• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3923 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 مهر 1393 - ساعت: 08:50

چاپ
 پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب در سورک

طالبی گفت:

پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب در سورک


طالبی گفت: کاروان دوستان کتاب با تلاش و زحمات مسئولان و مربیان جامعه القرآن الکریم شعبه ی مرکزی شهرستان راه اندازی شد.

به گزارش میانخبر ،محمد طالبی اسبوئی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود در گفتگو با ما گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس، پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهر سورک، در اقدامی خیرخواهانه و فرهنگ دوستانه اقدام به تهیه بنری از تصاویر شهدای شهر سورک برای نصب در محل کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک کرد.

 طالبی ضمن تأکید ویژه بر لزوم معرفی وشناخت شهدای شهر سورک به ویژه شهدای شاخص میاندورود، از این اقدام پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهر سورک، اظهار قدردانی و سپاس کردکه با حمایت های مادی و معنوی خویش، اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان را در راستای رسیدن به اهداف کتابخانه های عمومی یاری کردند و ابراز امیدواری کرد سایر ادارات و سازمانهای شهرستان هم با انجام چنین اقدامات خداپسندانه ای، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود را در حمایت از برنامه های کتابخانه های عمومی و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ترویج فعالیت های فرهنگی به ویژه برنامه های گرامیداشت هفته مبارک دفاع مقدس یاری دهند.

وی در ادامه از بازدید کاروان پیاده روی دوستان کتاب از کتابخانه عمومی شهرستان خبرداد و گفت: کاروان دوستان کتاب با تلاش و زحمات بی وقفه ی مسئولان و مربیان جامعه القرآن الکریم شعبه ی مرکزی شهرستان راه اندازی شد و با هماهنگی جامعه القرآن الکریم، قرآن آموزان به همراه مادرانشان، در آخرین روز هفته دفاع مقدس، از جامعه القرآن الکریم شعبه مرکزی شهرستان میاندورود تا کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک را پیاده‌روی کردند و از کتابخانه ی عمومی شهرستان بازدید به عمل آوردند.

طالبی در حاشیه پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب گفت: کاروان دوستان کتاب با هدف نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین آحاد جامعه و ایجاد شور و نشاط در بین خردسالان و کودکان کتابخوان و خانواده های آنها برگزار شده است.

وی با بیان اینکه استقبال خوبی نیز از سوی همه ی قرآن آموزان این موسسه قرآنی انجام شده است، تصریح کرد: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود تلاش دارد تا به ترویج و گسترش همه ی جانب فکر و فرهنگ کتابخوانی در کل شهرستان بپردازد.

طالبی اسبوئی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر خانواده‌ها به کتاب اظهار داشت: یکی از ضروری ترین کارها برای رشد فکر و هوش و خلاقیت کودک، ارتباط مستمر کودکان با کتاب است و نقش کتاب در افزایش آگاهی همه ی گروه ها به ویژه گروه سنی خردسال، کودک، و نوجوان انکارناپذیر است.

طالبی خاطر نشان کرد: با توجه به این مسئله مهم، ضروری است خانواده ها، زمینه ی کتاب و کتابخوانی را برای خویش و فرزاندانشان فراهم آورند.

وی در ادامه از برگزاری مسابقه نقاشی ستارگان به مناسبت هفته دفاع مقدس، با موضوع مقاومت و دفاع مقدس، در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک خبر داد.
وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: بزرگ‌مردان ایران، در 8 سال دفاع مقدس، رشادت‌های بی‌نظیری انجام دادند و با دست خالی، در برابر دنیا ایستادند و بر ماست که یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.

این مسئول تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری این مسابقه، انتقال این رشادتها به نسل بعد و پاسداشت شهدای جنگ تحمیلی بوده است و از این رو، سعی شد با برگزاری این مسابقه، دلاوری ها و رشادت های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس یادآوری شود.

وی عنوان کرد: این مسابقه با همکاری جامعه القرآن الکریم شعبه ی مرکزی شهرستان میاندورود، همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس انجام شد که پس از داوری‌ نقاشی خردسالان و کودکان، نتایج در پایان مسابقه اعلام و به 2 نفر از برگزیدگان خانم پرنیان وفایی و آقای محمدابراهیم ابراهیمی جوایز نفیسی اهدا شد.

در پایان این مسابقه، به همه ی خردسالان و کودکان حاضر در کاروان دوستان کتاب و شرکت کنندگان مسابقه نقاشی ستارگان بسته ای فرهنگی هدیه داده شد.

در حاشیه این بازدید و مسابقه، از نمایشگاه فرهنگ هنر دفاع مقدس که در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) به مناسبت هفته دفاع مقدس دایر گردیده بود از سوی حاضرین بازدید به عمل آمد.مطالب مرتبط با : پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب در سورک
دیدگاه شما در مورد : پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب در سورک

 پیاده ‌روی کاروان دوستان کتاب در سورک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ