• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3460 - تاریخ انتشار : سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت: 12:53

چاپ
تدبیر دولت در نابود کردن کشاورزی / خانه کشاورزان را با فضای آرامش حاکم کن نه دفتر کارت را

قابل توجه فرماندار میاندورود

تدبیر دولت در نابود کردن کشاورزی / خانه کشاورزان را با فضای آرامش حاکم کن نه دفتر کارت را


برداشت برنج در میاندورود در حالی به پایان می رسد که برنجهای برداشت شده در انبارهای کشاورزان مانده است و به فروش نمی رسد.

به گزارش میانخبر ، حاصل زحمت چندین ماهه برنج کاران میاندورودی و پرزحمت ترین محصول کشاورزی ایران، ارزانترین محصول کشور شده است و بدلیل قیمت پایین روی دست کشاورزان مانده است و جای آنها را برنج های وارداتی بی کیفیت خارجی گرفته اند.

یکی از کشاورزان میاندورودی در گفتگو با ما با بیان اینکه تمام  محصول امسالش در انبار مانده است، افزود: بدلیل قیمت پایین، بیشتر محصول برداشت شده کشاورزان در انبارها مانده است و تنها کسانی که احتیاج خیلی زیادی به پول حتی اندک آن، برای گذراندن امور زندگی داشتند مجبور به فروش حاصل دست رنج چندین ماهه خود شدند.

وی ادامه داد: در سال گذشته شالی طارم خرواری 370 و شالی پرمحصول شیرودی را خرواری 260 هزار تومان فروختم و این درحالیست که امسال طارم را 320 و شیرودی را 210 هزارتومان بیشتر نمی خرند.

این کشاورز میاندورودی با اشاره به این کاهش قیمت، خاطر نشان کرد: سال جاری با افزایش سموم کشاورزی و هزینه دستمزد کارگر و ادوات کشاورزی روبرو بودیم و بجای اینکه محصول کشاورزی ما نسبت به این افزایش قیمتها افزایش داشته باشد نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته و کشاورزان را از تولید ناامید کرده است.

وضعیت این روزهای کشاورزان میاندورودی سردرگمی است که باید حاصل زحمت چندین ماهه خود را ارزان به واسطه ها بفروشند و سودی که باید به آنها برسد به جیب دلالان می رود.

فرماندار میاندورود که از زمان ورودش دائم از حاکم کردن فضای آرامش در شهرستان خبر می دهد ظاهرا تنها در دفتر کارش آرامش را حاکم کرده تا کسی در آنجا انتقادی از عملکرد دولت نکند.

فرماندار میاندورود باید توجه داشته باشد که دغدغه مردم شهرستانی که به تایید خودش 85 درصد آنها کشاورز هستند قیمت ارزان دست رنج چندین ماهه آنهاست و نه دعوای سیاسی شما با افرادی خاص.

فرماندار میاندورود بجای دم زدن از ایجاد فضای آرامش در شهرستان بیاید به درد و دل کشاورزان گوش کند و آرامش را به خانه های کشاورزان بیاورد و نه به دفتر کارش.

دولتی که دم از تدبیر می زند ظاهرا امسال تدبیر خوبی برای فشار آوردن به کشاورزان، دلزدگی از تولید و ناامید کردن آنها و واردات برنج از خارج کشور در فصل برداشت برنج در سالی که باید تولید و اقتصاد داخلی توجه بیشتر و ویژه ای شود، کرده است.

کشاورزان میاندورودی که مردمانی زحمت کش و آسیب پذیر هستند و بیشتر آنها تنها درآمدشان با کار کشاورزی تامین می شود و 6 ماهه ابتدایی سال را به امید برداشت برنج تلاش می کنند این روزها از همه مسئولین ناامید شدند و همچنان تنها امیدشان خدا بوده و هست.

با این وجود چگونه است افراد تاثیرگذار میاندورود این روزها ساکت نشسته اند و تنها بدنبال خالی کردن عقده های سیاسی خود هستند و گوشی برای شنیدن مشکلات مردم و کشاورزان ندارند.

مسئولین بجای دادن شعار حمایت از تولید و کشاورز، کمی در عمل به فکر کشاورزان باشند و سعی در حاکم کردن فضای ارامش در خانه های کشاورزان داشته باشند که مردم از هرچه شعار و سیاسی بازی خسته اند.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 12 شهریور 1393 - 01:27 صبرایی

  وزارتخانه جهاد کشاورزی به نظر من سرکاریه ....وقت برداشت برنج که میشه انقدر وارد میکنند که کشاورز .رو دلال هر قیمتی روی محصولش گذاشتش باید بفرئپوشه .....

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • چهار شنبه 12 شهریور 1393 - 20:07 سام

  صحت خواب 8 سال خواب بودین تازه بیدار شدین ؟!!! خداوند به شما چشم عدالت بدهد!!!

  پاسخ به نظر
  + 2 - 3
 • پنج شنبه 13 شهریور 1393 - 00:11 ....

  سلام دولت همه دولت ها فقط حرف میزنن کار از پی خرایه عزیزان

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : تدبیر دولت در نابود کردن کشاورزی / خانه کشاورزان را با فضای آرامش حاکم کن نه دفتر کارت را

تدبیر دولت در نابود کردن کشاورزی / خانه کشاورزان را با فضای آرامش حاکم کن نه دفتر کارت را تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ