• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3867 - تاریخ انتشار : شنبه 05 مهر 1393 - ساعت: 20:28

چاپ
چفیه یار همیشگی اش بود/ عاشق صدای آهنگران بود

پدر شهید سید تقی عمادی:

چفیه یار همیشگی اش بود/ عاشق صدای آهنگران بود


سید تقی صدای خوبی داشت و عاشق صدای آهنگران بود و در محل نیز نوحه می خواند.

به گزارش میانخبر ، دفاع مقدس یادآور مردی مردان سرزمینی است که اثبات کرده است که اگر روزی در عصر پسر فاطمه می زیستند قطعا در برابر زیاده خواهی ها و زراندوزی های یزیدیان قد علم می کردند و اجازه جسارت به خاندان اهل بیت را نمی دادند و این دفاع تا ابد برای ما مقدس خواهد بود و یاد مردان سرزمینمان را با افتخار درهر گوشه که باشیم با نام و یاد سالار شهیدان حسین (ع) فریاد خواهیم زد.

به بهانه هفته مقدس پا در منزل شهیدی نهادیم تا شاید بتوانیم گوشه ای از دلاوری ها و غیرت آنها را به رخ دنیا بکشانیم ، شهید سید تقی عمادی در اول مهر 1348 در خانواده ای ساده و اهل دل و با صفا به دنیا آمد .

دوران ابتدایی و راهنمایی اش را در مدرسه دارابکلا گذراند و بعد از اینکه انقلاب به پیروزی رسید همواره در کناربسیجیان در پایگاههای روستاهای دارابکلا و اطراف حضور داشت و در تامین امنیت همت می گمارد.

بارها قصد جبهه کرد اما بدلیل سن و سال کم موفق نشد تا فیض حضور در جبهه ها را بپوشد تا اینکه سال 63 زمانی که 15 ساله بود قدم هایش به خاک های نرم جبهه آشنا شد .

چفیه یار همیشگی اش بود و لحظه ای از این رفیقش جدا نمی شد ، شهید هفت سالی همراه حجت الاسلام دارابکلایی مدرس حوزه علمیه دارابکلا بود و همیشه چفیه بر گردنش بود.

این شهید در سال 63 دوبار به جبهه عازم جبهه ها شد مرحله اول به دشت آزادگان و در مرحله دوم اهواز رهسپار شد .

این شهید در مرحله دوم عیدی از جبهه ها برای خانواده اش با خود به همراه آورد و شیمیایی سوغات و عیدی تحویل سال او برای خانواده بود .

مرحله سوم خرداد سال 64 چند روز بعد از ماه مبارک رمضان بود که به جبهه رفت. مادر شهید می گوید : سید تقی زمانی که برای آخرین بار می خواست به جبهه برود به او گفتم چرا به جبهه می روی؟ گفت حاج باقر(شهید باقر آهنگر دارابی) رفت شهید شد من هم باید بروم.

من در جوابش گفت: آنها چندین برادر هستند ولی من تنها دو پسر دارم.

این مادر که فرزندی صالح از دامن او رشد پیدا کرد ادامه داد: روزی که می خواست اعزام شود من سر زمین بودم و پیش من آمد و گفت که به من 100 تومان پول بده تا پیش حاج آقا دارابکلایی کلاس روحانیت بروم و من هم پول را به او دادم.

بعد از اینکه او رفت یکی از اقوام ما آمد و گفت که تقی رفته است و من سوال کردم کجا ؟ و او گفت که سید تقی به جبهه رفته است.

سید تقی صدای خوبی داشت و عاشق صدای آهنگران بود و در محل نیز نوحه می خواند.

مادر شهید نقل می کند : بعد از اینکه از پیش من رفت از سپاه سورک نامه ای به من نوشت و گفت که 45 روز دیگر می آیم و نگران درس من نباشید من درسم را می خوانم ، دقیقا 45 روز بعد از آن نامه خبر شهادتش را به ما دادند.

این مادر می افزاید : همراهش 300 تومان پول بود که بعد از شهادتش پدرش را خواب نما کرد که از این پول تابلویی درست کن و بر سردر خانه نصب کن تا مردم بدانند که اینجا منزل چه کسی است.

شهید علاوه بر اینکه اهل مسجد و نماز بود ذره ای از کارهای کشاورزی و کمک به پدر و مادرش کم نمی گذاشت .

خبر شهادت سید تقی را ابتدا به حاج آقا دارابکلایی که از روحانیون برجسته محل بود دادند و خانواده اش از آن طریق متوجه شهادت فرزنداشان شدند . و اینگونه بود که مادر سر زمین بود و پس از کار روزانه حوالی ظهر از سر زمین به خانه آمد و دید که غذا آماده و خانه تمیز و مرتب شده است و خانم های همسایه یکی یکی به خانه سید تقی می آیند و می روند و این رفتار غیر متعارف همسایه ها خانواده را متوجه خبر شهادت عزیز دوردانه شان کرد .

هورالعظیم منطقه ای است که در تاریخ خواهد ماند و شهادت خواهد داد که سید تقی های این سرزمین از آنجا آسمانی شدند و راه و رسم عاشقی را به همه آموختند .

پدر شهید می گوید: بعد از شهادت سید تقی بنیاد شهید وسایلی را آورد و به اعضای شورا داد تا به ما بدهند و ما آن را قبول نکردیم هزینه سنگ و بارگاه سید تقی را خودم دادم.

وی در خصوص برخی حرف ها گلایه کرد و گفت : مکه، سوریه و کربلا را با هزینه خودم رفتم و از طریق بنیاد به جایی نرفتم.

این پدر اضافه کرد : بنیاد شهید همه ساله تماس می گیرد و ما را برای سفر به مشهد مقدس دعوت می کنند ولی قبول نمی کنیم.

حاج سید محمد عمادی از سال 52 راننده نیسان است و از این طریق امرار معاش می کند و در کارخانه آرد مشغول کار است و خستگی نمی شناسد.

حاج سید محمد در انتها افزود : از هیچ یک از امکانات بنیاد شهید استفاده نکردیم ولی تنها خواستیم دخترمان که لیسانس دارد را در اداره ای جذب کنند که هر چه تلاش کردیم پاسخی دریافت نکردیم.

 

 مطالب مرتبط با : چفیه یار همیشگی اش بود/ عاشق صدای آهنگران بود
دیدگاه شما در مورد : چفیه یار همیشگی اش بود/ عاشق صدای آهنگران بود

چفیه یار همیشگی اش بود/ عاشق صدای آهنگران بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ