• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3446 - تاریخ انتشار : جمعه 07 شهریور 1393 - ساعت: 19:28

چاپ
دولت به دنبال ايجاد آرامش است

حجت الاسلام رسولي:

دولت به دنبال ايجاد آرامش است


امام جمعه مياندورود گفت:تمام جناح هاي اين نظام را خودي مي دانيم مگر اينكه مطمئن شويم از جاي ديگر خط مي گيرند و در صف دشمنان نظام و انقلاب هستند.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه مياندورود اظهار داشت:وعده خداوند محقق شد و پس از 50 روز مقاومت، ملت مظلوم غزه به پيروزي رسيد.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه انسان بايد گردنه ها و سختي هاي بسياري را پشت سر بگذارد تا به هدف و قله دست يابد افزود:اسراييل در طول اين مدت از هوا،زمين و دريا بر روي ملت غزه آتش گشود اما نتوانست به اهداف خود دست يابد.

*دستان اسراييل به نشانه تسليم بالا رفت
وي هدف اسراييل را خلع سلام حماس عنوان كرد و ابراز داشت: نه تنها حماس تسليم اين خواسته اسراييل نشد بلكه همه مردم دنيا شاهد بودند كه دستان اسراييل به نشانه تسليم بالا رفت.

خطيب جمعه سورك با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي هم در جنگ تسليم مقاومت شد و هم در مذاكره شكست را پذيرفت افزود: بازگشايي گذر گاه رفح و آزادي اسرا از جمله درخواست هاي حماس بوده است.

وي گفت:اميدواريم كه اين پيروزي زمينه ساز پيروزي هاي بزرگ تر يعني آزادسازي قدس شريف باشد.

* دشمنان از قدرت و توان ايران هراس دارند
حجت الاسلام رسولي در بخش ديگري از سخنان خود به سرنگوني پهپاد اسراييلي در خاك ايران اشاره كرد و اظهار داشت:اين پهپاد با خيال اينكه ايران قادر نخواهد بود آنرا شناسايي و رديابي كند وارد خاك كشور شد .

وي با بيان اينكه نقض حريم هوايي،حاكميت ملي ايران و تجاوز سرزميني انجام شده محكوم است افزود:جاسوسي در منطقه هسته اي خلاف اندر خلاف است.

امام جمعه مياندورود ابراز داشت:خود جاسوسي خلاف است و جاسوسي در منطقه هسته اي كه زير نظر آژانس هسته اي فعاليت مي كند خلاف اندر خلاف است چرا كه تاكنون به اذعان آژانس هسته اي هيچ خلافي از ايران سر نزده است.

وي با بيان اينكه انجام اينكار نشان مي دهد كه دشمنان از قدرت و توان ايران هراس دارند گفت:آنها از قدرت هسته اي ايران مي ترسند و آنرا تهديد بزرگ براي خود قلمداد مي كنند و با اينكه مي دانند ايران به دنبال بمب هسته اي نيست اما توان ايران در موضوع هسته اي براي انها زجرآور است.

خطيب جمعه سورك سرنگوني اين پهپاد را نشان از توان،قدرت و اقتدار جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت:هر كسي با هر نيت و هدفي به حريم هوايي كشور وارد شود ولو تصويربرداري ، نظام با تمام توان در مقابلش خواهد ايستاد.

*دولت به دنبال ايجاد آرامش است
امام جمعه مياندورود توان فن آوري نظامي و اطلاعاتي كشور را بسيار قوي تر و پيشرفته تر از كشورهاي ديگر عنوان كرد و ابراز داشت:اينكه سپاه پاسداران اعلام كرده است كه نيازي به مهندسي معكوس اين پهپاد ندارد يعني اينكه فن آوري پهپادهاي ما در اين زمينه بسيار پيشرفته تر هستند.

حجت الاسلام رسولي در بخش پاياني سخنان خود به هفته دولت اشاره كرد و با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر اظهار داشت:امسال هفته دولت با نام اميد و آرامش نامگذاري شده است كه دولت نيز در طول يكسال گذشته ثابت كرده است كه به دنبال ايجاد آرامش است.

*ريل گذاري دولت بسيار عالي است
وي با بيان اينكه با تدبير و اعتدالي كه بر مبناي شعور و شعار دولت ايجاد شد آرامش خوبي در جامعه حكمفرما است افزود:دولت در بحث مهار تورم و ركود بسيار كارشناسانه عمل كرده است.

امام جمعه مياندورود كارهاي دولت در زمينه هاي مختلف از جمله فرهنگي را مناسب ارزيابي كرد و ابرزا داشت:گام هاي خوبي برداشته شده است هرچند در بخشي زمينه ها گلايه هايي وجود دارد كه اميدواريم مرتفع شود.

وي با بيان اينكه رويكرد كلي دولت در زمينه فرهنگ مناسب است افزود:ريل گذاري دولت بسيار عالي است اما در اين مسير گاهي ماشين دولت ريپ مي زند كه اميدواريم اصلاح شود.

حجت الاسلام رسولي با اشاره به فرمايشات اخير رهبري در خصوص دولت اظهار داشت:اصلاح و ارتقاي سلامت جامعه ،ايجاد آرامش روحي و رواني،تثبيت قيمت ارز و موضع گيري هاي صريح و قاطعانه دولت در مجامع داخلي و بين المللي از موارد مورد تاييد رهبري بوده است.

وي گفت:در مجموع رهبري از روند كلي دولت و سياست هاي اجرايي دولت راضي هستند و اين جاي تشكر دارد.

*نبايد جامعه را دو قطبي كرد

حجت الاسلام رسولي گفت: نبايد با موضع گيري هاي بيجا،انتقادهاي مخرب، اشكال تراشي هاي بي مورد،سياست هاي مضر و تحليل هاي بي مورد و غلط جامعه را دو قطبي كرد.

وي ادامه داد:بنده نمي دانم چرا عده اي مي خواهند دولت را در يك قطب جداگانه اي به عنوان مخالف تعبير كنند و آن وقت حاميان دولت را در اين جبهه در مقابل عده اي در قطب مخالف به عنوان منتقد،مخالف و به عبارتي دلواپسان امروز قرار دهند.

*تمام جناح ها خودي هستند/نقد منصفانه لازمه رشد است

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه آيا نظام مبتني بر ولايت فقيه مي تواند چند قطبي باشد افزود:قطب جمهوريت و اسلاميت با محوريت ولايت فقيه در كشور ما وجود دارد و تمام احزاب،گروه ها و جناح ها بايد بر اين محور باشند.
وي ادامه داد:تمام جناح هاي اين نظام را خودي مي دانيم مگر اينكه مطمئن شويم از جاي ديگر خط مي گيرند و در صف دشمنان نظام و انقلاب هستند.

خطيب جمعه سورك گفت:قطب مخالف در نظام اسلامي نبايد داشته باشيم و حال كه رهبري صريح و قاطع از دولت حمايت كردند بياييم دست به دست هم دهيم ،متحد و يكصدا باشيم و به دولت كمك كنيم.

وي با بيان اينكه دولت مخصوص رييس جمهور ،وزرا و كابينه نيست افزود:دولت يعني همه مردم و همه نظام اسلامي كه اگر كمك كنيم حمايت از نظام اسلامي است.

امام جمعه مياندورود نقدهاي منصفانه و دلسوزانه را لازمه حمايت از دولت دانست و گفت:اگر همه يكجا صف بكشيم و گاهي براي حمايت از دولت نقد منصفانه نكنيم دولت فكر مي كند كه تمام كارهايش درست است.

وي ادامه داد:آنچه كه باعث رشد و ترقي مي شود نقد است و نقد منصفانه هم از هر فرد و جناحي باشد پذيرفته است و هيچ شخصي هم تعصب خاصي نسبت به هيچ فرد يا جناح مشخصي ندارد .


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : دولت به دنبال ايجاد آرامش است
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • سه شنبه 11 شهریور 1393 - 18:39 زمونه

    كلا دولت براي شما............

    پاسخ به نظر
    + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : دولت به دنبال ايجاد آرامش است

دولت به دنبال ايجاد آرامش است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ