• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3737 - تاریخ انتشار : یکشنبه 30 شهریور 1393 - ساعت: 23:00

چاپ
جابر معافی در مقابل رسالت خبری هستی خود را فدا کرد / رونمایی از سند هویتی جابر معافی

ارسال به دوستان امام جمعه موقت ساری:

جابر معافی در مقابل رسالت خبری هستی خود را فدا کرد / رونمایی از سند هویتی جابر معافی


مام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه نگاه جابر معافی به خبرنگاری نگاه شغلی نبود، گفت: معافی در مقابل این رسالت همه هستی خود را فدا کرد.

به گزارش میانخبر ، حجت‌الاسلام محمد قاسمی امشب در مراسم نخستین سالگرد درگذشت جابر معافی در روستایی اناردین اظهار داشت: جابر معافی در یک استان فرهخیته و عالم‌پرور از یک منطقه و خانواده متوسط خوش درخشید.

وی با اشاره به اینکه اگر فردی بتواند در مازندران بدرخشد به راحتی می‌تواند در کشور کار کند، افزود: مازندران در حوزه‌های مختلف نیروهای نخبه و پرتلاش دارد.

قاسمی با بیان اینکه عده‌ای با پشتوانه وارد میدان می‌شوند، یادآور شد: اما مرحوم معافی فرزند یک کشاورز بود که به خدا و اهل بیت (ع) تکیه داشت.

وی با اشاره به اعتقادات دینی و باورهای مذهبی جابر معافی افزود: معافی خادم امام حسین (ع) بود.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان ساری با اشاره به اینکه نگاه جابر معافی به خبرنگاری نگاه شغلی نبود، اظهار داشت: معافی در مقابل این رسالت همه هستی خود را فدا کرد.

وی با اشاره به اینکه معافی به معنای واقعی کلمه خبرنگار بود، ادامه داد: اگر می‌خواهیم نام ما به نیکی یاد شود باید مانند معافی عمل کنیم.

این مسئول با بیان اینکه صبوری و شکیبایی از ویژگی‌های معافی بود، متذکر شد: وی عادت نداشت درباره مسائل زود قضاوت کند.

قاسمی با بیان اینکه معافی دانستن را حق مردم می‌دانست، افزود: مهربانی و صمیمیت معافی با مردم از دیگر ویژگی‌های بارز او بود.

وی با بیان اینکه معافی دارای رابطه‌ای ستودنی با فرهنگ، وطن، تاریخ و هویت کشور خود بود ادامه داد: ساده‌دل و بی‌کینه بودن ماندنی‌ترین خاطره از معافی است.

این مسئول با اشاره به اینکه کدورت در معافی ماندگار نبود، ادامه داد: متجلی‌ترین وجهه زندگی معافی فرهنگی و اجتماعی بودن این شخصیت است.

قاسمی با بیان اینکه معافی اهل تملق نبود و آنچه را که دین به او می‌گفت انجام می‌داد، اظهار داشت: مؤمنانه‌ترین رفتار معافی فکور بودن او و سیاسی‌ترین منش جابر معافی ولایتمداری وی بود.

 


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : جابر معافی در مقابل رسالت خبری هستی خود را فدا کرد / رونمایی از سند هویتی جابر معافی
دیدگاه شما در مورد : جابر معافی در مقابل رسالت خبری هستی خود را فدا کرد / رونمایی از سند هویتی جابر معافی

جابر معافی در مقابل رسالت خبری هستی خود را فدا کرد / رونمایی از سند هویتی جابر معافی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ