• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4117 - تاریخ انتشار : دوشنبه 21 مهر 1393 - ساعت: 20:24

چاپ
برگزاری چنین برنامه های فرهنگی برای شهرستان لازم است/ واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست

نظر مردم درخصوص بازسازی واقعه غدیرخم؛

برگزاری چنین برنامه های فرهنگی برای شهرستان لازم است/ واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست


واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست بلکه غدیرخم حرکتی است که در امتداد دعوت انبیا از آدم تا خاتم است.

به گزارش میانخبر ، جان الله عبدی برگزاری چنین برنامه های فرهنگی را برای شهرستان لازم دانست و گفت: برای فرهنگ سازی و آشنایی مردم بخصوص نسل جوان با واقعه قدیر و انتخاب و نقش ولایت در جامعه بسیار مناسب است.

سعید کمالی نیز در این مراسم با بیان اینکه واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست، خاطر نشان کرد: غدیر خم درواقع حرکتی است که در امتداد دعوت انبیا از آدم تا خاتم است.

وی تصریح کرد: واقعه غدیر یکی از مراحلی که باید انجام می گرفت تا هدف الهی از خلقت انسان محقق می شد.

کمالی با اشاره به اینکه در تقسیم بندی مراحل تاریخ از نظر اسلام یک مرحله از آدم تا بعثت است و مرحله بعد از بعثت تا غدیرخم، اظهار داشت: غدیرخم پیوند نبوت و امامت است لذا این حرکت صرفا شیعی نیست بلکه جهانی است .

وی خاطر نشان کرد: این بازسازی باید در سطح کشور انجام گیرد تا واقعیتی تاریخی به جهانیان معرفی شود زیرا تاریخ در قالب آنچه غربی ها تعریف کردند به ما ارائه داده اند و یک حالت انفعالی در برابر تاریخ ارائه شده از سوی غربی ها را داشتیم لذا بازسازی واقعه غدیر تدوین تاریخ و تصحیح آنچه غرب به ما ارائه کرد بعنوان سیر تاریخی بشر است.

حسین اسلامی در خصوص این مراسم گفت: مراسم معنوی و جالبی بود که 1400 سال پیش را فضاسازی کرده است و همانطور که می دانیم آن چیزی که براساس دیدن لمس شود قطعا تاثیرگذاری آن بر کسانی که آن را مشاهده می کنند بیشتر خواهد بود.

وی افزود: فضاسازی ایجاد شده بسیار جالب بود و حس خاصی به انسان دست می داد و انسان قلبا دوست داشت اکنون در کنار پیامبر، کعبه معظم و خانه خدا را طواف کند که حس شورانگیز و وصف نشدنی به انسان دست می داد.

وی تاکید کرد: این شکل برنامه ها در مناسبتهای دیگر مانند محرم و صفر و... انجام گیرد نیز بسیار خوب و مرود استقبال قرار خواهد گرفت.مطالب مرتبط با : برگزاری چنین برنامه های فرهنگی برای شهرستان لازم است/ واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • چهار شنبه 23 مهر 1393 - 02:03 صبرایی

    متولیان برنامه واقعه غدیر دست مریزاد وخداقوت///////

    پاسخ به نظر
    + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : برگزاری چنین برنامه های فرهنگی برای شهرستان لازم است/ واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست

برگزاری چنین برنامه های فرهنگی برای شهرستان لازم است/ واقعه غدیر یک حرکت فقط شیعی نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ