• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3449 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 شهریور 1393 - ساعت: 13:27

چاپ
سالهاست آبرو و حیثیت اجتماعی تولیدکنندگان به خطر افتاده

نامه صنعتگران و تولیدکنندگان میاندورود به نمایندگان مجلس

سالهاست آبرو و حیثیت اجتماعی تولیدکنندگان به خطر افتاده


سرمایه گذاری بدون حمایت مساویست با هدر دادن سرمایه های ملی وازبین بردن خلاقیت و انگیزه کارآفرینان

  به گزارش میانخبر، صنعتگران میاندورودی که در امر تولید با مشکلات زیادی روبرو هستند با نوشتن نامه ای به نمایندگان مجلس راهکارهای لازم برای حمایت از تولیدکنندگانی که بدلیل مشکلات مختلف از جمله فشار زیاد بانکها را ارائه کردند.    

 بنام خدا                                                                                                                                        

با اهدا سلام و احترام   

به محضر مبارک نمایندگان ملت

طرح رونق تولید وخروج از رکود

سرمایه گذاری بدون حمایت = با هدر دادن سرمایه های ملی وازبین بردن خلاقیت وانگیزه کارآفرینان 

ما اعضاء مجمع معتمدین و نمایندگان انجمنهای بیش از چهار صد واحد صنعتی و تولیدی وتبدیلی و خدماتی استان مازندران بنا به ضرورت نجات بیشتر واحدهای تولیدی استان از مرگ حتمی که سالهاست به دلایل مختلف از جمله عملکرد ناعادلانه و ظالمانه بانکها در امرمشارکت دچار چالش غم انگیز شده اند واز این حیث هزاران میلیارد تومان زیان مالی بر پیکره اقتصاد کشور و صاحبان طرحها. تحمیل شده ومتاسفانه طی سالهای گذشته بیشتر تولیدکنندگان وسرمایه گذاران را ازامرتولید و ایجاد اشتغال بازداشته و دچار بحران فکری و اسیر دستگاهای اجرائی و قضائی نموده است و با توجه به اینکه رهبر عالیقدرسالها متذکربحث تولید و اقتصاد بودند و ماها هم فریاد می زدیم اهمیت موضوع درک نمی شد تا جائیکه رهبر بزگواردر تاریخ 5/6/93 مستقیم اشاره کردن که مشکل، بنگاه داری بانکهاست و بانکها در خدمت تولید نیستند و تصمیمهای قبلی مسکن آزمایش شده ماده28 وغیره وماده 13 لایحه جدید دولت جواب نمیدهد ودر واقع چاله به چاه است  بلکه نیاز به جراحی دارد و معتقدیم باید برای گروه های مختلف تولیدی با کار کارشناسی  و الویت بندی دردها شناخته و برای حفظ اشتغال موجود، نسخه مخصوص پیچیده شود.

 از این رو ما بر حسب وظیفه ملی در جهت تحقق بخشیدن به فرمایشات رهبر عالیقدر و دولت محترم در برون رفت از رکود و چالش کارآفرینان، اعلام همکاری نموده و در این راستا با توجه به سوابق کاری وعلمی وتجربی و  بررسیهای کارشناسی نسبت به احیاء طرحهای مشکلدارتولید کنندگان فعال، نیمه فعال، غیرفعال و درحال تاسیس  که درمرحله ور شکستگی قرار دارند پیشنهاداتی بشرح ذیل مطرح میگردد .

 الف- تولید کنندگان فعال – الویت اول

این گروه از کارآفرینان وتولیدکنندگان هم اکنون درحال تولید نسبی هستند و بعضی ها به سرمایه در گردش نیاز ندارند اما بدلیل دریافت تسهیلات قبلی ازبانکهای مختلف در شرایط بد اقتصادی و معوق شدن وامها  با مشکل وثایق دوستان و بستگان خارج ازمحل اجرای طرح ، سالهاست آبرو و حیثیت اجتماعی آنها به خطر افتاده ورفته رفته در حال سقوط می باشند.

 بجای فکر کردن به نوع آوری و تولید و اشتغال، به فکر سررسید وامها و آبرو و جلوگیری از فشار بانکها بر بستگان هستند که اگر فکری بحال آنها نشود در آینده نزدیک آنها هم در جمع گروه غیر فعال قرار می گیرند پیشنهادهای ذیل جهت خروج از رکود باعث می شود تا این گروه با خیال راحت بتواند به تولید ادامه و قسطها را پرداخت واشتغال زائی و بازاریابی ونوآوری و به صادرات فکر کنند.

  نسخه درمان گروه الف

 1- کلیه تسهیلات دریافتی یک کاسه وبا تقسیط بلند مدت 10 ساله وسود تک رقمی انجام بپذیرد . 

  2- معافیت مالیاتی برای این گروه تولیدی اجرائی شود .                                                      

3- محاسبه بیمه 10 درصدی برای کارگران شاغل، که این خود تشویقی برای جذب کارگران جدید میباشد

4- جلو گیری سریع از اقدامات اجرائی بانکها

5- تامین سرمایه در گردش مورد نیاز. 

  ب- تولید کنندگان نیمه فعال یا غیر فعال - الویت دوم            

این گروه از کارآفرینان اجرای طرحهایشان در چند مرحله بوده مثلا بخشی از تسهیلات را هم زمان با پیشرفت فیزیکی طرح از بانکها دریافت و هزینه نموده اند ودر حین انجام کار با بی ثباتی بازار و ایجاد تورم غیر قابل پیش بینی و تحریم های فلج کننده و کارشکنی هائ بانک ها در امر مشارکت نسبت به عدم پرداخت به موقع تسهیلات مصوب مواجه شدند.

در چنین شرایط غیر قابل تصور علی رغم اینکه صاحبان طرح ها جهت نجات خود از بحران چند برابر بانکها سرمایه گذاری کرده اند اما بدلیل عدم همکاری بانکها بیشترطرحها یا درمرحله بهره برداری یا در مرحله نصب تجهیزات و ماشین آلات و یا در مرحله نیمه تمام به چالش کشیده شده  و غیر فعال شده اند و از این حیث چندین هزار میلیارد تومان خسارت مالی از جهت فرسودگی و خرابی ماشین آلات و زیر ساختها و از دست رفتن بازارهای هدف برای تولیدکنندگان و کارآفرینان استان وارد گردیده که قابل جبران نخواهد بود لاجرم ایجاد چنین وضعیتی برای کارآفرینان آنها را با مشکلات عدیده در خانواده و جامعه روبرو نموده و بعضا آنها را دچار بیماری و افسردگی روحی و روانی در حفظ حیثیت اعتباری و اجتماعی نموده است .

   نسخه درمان گروه ب .        

  1- مکلف نمودن بانکها در تامین تسهیلات مورد نیاز طرحها جهت تکمیل یا بهره برداری در اسرع وقت با ضمانت سند محل اجرای طرح و امضا صاحبان صنایع

 2- بخشش جرائم و دیر کردها تا زمان بهره برداری

 3- تنفس 2 ساله بعد از بهره برداری جهت پرداخت اقساط

  4-  باز پرداخت در اقساط 20 ساله و محاسبه سود تک رقمی  

5- معافیت مالیاتی

 6- محاسبه بیمه 10 درصدی برای کارگران

7-جلو گیری از اقدامات اجرائی بانکها  

 د- گروه سوم در حال تاسیسالویت سوم 

این گروه به دو دسته اند – دسته اول درصدی از کار را انجام داده اند ودسته دوم تازه اقدام کرده اند.    

نسخه این گروه همانطور که در الویت بندی مشخص شد باید الویت سوم باشد در صورتی  که وضع بودجه دولت مناسب بود به این گروه با توجه به پیشرفت کارحمایت لازم شود .   

واما پیشنهادهائی برای رونق تولید جهت خروج از رکود  وآینده کشور       

1- اجرائی کردن یکسان مالیات بر ارزش افزوده: البته نرخ فعلی مالیات بر ارزش افزوده بسیار بالاست باید عادلانه ودر همه جای کشورو همه صنوف  اجرائی شود .

 2-  تشکیل انجمن تولید کنندگان در هر شهرستان و واگذاری اختیارات که بنوعی همان خصوصی سازی و حکومت مردم بر مردم است که اینکار باعث رقابت در تولید و صادرات خواهد شد

  3- تشکیل صندوق مالی و اعتباری تولید کنندگان در هر شهرستان با مدیریت انجمن تولید کنندگان و واریز اعتبارات حمایتی دولت به صندوق وتلاش آنها برای جذب منابع مردمی و حتی فروش سهام کارخانجات عضو به مردم و مشارکت مردم در تولید وجذب سرمایه های سرگردان که این خود کمک زیادی به دولت میشود و دولت می تواند فقط نظارت کننده باشد .

 4– معافیت مالیاتی برای کلیه تولید کنندگان

5- جلو گیری از صدور مجوزهای بدون مطالعه و بی رویه

6– تشکیل صندوق حمایت از سنوات کارگران : طوری که درصدی از بیمه به آن صندوق واریز شود که کارفرما و کارگر دقدقه نداشته باشند و این کاربرای آرامش کارفرما  برای جذب بیشتر کارگر بسیار موثر است .  

7- ایجاد پایانه و انبار صادراتی در استانها و شهرستانها به مدیریت انجمن تولید کنندگان – طوری که از هر نوع تولیدات قابل صادراتی آن شهرستان با نظارت دقیق خود انجمن وبا برند همان شهرستان به کشورهای مطالعه شده هدف صادر گردد

 باور کنید که تولید کنندگان نخبگان جامعه اند ؟  

                                                                                      


منبع : نصرت الله نادری

دیدگاه شما در مورد : سالهاست آبرو و حیثیت اجتماعی تولیدکنندگان به خطر افتاده

سالهاست آبرو و حیثیت اجتماعی تولیدکنندگان به خطر افتاده تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ