• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3458 - تاریخ انتشار : دوشنبه 10 شهریور 1393 - ساعت: 23:51

چاپ
شورا و شهرداری بیگانه با ارائه گزارش عملکرد به مردم!

صرفا جهت یادآوری...

شورا و شهرداری بیگانه با ارائه گزارش عملکرد به مردم!


در دوره های گذشته شورای شهر و شهرداری فعالیت های خود را در حوزه شهری در سورک آغاز نمودند متاسفانه فقدان ارائه گزارش عملکرد و عدم پاسخگویی شفاف به مردم همواره آنها را با چالش جدی روبرو کرده است.

به گزارش میانخبر، یکی از عواملی که سبب می شود مردم به مسئولان خود اعتماد و اطمینان نمایند ارائه گزارش عملکرد بصورت فصلی ، شش ماهه و یا سالانه است.

در دوره های گذشته شورای شهر و شهرداری فعالیت های خود را در حوزه شهری در سورک آغاز نمودند متاسفانه فقدان ارائه گزارش عملکرد و عدم پاسخگویی شفاف به مردم همواره آنها را با چالش جدی روبرو کرده است.

مردم بعنوان ناظران از منتخبان خود در پارلمان شهری انتظار دارند اقدامات و فعالیتهای خود را براساس آنچه که قانون به آنها محول کرده است در مدت 6 ماهه یا یکساله علاوه بر ارائه به مرجع بالاتر در نشریات مکتوب و مجازی در اختیار مردم قرار دهند تا شفاف سازی لازم صورت گیرد.

این ضعف در اطلاع رسانی و بیگانه بودن با ارائه گزارش عملکرد سبب می شود تا انباری از سوالات و ابهامات در ذهن مردم جمع شود و در نهایت شائبه ها ، حرف و حدیث ها و ابهامات فراوانی را به بار آورد که در نهایت علاوه بر آنکه مردم متضرر می شوند خود مجموعه شهرداری و شورای شهر متضرر خواهند شد و مورد انتقاد مردم قرار خواهند گرفت.

لذا از اعضای محترم شورای شهر و شهرداری سورک می خواهیم نسبت به این مسئله حساسیت نشان دهند و مردم را در جریان عملکرد خود قرار دهند.

شورای جدید که با چند تغییر جدید مدت یکسال است که فعالیت خود را آغاز کرده انتظار می رود با توجه به تجربه های سال های گذشته در فواصل زمانی کوتاه تر (حداقل 6 ماهه) نسبت به ارائه عملکردهای خود به مردم در یک مکان عمومی نه خاص ! گزارش ارائه دهند.

شورای شهر سورک که در مدت یکسال گذشته در انتخاب شهردار با چالش هایی روبرو بوده و در این مدت کوتاه دو نفر بعنوان شهردار معرفی شدند و شاید مجبور باشند شهردار سومی معرفی کنند برای روشن کردن عملکرد خود در مقابل مردم با گزارش عملکرد می تواند بسیاری از مسائل و سوالات را حل کند.

در نهایت پاسخگو بودن به مردم سبب می شود اعتماد مردم به نمایندگان و مسئولان افزایش یابد و روند رو به رشد و توسعه شهر افزون تر شود.مطالب مرتبط با : شورا و شهرداری بیگانه با ارائه گزارش عملکرد به مردم!
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • سه شنبه 11 شهریور 1393 - 01:29 صبرایی

    کجا شورا وشهردار ما برای پاسخ دادن وقت دارن ..هیچ چیز ما شبیه مرکز شهرستان نیست نه بیمارستانی نه کمسیونی در شورا که پیگیر مطالبات مردم باشه ..اقا ما فقط داریم وقت خودمون رو میگیریم ..یه پارک تو شهرمون دارییم که توریست داشته باشه ...کی شوراهای ما در یک مکان عمومی مردم رو جمع کردند وپیگیر مطالبات مردم وهزاران سوال بی جواب مردم شده اند///کمی منطقی باشیم

    پاسخ به نظر
    + 9 - 9
دیدگاه شما در مورد : شورا و شهرداری بیگانه با ارائه گزارش عملکرد به مردم!

شورا و شهرداری بیگانه با ارائه گزارش عملکرد به مردم! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ