• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4170 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت: 17:21

چاپ
کشمکش بر سر آب در میاندورود شروع شد

با بحرانی شدن وضعیت آب در کشور

کشمکش بر سر آب در میاندورود شروع شد


با بحرانی شدن وضعیت آب کشور کشمکش بر سر آب بین سورک و روستاهای اطراف آن شروع شده است.

به گزارش میانخبر ، در جلسه ای که ظهر سه شنبه در دفتر فرماندار میاندورود با حضور دامادی نماینده مجلس شورای اسلامی و مسئولین دیگر درخصوص پیگیری مشکلات پیش روی ساخت بیمارستان میلاد برگزار شد و در آن از تامین آب بیمارستان از محل آب شهری صحبت به میان آمد که واکنش رئیس شورای شهر سورک را در پی داشت.

علی اکبر مظلومی نیا رئیس شورای شهر سورک در این جلسه با بیان اینکه مردم از کمبود آب شهری رنج می بردند به همین دلیل برای تامین آب بیمارستان میلاد دچار مشکل هستیم.

وی افزود: از آنجایی که روستاهای بادله، لالیم و کیاپی از آب و فاضلاب شهری سورک استفاده می کنند و نرخ تعرفه روستایی برای آنها در نظر گرفتند و غالب افراد ساکن این روستاها منزل مسکونی آنها بصورت خانه باغی است و آب را با تعرفه پایین استفاده می کنند از آن برای آبیاری باغات خود مورد استفاده قرار می دهند که این امر باعث کمبود آب شرب شده است.

مظلومی نیا خاطر نشان کرد: ضمن اینکه شهروندان در سال جاری با کم آبی روبرو بودند تقاضا داریم که آب و فاضلاب مشکل آنها را حل کند و اگر قرار است بیمارستان میلاد هم از آب شهری استفاده کند باید مشکل کم آبی را برطرف سازد.

پس از صحبتهای مظلومی نیا، سید محمد کاظمی رئیس شورای شهرستان و عضو شورای روستای بادله در گفتگو با ما با بیان اینکه یک مسئول باید برای صحبتهایش سند و مدرک ارائه کند و بر اساس آن مطلبی را عنوان کند تاکید کرد: در روستاهای بادله، کیاپی و لالیم مردم آب شرب کافی ندارند و همواره با قعطی آب روبرو هستند.

وی اظهار داشت: اگر به فیش های آب ساکنین این روستاها نگاه کنید متوجه خواهید شد که به اندازه یک خانواده عادی مصرف هم نداریم چه برسد به مصرف زیاد.

هاشمی رئیس شورای بخش مرکزی و عضو شورای روستای کیاپی نیز با انتقاد از عضو شورای شهر سورک این مطلب را خلاف واقع عنوان کرد و گفت: برای تامین کمبود آب شرب نباید ساکنین روستاهای همجوار را زیر سوال برد بلکه باید به شکل های مختلف آب بیشتری را وارد منبع آب کرد تا آب وارد شده به آن پاسخگوی مردمی که از آن استفاده می کنند باشد.

در پایان یادآور می شویم مسئولان در دوره ای که در تمام نقاط کشور مشکل کم آبی به وجود آمده است با ایجاد راهکار مناسب از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کنند.مطالب مرتبط با : کشمکش بر سر آب در میاندورود شروع شد
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پنج شنبه 24 مهر 1393 - 18:20 ناشناس

  سورک با این افکار لیاقت شهرستان شدن نداشت

  پاسخ به نظر
  + 1 - 3
 • جمعه 25 مهر 1393 - 01:35 صبرایی

  خیلی خوب شد از موقعی که به روستاهای مجاور اب داده شده شهر سورک با کمبود اب مواجه شده ودر فصل گرم سال اب قطره چکانی میشود رییس شورای شهرستان با پیگیری شماها وتلاش برای کمبود اب مشکل روستاهای همجوار رو دوستانه حل کنید///////

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • یکشنبه 27 مهر 1393 - 08:15 ناشناس

  بیمارستان میلاد کجاست

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : کشمکش بر سر آب در میاندورود شروع شد

کشمکش بر سر آب در میاندورود شروع شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ