• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3931 - تاریخ انتشار : جمعه 11 مهر 1393 - ساعت: 22:32

چاپ
مردم اطلاعات درست در سرشماري كشاورزي ارائه دهند

مردم اطلاعات درست در سرشماري كشاورزي ارائه دهند


امام جمعه موقت مياندورود گفت:اين اطلاعات در برنامه ريزي ها به كار خواهد آمد لذا بايد اطلاعات دقيقي جمع آوري شود تا دولت با برنامه ريزي درست در راستاي بهبود وضعيت اقتصادي مردم گام بردارد.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام مهدي حجت نيا در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان مياندورود با اشاره به روز عرفه و روز نيايش اظهار داشت: بنا بر روايات خداوند در هيچ روزي بنده هايش را مانند روز عرفه از آتش جهنم دور نمي كند.

وي با بيان اينكه اين روز روز استغفار و دعا است افزود: دعاي روز عرفه امام حسين(ع) در اين روز بسيار سفارش شده است كه اميدواريم روزي قسمت همه ما در صحراي عرفات شود.

حجت الاسلام حجت نيا با معناي فراز هايي از دعاي عرفه اظهار داشت:خوشبختي انسان در اطاعت از خداوند است و شقاوت انسان نيز در پيروي از شيطان مي باشد.

امام جمعه موقت مياندورود در ادامه به عيد سعيد قربان اشاره كرد و گفت:خداوند در اين روز دستور داده است كه حجاج در سرزمين منا قرباني كنند و با لباس ساده احرام تسليم امر خداوند باشند.

*حسادت ها و كينه ها قرباني شود
وي ادامه داد:بايد اين حالت اطاعت و طاعت در همه احوال زندگي در انسان باقي بماند لذا روز عيد قربان فرصت خوبي براي كمك به نيازمندان است و درواقع روزي عيدقربان براي انسان عيد است كه حسادت ها و كينه ها قرباني شود.

حجت الاسلام حجت نيا گفت:براي تقرب به خداوند نياز نيست كه حتما گوسفند ذبح شود بلكه با يك نگاه محبت آميز،گذشت و يا عفو در حق كساني كه به ما ظلم كردند مي توان به خداوند نزديك شد و اين روز را براي خود مبارك قرار دهيم.

وي همچنين به روز و هفته نيروي انتظامي اشاره كرد و ابراز داشت:كار اين نهاد بسيار سنگين است و بايد قدر زحمات نيروهاي انتظامي را دانست .

*مواضع رياست جمهوري مورد تاييد رهبري و بسيار شفاف است

حجت الاسلام حجت نيا به مواضع عالمانه و مدبرانه رياست جمهوري در سازمان ملل اشاره كرد و گفت:اين مواضع مورد تاييد رهبري و بسيار شفاف است چرا كه ما بر اساس آموزه هاي ديني نه قصد ظلم به ديگران داريم و نه مورد ظلم قرار خواهيم گرفت.

وي ادامه داد: نمي توان چيزي را با ظلم به مردم اين سرزمين تحميل كرد چرا كه اگر اينگونه بود در طول هشت سال دفاع مقدس اينكار صورت مي گرفت.

امام جمعه موقت مياندورود با بيان اينكه دشمن نيز متوجه اين نكته هست افزود: اما لجاجت و منافع آنها اجازه نمي دهد كه آنها به اين مسايل اعتراف كنند.

وي گفت: آنها طالبان،القاعده و داعش را سامان دهي و تجهيز كردند و بعد ائتلاف ضد تروريست و داعش تشكيل داده اند در حالي كه هيچ عقل سليمي آن را نمي پذيرد.

حجت الاسلام حجت نيا با اشاره به توطئه استكبار در ايجاد جنگ خانگي و مسلمان كشي اظهار داشت:وحدت مسلمانان مي تواند زمينه ساز پيروزي نهايي باشد.

*مردم اطلاعات درست ارائه دهند
وي همچنين در بخش پاياني سخنان خود به موضوع سرشماري كشاورزي در كشور اشاره كرد و گفت: درست است كه زمين هاي بسياري در شمال براي كشاورزي وجود دارد ولي آيا به ارزش اين زمين ها، محصولات كشاورزي با ارزش مي باشد؟

اين مسئول با بيان اينكه با همه اين تفاسير مردم وظيفه دارند كه آمار و اطلاعات را به شكل درست ارائه دهند افزود:اين اطلاعات در برنامه ريزي ها به كار خواهد آمد لذا بايد اطلاعات دقيقي جمع آوري شود تا دولت با برنامه ريزي درست در راستاي بهبود وضعيت اقتصادي مردم گام بردارد.

وي در ادامه به روز روستا اشاره كرد و ابراز داشت: مردم و مسئولان هر دو موظفند تا در راستاي بهتر شدن وضعيت روستاها گام بردارند .

حجت الاسلام حجت نيا رابطه بين مردم و مسئولان را يك رابطه دو سويه عنوان كرد و گفت: اگر كسي تنها به فكر منافع خود باشد پيشرفت به كندي حاصل خواهد شد لذا وظيفه مردم همياري و همدلي و وظيفه مسئولان تلاش و همت مضاعف است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : مردم اطلاعات درست در سرشماري كشاورزي ارائه دهند
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • شنبه 12 مهر 1393 - 18:09 حاج مهدي

    مطالب بسيا ر ارزنده اي بود با سپاس از حضرت حجت السلام والمسلمين حاج مهدي حجت نيا

    پاسخ به نظر
    + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : مردم اطلاعات درست در سرشماري كشاورزي ارائه دهند

مردم اطلاعات درست در سرشماري كشاورزي ارائه دهند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ