• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4193 - تاریخ انتشار : شنبه 26 مهر 1393 - ساعت: 13:44

چاپ
بازسازی واقعه غدیر توسط دانش آموزان میاندورودی

طالبی گفت:

بازسازی واقعه غدیر توسط دانش آموزان میاندورودی


واقعه تاریخی غدیر خم در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک با همکاری دانش آموزان مدرسه ی شهید ولی زاده بازسازی شد.

به گزارش میانخبر ، محمد طالبی رئیس اداره کتابخانه های عمومی میاندورود در گفتگو با ما بیان داشت: همزمان با ایام ولایت، واقعه عظیم غدیر خم در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک با حضور گسترده دانش آموزان و والدینشان بازسازی شد.

وی افزود: برای اولین بار، بازسازی واقعه غدیرخم در کتابخانه میاندورود برگزار می شد و تعداد 13 هنرمند میاندورودی در این بازسازی مشارکت داشتند.

طالبی گفت: در طی این برنامه، پایان حرکت کاروان پیامبر از سمت مکه به سمت برکه غدیر و همچنین برپایی منبری از حجاز شتران برای سخنرانی پیامبر اکرم (ص) و ایراد خطبه غدیر توسط رسول الله (ص) بازسازی شد.

وی برپایی نماز جماعت، معرفی جانشینی پیامبر (ص)، و همچنین بیعت حاضرین با امیرالمومنین (ع) از دیگر بخش های بازسازی واقعه غدیر خم عنوان کرد.

طالبی ترویج فرهنگ غدیر و بازسازی این واقعه عظیم را گام مهمی در راستای نهادینه کردن تفکر غدیر بویژه در بین کودکان و نوجوانان دانست و گفت: نمایش بازسازی واقعه غدیر برای زنده نگه داشتن و نمایش گوشه ای از وقایع اتفاق افتاده در روز غدیر خم است.

وی مهمترین پیام غدیر را ادامه راه امامت و ولایت عنوان کرد و افزود: امروز ولایت ضامن بقا و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی است.

وی نمایش بازسازی واقعه غدیر را در راستای ترویج فرهنگ غدیر بسیار تأثیرگذار دانست و یادآورشد: حضور در این مراسم و مشاهده بازسازی این واقعه مهم، تجدید عهد و میثاقی با غدیر و پیام این واقعه عظیم که همان ولایت و امامت است، می باشد.

این مسئول اظهار داشت: این برنامه با حضور 40 نفر و به همت دانش آموزان مدرسه شهید ولی زاده شهرستان میاندورود برگزار شد .

در پایان این مراسم نیز سرود غدیر خم با عنوان علی مولا توسط هنرمندان میاندورودی سلیمه صعودی و فائزه هادی نزاد سروده شد و از هنرمندان خانم ها فاطمه زهرا جانی ارمی، یلدا توسلی، فاطمه دستاری، سلیمه صعودی، صبا دهقان، پریسا قادی، فاطمه زهرا نیکزاد، فائزه هادی نژاد، مهدیه رمضانی، مینا صمدی، معصومه غلامی، فتانه اصغری، و مهرانا دباغی به خاطر اجرای نمایش و همکاری در بازسازی این واقعه بزرگ تقدیر و تشکر به عمل آمد.مطالب مرتبط با : بازسازی واقعه غدیر توسط دانش آموزان میاندورودی
دیدگاه شما در مورد : بازسازی واقعه غدیر توسط دانش آموزان میاندورودی

بازسازی واقعه غدیر توسط دانش آموزان میاندورودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ