1393 - ساعت: 12:35

چاپ

زنده که عاشق نبود زنده نیست

3هزار کیلومتر پیاده روی به عشق اهل بیت +عکس


حمید رضا خمسه 3 هزار کیلومتر را با پای پیاده برای رسیدن به کربلای معلی طی خواهد کرد.

به گزارش میانخبر ، حمید رضا خمسه اهل استان لرستان در طرح از بهشت تا بهشت شرکت کرده و با پای پیاده مشهد مقدس را به مقصد کربلای معلی طی می کند.

وی درخصوص انجام اینکار، گفت: این طرح از بهشت تا بهشت نام دارد و مسیر حرکت پیاده روی از مشهد مقدس تا کربلای معلی می باشد.

وی افزود: این طرح با دو هدف، ایجاد فضای فرهنگی و معنوی و پیام رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال اجراست.

خمسه شعار ستاد بازسازی عتبات عالیات در این طرح را، هر ایرانی ماهیانه هزار تومان جهت توسعه حرمهای مطهر عنوان کرد.

وی بیان داشت: 14 مرداد مسادف با سالروز تخریب حرمهای قبرستان بقیع از مشهد مقدس حرکت کردم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته این طرح، روز اربعین در کربلای معلی خواهیم بود.

خمسه درخصوص نحوه حرکت خود در طول شبانه روز گفت: در طول روز پیاده روی می کنم و شبها را استراحت و در مسیر حرکت در صورتی که وقت داشته باشم از محل دفن شهدای گمنام یا امامزادگان نیز دیدن می کنم.

وی افزود: در صورتی که بتوانم و وقت اجازه دهد دوست دارم حرم امام(ره) و حضرت معصومه(س) را نیز زیارت کنم.

وی در پاسخ به سوال ما مبنی بر اینکه چه کسی امکانات مسیر را برای شما فراهم می کند، گفت: امکانات را در طول مسیر برادرانمان در سپاه و عتبات عالیات در هر شهرستان فراهم می کنند و مسئولین دیگر نیز با آنها همکاری می کنند.

حمید رضا خمسه این سفر را اولین سفر خود به کربلا عنوان کرد و گفت: بی نهایت برای رسیدن به کربلا مشتاق هستم و تا زمانی که به آنجا نرسم باورم نمی شود و این اشتیاق من به حدی است که 3 هزار کیلومتر ا پیاده دارم طی می کنم.

وی انجام این حرکت را باعث ایجاد روحیه و فضای معنوی در خود دانست و گفت: با فضای معنوی ایجاده شده توانستم یک فضای معنوی در خودم ایجاد کنم و اینکار باعث ایجاد روحیه و شور و اشتیاق دیدن بین الحرمین در من نیز شده است.

وی با اشاره به حضور خود در روز اربعین در کربلا، اظهار داشت: در روز اربعین همراه همه مردم به عزاداری می پردازیم ولی برنامه خودم این است که در آن روز پرچم آمریکا و اسرائیل را در کربلا به آتش بکشم.

خمسه استقبال مردم از وی را بسیار خوب و پرشور خواند و گفت: مردم شهر و روستاهای طول مسیر با حمایتها و استقبال خود من را شرمنده خود می کنند.

وی یکی از خاطرات خوب خود از طول مسیر که باعث تعجبش شده بود را ارادت بسیار زیاد برادران اهل سنت استان گلستان نسبت به ائمه اطهار دانست.

حمید رضا خمسه روز دوشنبه با ورود به شهرستان میاندورود مورد استقبال فرماندار و فرمانده سپاه میاندورود قرار گرفت و این دو مسئول با استقرار وی در هتل بادله امکانات لازم برای استراحت را در میاندورود در اختیار خمسه قرار دادند.

 مطالب مرتبط با : 3هزار کیلومتر پیاده روی به عشق اهل بیت +عکس
دیدگاه شما در مورد : 3هزار کیلومتر پیاده روی به عشق اهل بیت +عکس

3هزار کیلومتر پیاده روی به عشق اهل بیت +عکس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ