• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3513 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 شهریور 1393 - ساعت: 19:21

چاپ
200 میلیون برای ساخت ساختمان امامزاده هزینه کردیم/ گاز نداریم

عضو هیات امنای امامزاده سید حمزه(ع) اسرم:

200 میلیون برای ساخت ساختمان امامزاده هزینه کردیم/ گاز نداریم


وی با اشاره به هزینه 200 میلیونی برای ساخت بنای امامزاده خاطر نشان کرد: تمام هزینه هایی که برای ساخت این مکان انجام دادیم تماما از طرف مردم پرداخت شد و کمکی از دولت گرفته نشده است.

به گزارش میانخبر ، رضاییان در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان شهرستان میاندورود در امامزاده سید حمزه (ع) اسرم با اشاره به برگزاری سالانه مراسم سید حمزه بازار در این مکان گفت: بیش از صد سال پیش بیماری فراگیری در روستای اسرم شایع شد و مردم زیادی به هیمن دلیل فوت کردند و اهالی اسرم برای رهایی از این بیماری به امامزاده سید حمزه(ع) متوسل شدند و بیماری دیگر در روستا نمایان نشد.

وی با اشاره به این اتفاق خاطر نشان کرد: مردم بعد از اینکه حاجت خود را از امامزاده گرفتند، نذر کردند که هر ساله بعد از پایان برداشت محصول در این محل جمع شوند و نذر خود را با قربانی کردن و دادن غذا به مهمانان ادا کنند.

رضاییان زمان شهادت آقا سید حمزه(ع) را سال 209 هجری قمری عنوان کرد و گفت: آقا سید حمزه (ع) در زمان حکومت مامون عباسی(خلیفه عباسی) در دشت اسرم به شهادت رسید و در همین مکان دفن شدند.

وی با بیان اینکه این مکان در گذشته جنگل و ساختمان امامزاده در حال تخریب بود، اظهار داشت: با همکاری مردم دیندار اسرم که در همه کارها بخصوص در مسائل دینی همت والایی دارند ساختمان و محیط امامزاده را به این شکل ساخته ایم.

عضو هیات امنای امامزاده سید حمزه(ع) زیربنای ساختمان امامزاده را 600 متر عنوان کرد و افزود: در کنار این ساختمان آشپزخانه مجهز با 100 متر زیربنا همراه با سرویس بهداشتی ساخته شده است.

وی با اشاره به هزینه 200 میلیونی برای ساخت بنای امامزاده خاطر نشان کرد: تمام هزینه هایی که برای ساخت این مکان انجام دادیم تماما از طرف مردم پرداخت شد و کمکی از دولت گرفته نشده است.

رضاییان از حضور زائران از نقاط مختلف کشور در این مکان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه زائران زیادی از نقاط مختلف کشور در این مکان حضور پیدا می کنند برای اسکان آنها چهار سوئیت در حال ساخت است.

وی نبود گاز را مهمترین مشکل فعلی این مکان دانست و گفت: برای انجام کارهای آشپزی و استقبال از زائران نیاز به گاز داریم که نیاز است مسئولان به این امر توجه داشته باشند.

در پایان این مراسم برای نخستین‌بار از شجره‌نامه امامزاده شهید سید حمزه(ع) رونمایی شد.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 16 شهریور 1393 - 23:37 رضا اسرمی

  هر ساله مردم اسرم بعد از برداشت محصول خود جشن شکر گزاری برگزار می کنند امسال هم طبق الان دهیاری اواخر مهرماه برگزار میشه

  پاسخ به نظر
  + 2 - 1
 • جمعه 07 فروردین 1394 - 01:07 خادم امامزاده

  السلام علیک یا مولای اقا سید حمزه....//واقعا امامزاده سید حمزه رو خیلی زیبا وشکیل درست کردن مردم اسرم .احسنت بر مسو لین اسرم..توی ایران تکه خداییش..

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : 200 میلیون برای ساخت ساختمان امامزاده هزینه کردیم/ گاز نداریم

200 میلیون برای ساخت ساختمان امامزاده هزینه کردیم/ گاز نداریم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ