• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3452 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 شهریور 1393 - ساعت: 22:10

چاپ
جاده و آب شرب اصلی ترین مشکل مردم

در دیدار مردمی دامادی با اهالی روستاهای بالادست مطرح شد:

جاده و آب شرب اصلی ترین مشکل مردم


اهالی روستاهای بالادست میاندورود در دیدار با دامادی جاده نامناسب و کمبود آب شرب را عمده مشکل خود عنوان کردند.

به گزارش میانخبر ، محمد دامادی نماینده مردم میاندورود و ساری در مجلس شورای اسلامی به همراه ارسطو قادری فرماندار میاندورود، بخشدار مرکزی، رئیس شورای شهرستان، شوراهای بخش و روسای ادارات جهاد کشاورزی، راه و بهزیستی از روستاهای بالادست میاندورود( سرتا، بازیارخیل، موسی کلا، جناسم، سنه کوه، وارمی) بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات اهالی این روستاها قرار گرفت.

در این دیدار اعضای شورا و اهالی این روستاها مشکلات خود و منطقه را با دامادی در میان گذاشتند.

عضو شورای روستای جناسم در این دیدار با بیان اینکه نیروهای مرکز بهداشت که هفته ای یکبار به خانه بهداشت روستای سرتا می آیند به روستاهای همجوار مانند جناسم نمی آیند، گفت: اگر کسی مریض شود باید با حال مریضش تا روستای سرتا برود تا دکتر را ببیند.

وی افزود: اگر کسی بخواهد چند آمپول بزند باید چند روز در شهر بماند تا آمپولهایش تمام شود.

این عضو شورا با اشاره به اینکه این روستا در گذشته زیرمجموعه کیاسر و جزء منطقه چهاردانگه ساری بوده است و در زمان پدر مرحومتان جزء میاندورود شده است، گفت: همچنان این منطقه جزء مناطق محروم است.

وی شغل عمده مردم منطقه را کشاورزی و دامداری عنوان کرد و اظهار داشت: بیش از 100هکتار از اراضی شالیزاری این منطقه برای اهالی روستاهای منطقه چهاردانگه ساری است که در شش ماهه ابتدایی سال برای کشاورزی از این مسیر رفت و آمد می کنند.

وی تاکید کرد: این روستاها با وجود پتانسیلهای خوب کشاورزی و دامداری از جاده مناسب برخوردار نیستند.

اعضای شورای روستاهای بالادست با انتقاد از ورود ماشین آلات برداشت و حمل چوب شرکت نکا چوب به منطقه و ایجاد جاده های متعدد از سوی این شرکت در دل جنگل، گفتند: جنگل داری با حصار کشی جنگل حاشیه روستاها از ورود دام به جنگل جلوگیری می کند و این در حالیست که کارخانه نکاء چوب با ورود ماشین آلات خود به منطقه و ایجاد جاده های متعدد در داخل جنگل در حال تخریب و نابودی حیاط وحش منطقه و طبیعت آن است.

در این دیدار اهالی روستاههای دیگر منطقه از جمله سرتا، وارمی و سنه کوه نیز از کمبود آب شرب گلایه کردند.

موسی جوادی مقدم عضو شورای روستای سنه کوه از مناسب نبودن جاده بین مزارع روستا خبر داد که موسوی رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خاطر نشان کرد: از محل ماده 180 نمایندگان برای مناسب سازی جاده بین مزارع سنه کوه برنامه ریزی شده است که با تخصیص اعتبار در اولین فرصت انجام می گیرد.

دامادی نیز در این دیدار از اختصاص اعتبار 5 میلیارد ریالی برای آسفالت جاده دسترسی این منطقه خبر داد و گفت: از محل ماده 180 که متعلق به نمایندگان است بیش از 12 میلیارد ریال برای روستاههای بالادست اختصاص دادیم.

وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته تا چهار سال آینده آسفالت جاده این منطقه به اتمام برسد.

دامادی نیز برای حل مشکل آب شرب این روستاها قولهای مساعدی به اهالی و شورای اسلامی روستاها داد.

ارسطو قادری فرماندار میاندورود نیز در این دیدار با بیان اینکه آدمی نیستم که قول دهم و عمل نکنم، افزود: برای حل مشکلات این چند روستا اعتبار خوبی در نظر گرفتم که با واریز اعتبارات مشکلات آب شرب منطقه را برطرف می کنم.

وی خاطر نشان کرد: دغدغه ما شما روستاییان هستید و برای تامین نیازهای شما روستاییان بیشترین اعتبارات را به این مناطق اختصاصا دادیم.

 برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 10 شهریور 1393 - 07:14 دارابكلايي

  اي بابا اين بشر ايول داره.هر جا ميري هست هر روستايي كه بگي رفته.پس بقيه دارن چيكار ميكنن.من دفعه قبل به او راي ندادم ولي واقعا كاراش جالب و جهادي و باحاله.ضمنا اصلا بلد نيست پز بده بر خلاف بقيه نماينده ها.

  پاسخ به نظر
  + 8 - 6
 • سه شنبه 11 شهریور 1393 - 17:04 میاندرودی

  این آقا کجاها هست بگید ماهم ببینمشون !!!!!! جالب !!!! جهادی ؟؟/ از کارای با حالش نام ببرید تا بقیه هم حال ببرن میان خبر که پزش رو میده ..... نترس میان خبر ، حذف نکن

  پاسخ به نظر
  + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : جاده و آب شرب اصلی ترین مشکل مردم

جاده و آب شرب اصلی ترین مشکل مردم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ