• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ورزشی

کد خبر : 3480 - تاریخ انتشار : سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت: 18:50

چاپ

قهرمان لیگ جهانی والیبال مقابل ایران زانو زد


تیم ملی والیبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات والیبال قهرمانی جهان موفق شدند 3 بر 2 آمریکا را مغلوب کنند.

ميانخبر: تیم ملی والیبال کشورمان در دومین دیدار خود مسابقات والیبال قهرمانی جهانی که به میزبانی لهستان برگزار می‌شود، در ورزشگاه کراکوف آره نا به مصاف آمریکا رفت و موفق شد در یک ماتون نفس گیر این تیم را 3 بر 2 مغلوب کند.


در ست نخست آمریکایی‌ها موفق شدند اختلافی 2 امتیازی ایجاد کنند و وقت فنی اول با نتیجه 8 بر 6 به سود آمریکایی ها به پایان رسید.


در ادامه آمریکایی ها در امتیاز برتری خود را حفظ کردند اما شاگردان کواچ در امتیاز 12 برابر شدند و در ادامه نیز 13 بر 12 از این تیم پیش افتاد تا جان اسپراو، سرمربی آمریکا به ناچار درخواست وقت استراحت کند.


والیبالیست‌های کشورمان در ادامه نتوانستند برتری یک امتیازی خود را حفظ کنند و وقت استراحت فنی دوم با برتری 16 بر 15 آمریکایی ها به پایان رسید.


تا امتیاز19 هر دو تیم نزدیک پیش رفتند و آمریکایی‌ها برتری یک امتیازی خود را حفظ کردند اما عادل غلامی با دفاع خود ایران را 20 بر 19 از آمریکا پیش انداخت تا باز هم سرمربی این تیم ناچار به گرفتن وقت استراحت باشد اما باز هم روند امتیازگیری شاگردان کواچ ادامه داشت و سرویس خوب قائمی اختلاف امتیاز ایران را به عدد 2 رساند.


والیبالیست های کشورمان در ادامه یک امتیاز حساس را از دست دادند تا در امتیاز 22 دو تیم برابر شوند و کواچ در امتیاز 23 ناچار به درخواست وقت استراحت شد تا جلوی امتیاز گیری شاگردان جان اسپراو را بگیرد.


پس از پایان وقت استراحت والیبالیست‌های کشورمان روی سرویس‌های خوب میرزاجانپور 2 امتیاز ارزشمند را به دست آوردند و 25 بر 23 به پیروزی رسیدند.

ست دوم با برتری 2 امتیازی ایرانی ها آغاز شد اما آمریکایی ها موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند البته این تساوی دوام چندانی نداشت و این شاگردان کواچ بودند که 6 بر 4 از حریف پیش افتادند تا وقت استراحت فنی اول با برتری ملی پوشان کشورمان به پایان برسد.


روند امتیازگیری شاگردان کواچ ادامه داشت اما در ادامه امریکایی ها موفق شدند در امتیاز 10 بازی را به تساوی بکشانند. شاگردان کواچ در ادامه با ارائه یک بازی زیبا و سرویس های خوب و بی نقص قائمی 15 بر 12 از شاگردان اسپراو پیش افتادند تا وقت استراحت فنی دوم با برتری 16 بر 13 ایران به پایان برسد.


امیر غفور در این دیدار به بازی خوب خود ادامه داد و با برتری روی تور برابر مهاجمان آمریکا اختلاف امتیاز ایران را به عدد 4 رساند.


برتری ایران ادامه داشت و در شرایطی که 21 بر 16 از حریف پیش بود اسپروا درخواست وقت استراحت کرد اما باز هم شاگردان کواچ برتر این میدان بودند و این ست نیز با برتری 25 بر 19 والیبالیست‌های کشورمان به پایان رسید.


ست سوم در حالی آغاز شد که دو پایاپای پیش رفتند و وقت استراحت فنی اول 8 بر 7 به سود آمریکا به پایان رسید. در ادامه آمریکایی ها موفق شدند اختلاف امتیاز را به عدد 2 برسانند اما این برتری دوام چندانی نداشت و شاگردان کواچ 11 بر 9 پیش افتادند تا استراو باز هم برای جلوگیری ازروند امتیازگیری ایرانی‌ها ناچار به درخواست وقت استراحت کند.


درخواست وقت استراحت اسپراو جواب داد و آنها با کسب 4 امتیاز متوالی 13 بر 11 از ایران پیش افتادند تا این بار کواچ در خواست وقت استراحت کند.


برنامه‌های کواچ در ادامه جواب نداد و آمریکا اختلاف امتیاز خود را به عدد 4 رساند و وقت استراحت فنی دوم با برتری 16 بر 12 آمریکا به پایان رسید.


دریافت‌های اول ضعیف از سوی والیبالیست های کشورمان فرصت خوبی را برای آمریکایی‌ها ایجاد کرد تا آنها 6 امتیاز متوالی به دست آورند و در نهایت این ست 25 بر 19 به سود آمریکایی‌ها به پایان رسید.

در آغاز سوم بازی پایاپای آغاز اما در ادامه شاگردان کواچ سعی کردند از ابتدای کار اختلاف امتیاز خود را با آمریکا افزایش دادند و ایران 7 بر 4 پیش افتاد و وقت استراحت اول 8 بر 6 به سود ایران به پایان رسید.


در ادامه دو تیم در امتیاز 9 برابر شدند اما شاگردان کواچ بار دیگر اختلاف امتیاز خود را به عدد 2 رساندند؛ برتری ایران دوام چندانی نداشت و دو تیم بار دیگر در امتیاز 11 برابر شدند.


آمریکایی ها در ادامه موفق شدند از ایران 2 امتیاز پیش بیفتند تا بازی پر افت و خیز دو تیم در ست چهارم ادامه داشته باشد.


در ادامه این ست باز هم دریافت های ضعیف در زمین ایران و از دست رفتن سرویس ها باعث شد تا در نهایت 25 بر 18 این امریکایی ها پیروز میدان شدند  و کار به ست پنجم کشیده شد.
 

در ست پنجم شاگردان کواچ در ابتدا اختلافی 2 امتیازی با آمریکا ایجاد کردند و تلاش کردند تا این اختلاف امتیاز را حفظ و افزایش دهند. در ادامه والیبالیست‌های کشورمان اختلاف امتیاز را به عدد 3 رساندند تا در شرایطی که 8 بر 5 از آمریکا پیش بودند، سرمربی این تیم درخواست وقت استراحت کند.

 

آمریکایی‌ها که دوست نداشتند بازنده این ماراتون باشند، موفق شدند اختلاف امتیاز را کاهش دهند اما کواچ با درخواست وقت استراحت اجازه نداد روند امتیازگیری آنها ادامه داشته باشند و بار دیگر ایران اختلاف امتیاز را به عدد 3 رساند.

 

شاگردان اسپراو موفق شدند این اختلاف امتیاز را کاهش دهند و به عدد یک برسانند اما در پایان این ست و در این جدال نفس گیر، ملی پوشان کشورمان موفق شدند با نتیجه 17 بر 15 به برتری برسند تا در نهایت این ایران باشد که 3 بر 2 آمریکا را شکست می دهد.

 

شاگردان اسلوبودان کواچ در نخستین دیدار خود در این رقابت ها 3 بر یک ایتالیا را مغلوب کردند.

 

تیم ملی والیبال کشورمان در گروه چهارم این رقابت ها ایتالیا، آمریکا، پورتو ريکو، بلژیک و فرانسه هم گروه است.
 مطالب مرتبط با : قهرمان لیگ جهانی والیبال مقابل ایران زانو زد
دیدگاه شما در مورد : قهرمان لیگ جهانی والیبال مقابل ایران زانو زد

 قهرمان لیگ جهانی والیبال مقابل ایران زانو زد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ