• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3933 - تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1393 - ساعت: 09:30

چاپ
جشن خرمن بعنوان جشن ملی معرفی شود

قادری در مراسم جشن خرمن گفت:

جشن خرمن بعنوان جشن ملی معرفی شود


قادری در مراسم جشن خرمن روستای زید سفلی گفت: این مراسم بسیار با ارزش است و باید بعنوان جشن ملی معرفی شود.

به گزارش میانخبر ، ارسطو قادری در مراسم جشن خرمن که در روستای زید سفلی برگزار شد، گفت: جشن مهرگان یا جشن خرمن یک جشن محلی و منطقه ای است که به پاس زحمات شما کشاورزان در طول فصل زراعی در این مکان برگزار می شود تا خداوند را بدلیل نعماتش شکر و سپاس بگویید.

وی افزود: برداشتی که از محصول داشتید و نعمتی که خداوند به شما داده است را در قالب نشاط و شادی سپاسگزاری می کنید قابل تحصین است .

قادری استوانه محکم جشن های محلی و منطقه ای مردم را جشن نوروز و جشن خرمن عنوان کرد و گفت: جشن خرمن شاید در یک منطقه و یا محله صورت می پذیرد ولی باید مسئولین و مردم این جشن را همانند جشن ملی برپا کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم این منطقه به پاس این برداشت و نعمت خداوند جهت شکرگزاری در این مکان جمع می شوند، تاکید کرد: این مراسم بسیار با ارزش است و باید بعنوان جشن ملی معرفی شود.

قادری با بیان اینکه کشاورزی و کشت و زرع ما بصورت نسبی مکانیزه شده است، افزود: دخالت نیروی انسانی و فردی در کشاورزی ما به نسبت سالهای گذشته کمتر دخیل بوده است.

فرماندار میاندورود خاطر نشان کرد: برای مکانیزه کردن کشاورزی شهرستان که بیش از 90 درصد رزق و روزی مردم منطقه از کار کشاورزی است باید دخالت مسئولین کشاورزی شهرستان و استان بیشتر شود و امکانات لازم را تهیه کنند تا کشاورزان از شکل سنتی به مکانیزه روی بیاورند.

 مطالب مرتبط با : جشن خرمن بعنوان جشن ملی معرفی شود
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 13 مهر 1393 - 00:51 صبرایی

  جناب قادری یکی از عوامل اینکه شهرستان میاندرود در سطح استان شناخته شده نیست بر میگرده به عدم پوشش مخابره خبر در صدا وسیما میباشه که متاسفانه بسیار ضعیف دارند عمل میکنن ونیازمند پیگیری حضرتعالی میباشه..تا میاندرود بیشتر درسطح استان وکشور شناخته بشه....////////

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • دوشنبه 14 مهر 1393 - 14:47 ناشناس

  یک توصیه به جناب فرماندرا محترم اگه قراره جشن خرمن زید رو به عنوان جشن ملی معرفی کنید یادتون باشه که مراسم جشن خرمن در روستای اسرم دارای قدمت بیشتری هست و این روستاهای اطراف ازمراسم این روستا پیروی میکنند

  پاسخ به نظر
  + 0 - 1
دیدگاه شما در مورد : جشن خرمن بعنوان جشن ملی معرفی شود

جشن خرمن بعنوان جشن ملی معرفی شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ