• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4069 - تاریخ انتشار : جمعه 18 مهر 1393 - ساعت: 16:05

چاپ
مرگ 2 نفر در شرکت نکاچوب به دلیل استنشاق گاز مرگبار

مرگ 2 نفر در شرکت نکاچوب به دلیل استنشاق گاز مرگبار


حادثه مرگبار استنشاق گاز سمی در چاه فاضلاب در شرکت نکا چوب موجب کشته شدن دو نفر و مصدومیت دو نفر دیگر در میاندورود شد.

به گزارش میانخبر ، متصاعد شدن گاز خطرناک و ناشناس از سیستم مکانیزه و پیشرفته دفع فاضلاب صنعتی شرکت نکا چوب منجر به مرگ یک کارگر و یکی از همسایگان شد.

ارسطو قادری فرماندار میاندورود پس از این حادثه در گفت‎‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با تایید حادثه فوق از پیگیری دلایل بروز این حادثه تلخ خبر داد.

یکی از اهالی این منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مرحوم محمد.ی از کارگران این شرکت بود که حدود 10 سال سابقه کار در امور مربوط به سیستم تخلیه فاضلاب این شرکت داشت.

حیدر.م افزود: وی عصر پنج‌شنبه برای انجام سرویس سیستم فاضلاب مشغول به کار می‌شود که در حین کار زمانی که در کنار یک چاه سه متری ایستاده بود براثر استنشاق گاز ناشناخته بی‌هوش و به داخل چاه سقوط آزاد می‌کند.

این شهروند میاندورودی تاکید کرد: وی یک کارگر تازه‌کار یا ناآشنا با این تجهیزات نبود اما ظاهرا شرایط و محتویات چاه با روزها و ماه‌های گذشته تفاوت داشت.

یکی از شاهدان عینی این واقعه گفت: در حل عبور از جاده بودم که متوجه حادثه فوق شدم و بلافاصله وارد چاه شدم تا بتوانم این کارگر را از درون فاضلاب کم عمق آن خارج کنم اما وقتی وارد چاه شدم به یکباره دچار مشکل تنفسی و با کمک دیگر افراد از چاه خارج شدم.

اسماعیل.ی تاکید کرد: اگر چند ثانیه بیشتر درون چاه می‌ماندم شاید وضعیت ناگوار آن شهروند برای من نیز اتفاق می‌افتاد.

یکی دیگر از اهالی و شاهدان این حادثه اظهار داشت: وقتی مصدوم را در حالت فرو رفته در پساب صنعتی دیدم برای کمک به او وارد چاه شدم که نتوانستم زیاد دوام بیاورم زیرا قبل از من نیز هر کسی وارد چاه شده بود با تنگی نفس شدید و حالت بی‌حالی و بی‌هوشی مواجه شده بود.

مجید.م افزود: دو نفر دیگر از افرادی که برای کمک وارد چاه شده بودند هنوز هم با مشکلات تنفسی مواجه شده‌اند و خطر گاز ناشناس آنها را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: جلیل.ن فردی که به دلیل کمک به مصدوم نخست وارد چاه و مصدوم شده بود را با کمک مردم بیرون آوردیم ولی آتش‌نشانی بدون تجهیزات لازم آمد و از کمک اساسی سرباز زد.

 این جوان میاندورودی بیان داشت: جسد اول پس از 30 دقیقه با کمک مردم بیرون آورده شد اما با وجود تلاش مردم هر دو آنها فوت کردند. 

بشایان ذکر است که تاسیسات این شرکت به صورت چاه‌های کم عمق مرتبط به هم از سال 1354 تاکنون در حال فعالیت است و باید دید این اتفاق ناگوار که منجر به مرگ یک کارگر و همسایه شرکت همچنین مصدومیت چند نفر شد، چه دلایلی دارد.مطالب مرتبط با : مرگ 2 نفر در شرکت نکاچوب به دلیل استنشاق گاز مرگبار
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 20 مهر 1393 - 18:06 ناشناس

    سلام : این اتفاق ناگوار یک علت بیشتر نداشت و ان هم استفاده بیش از اندازه متوفی از مواد سمی داخل این کانال میباشد . لطفا خبر را درست منعکس نمایید . در ضمن شرکتی که بیشتر کارش فروش چوب هست مواد سمی را میخواست از کجا بیاره ؟

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : مرگ 2 نفر در شرکت نکاچوب به دلیل استنشاق گاز مرگبار

مرگ 2 نفر در شرکت نکاچوب به دلیل استنشاق گاز مرگبار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ