• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3937 - تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1393 - ساعت: 21:31

چاپ
 مردمی بودن یادواره مهمترین بخش برگزاری آن بود

مسئول برگزاری پانزدهمین یادواره شهدای میاندورود گفت:

مردمی بودن یادواره مهمترین بخش برگزاری آن بود


مسئول برگزاری پانزدهمین یادواره شهدای میاندورود مهمترین بخش برگزاری یادواره را مردمی بودن آن عنوان کرد.

به گزارش میانخبر ، علی طالبی مسئول برگزار پانزدهمین یادواره شهدای میاندورود بعد از برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار میانخبر خلاصه ای از اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد برگزاری یادواره تا زمان اجرای مراسم را ارائه کرد.

وی ابتدا هدف از برگزاری یادواره شهدا را تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل(ره) وبیعت با مقام عظمای ولایت، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بویژه در میان نسل جوان، تجلیل و تکریم از مقام والای شهیدان، تبیین و تشریح اهداف و سیره شهداء و اقدامات فرهنگی با هدف آگاهی بخشی جامعه بویژه نسل جوان و واکسینه نمودن آنان در مقابل هجوم فرهنگی غرب و جنگ نرم عنوان کرد.

طالبی با بیان اینکه برای برگزاری پانزدهمین یادواره شهدای میاندورود ستادی با 12 نفر عضو و متشکل از 8 کمیته تشکیل شد، افزود: جلسات ستاد با حضور ثابت فرمانده سپاه شهرستان بعنوان دبیر ستاد یادواره و همچنین معاون فرماندار بعنوان نماینده ثابت و تام الاختیار فرماندار و رئیس بنیاد شهید شهرستان بصورت مستمر برگزار شد.

وی برگزاری اولین جلسه ستاد را در فروردین ماه عنوان کرد و گفت: تا زمان برگزاری یادواره 8 جلسه اصلی ستاد، 6 جلسه کمیته فرهنگی، 9 کمیته مالی و پشتیبانی و همچنین مابقی کمیته ها به تناسب فعالیت هر کدام بطور متوسط 2 جلسه برگزار کردند.

طالبی مهمترین اقدامات انجام شده این ستاد را مواردی از جمله طراحی و چاپ تصاویر 222 شهید بصورت بنر و نصب در سطح شهرستان و مبادی وروودی روستای ورکلا، اطلاع رسانی قبل از مراسم از طریق مطبوعات و سایتها، رسانه ها بویژه رسانه محلی، استانی با تیزر و زیرنویس تبلیغاتی، فضا سازی سطح شهرستان با نصب بنر و تصاویر شهدا، ایجاد فضا ی فرهنگی و معنوی مناسب قبل از ورودی روستای ورکلا به طول 2 کیلومتر، تهیه ، تنظیم و چاپ ویژه نامه بنام شهید شاخص شهرستان و شهیدان روستای میزبان ورکلا و همچنین پیام ستاد، اعزام گروه دوچرخه سواری از روستای حلمسر به مشهد مقدس و متبرک نمودن پرچم یادواره به ضریح حضرت رضا ( ع)، استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان در برگزاری با شکوه و عزتمند یادواره، تعیین میزبان سال 94 و تحویل پرچم یادواره به روستای میزبان زید علیا عنوان کرد.

وی مهمترین بخش برگزاری یادواره را خود جوش و مردمی بودن یادواره دانست گفت: یکی از مصوبات مهم ستاد برگزاری یادواره شهداء آن بود که یادواره شهدای شهرستان هر ساله در ایام هفته دفاع مقدس برگزار شود.

مسئول برگزاری پانزدهمین یادواره شهدای میاندورود استفاده از ظرفیت شوراها، دهیاران، شورای شهر، شهرداری، شورای بخش، شهرستان، خیرین، نخبگان و بویژه از جوانان در امر برپایی با شکوه مراسم را بسیار مطلوب دانست.

وی استفاده از مجری برتر و مداح کشوری در این مراسم و همچنین سخنران ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد نائب رئیس اول مجلس و استفاده از ظرفیت رسانه در جهت پوشش خبری مناسب یادواره را از مهمترین نکته های برگزاری این یادواره خواند.

علی طالبی درپایان از زحمات صادقانه اعضای ستاد یادواره شهدای شهرستان واز حمایتهای امام جمعه محترم ، فرماندار محترم ، معاون فرماندار، بخشداران ، دهیاران ، شوراهای اسلامی روستا، شهردار و شورای شهر، شورای شهرستان، بخش، مدیران و رؤسای ادارات، کارخانجات، بنگاههای اقتصادی، خیرین محترم ،فرماندهان نظامی ، انتظامی ، امنیتی( فرماندهی محترم سپاه شهرستان، فرماندهی محترم نیروی انتظامی، حوزه های مقاومت بسیج، پاسگاههای انتظامی) بویژه از اهالی شریف و ولایتمدار روستای ورکلا و بطور خاص از زحمات شبانه روزی جوانان بسیجی و پر شور روستای ورکلا تشکر و قدردانی کرد.دیدگاه شما در مورد : مردمی بودن یادواره مهمترین بخش برگزاری آن بود

 مردمی بودن یادواره مهمترین بخش برگزاری آن بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ