• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3643 - تاریخ انتشار : جمعه 21 شهریور 1393 - ساعت: 14:01

چاپ
کلاهبرداری یک میلیاردی از شرکت فولاد البرز

فرمانده انتظامی میاندورود خبر داد

کلاهبرداری یک میلیاردی از شرکت فولاد البرز


سرهنگ هادی نصیری از دستگیری پنج کلاهبردار حرفه ای یک میلیارد تومانی از شرکت فولاد البرز خبر داد.

به گزارش میانخبر ، هادی نصیری با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه نماینده حقوقی شرکت فولاد البرز ایرانیان در میاندورود مبنی بر تائید بارنامه هایی بدون ورود بار توسط فردی با لهجه اصفهانی در این شرکت موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی میاندورود افزود: ماموران با بکارگیری منابع اطلاعاتی در مراجعه ی مجدد متهم به این شرکت وی را دستگیر و تحقیقات پلیسی را از او آغاز کردند.

نصیری در ادامه اظهار داشت: متهم به نام (م – خ) در تحقیقات اولیه با رد اتهامات وارده بارنامه صادر شده را مربوط به خودرویی عنوان کرد که در بارنامه ذکر شد، اما خودرویی با مشخصات ذکر شده در اطراف این شرکت مشاهده نشد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از مواجهه با دلایل و اثبات جرم به پنج فقره کلاهبرداری از این شرکت با استفاده از بارنامه های جعلی به همراه افرادی به نام های (غ- ی)، (م – خ)، (م – ت) و (س – ت) اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی میاندورود عنوان کرد: متهمان که پس از چند بار جابجایی بار در این شرکت متوجه ضعف در قسمت تائیدیه بارنامه ها شده بودند، پس از بارگیری بار و شمش آهن از کارخانه ذوب آهن اصفهان خودرو را به همراه بار آن در اصفهان نگه داشته و فردی را به وسیله اتوبوس به این شرکت می فرستادند و فرد فرستاده شده نیز با استفاده از شلوغی و ازدحام مراجعان به این شرکت بارنامه های خود را تائید کرده و ضمن دریافت کرایه حمل به مقصد خود باز می گشت.

نصیری ادامه داد: متهمان پس از اطمینان از تائید بارنامه های خود شمش های آهن را به مالخران می فروختند.

وی بیان داشت: ماموران پس از اخذ نیابت قضائی با همکاری ماموران پلیس آگاهی اصفهان در اقدامی غافلگیرانه خودروی مورد نظر را به همراه 10 شاخه شمش آهن در یکی از شهرستان های استان اصفهان مشاهده و آن را توقیف کردند.

این مسئول همچنین اظهار داشت: در ادامه این عملیات ها مقادیر قابل توجهی از اجناس فروخته شده به شرکت مذکور در قالب بارنامه های فاقد بار از مالخرانی که توسط ماموران شناسایی شدند نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی میاندورود ادامه داد: سایر همدستان متهم نیز دستگیر و در بازجویی های به عمل آمده به کلاهبرداری از شرکت با استفاده از فروش شمش های آهن آلات این شرکت به مالخران ضمن دریافت کرایه حمل آن اعتراف کردند.

وی افزود: با بررسی های به عمل آمده متهمان تاکنون بیش از یک میلیارد تومان از این شرکت کلاهبرداری کرده اند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : کلاهبرداری یک میلیاردی از شرکت فولاد البرز
دیدگاه شما در مورد : کلاهبرداری یک میلیاردی از شرکت فولاد البرز

کلاهبرداری یک میلیاردی از شرکت فولاد البرز تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ