• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4197 - تاریخ انتشار : شنبه 26 مهر 1393 - ساعت: 22:32

چاپ
فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است/ حکومت آل سعود هر صدای مخالفی را سرکوب می کند

امام جمعه موقت میاندورود گفت:

فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است/ حکومت آل سعود هر صدای مخالفی را سرکوب می کند


امام جمعه موقت میاندورود گفت: حاکمان عربستان از ترس از بین رفتن قدرت، حاکمیت و اقتدارشان بین مردم، هر صدای مخالفی را سرکوب می کنند.

به گزارش میانخبر ، سید جعفر علوی امام جمعه موقت میاندورود در خصوص صدور حکم اعدام شیخ نمر، اظهار داشت: هیچ کشوری حداقل در منطقه ما در ارتباط با آزادی قابل مقایسه با ایران نیست و از نظر امنیت و ازادی در همه ابعاد، ایران پیشتاز کشورهاست.

وی افزود: از نظر اختناق و دیکتاتوری عربستان یکی از برترین کشورهای بی منطق به شمار می رود.

وی دلیل صدور این حکم را ترس و وحشت کسانی که حاکمیت عربستان را بر عهده داشته و از سوی وهابیت اداره می شوند دانست و گفت: حاکمان این کشور از ترس از بین رفتن قدرت، حاکمیت و اقتدارشان بین مردم، هر صدای مخالفی را سرکوب می کنند.

علوی با اشاره به وضعیت کشور بحرین، تصریح کرد: حکومت آل سعود برای اینکه صدای مردم بحرین به داخل عربستان نفوذ نکند در اولین روزهایی که مردم بحرین اقدام به بلند کردن صدای آزادی کردند با فرستان ماشینهای جنگی و تانک، شروع به سرکوب صدای آزادی خواهان و عدالت طلبان مردم بحرین کردند.

وی تاکید کرد: شیخ نمر جز اینکه آزادی خواهی و مبارزه با ظلم را فریاد زد چیز دیگری نگفت.

علوی بیان داشت: شیخ نمر به تبعیض در کشور عربستان اعتراض کرد و حرفش این بود که شعیان عربستان در هر نقطه ای که در عربستان زندگی می کنند شهروند آن هستند و هر امکاناتی که دیگران بهره می برند شیعیان نیز باید بهره مند شوند.

امام جمعه موقت میاندورود خاطر نشان کرد: امروز دنیا، دنیای آزادی است و حتی کشورهایی که ظالم ترین حکومت ها را دارند به ظاهر دموکراسی و عدالت خواهی را نشان می دهند اما عربستان با یک خفقان به معنای واقعی که نه نمایندگان و حاکمان آن را مردم انتخاب می کنند و نه مجلس و شورا دارند و هیچ چیز خارج از محدوده قدرت خاندان سعودی نیست باعث بلند شدن صدای فریاد آزادی خواهی و دموکراسی شیخ نمر شده است.

علوی با بیان اینکه دستگاه حکومتی عربستان بر اساس رای سیاسی شیخ نمر را به اعدام محکوم کرد، افزود: این حکم با هیچ قاعده و قانون، حقوقی و قضایی سازگاری ندارد.

وی تصریح کرد: اگر این حکم اجرا شود دنیای اسلام در مقابل این ظلم ظالمانه ساکت نخواهد نشست و حکومت آل سعود باید بداند که یقینا با اینکار گورش را خواهد کند و تردیدی در آن نیست.

علوی به نقش دستگاه دیپلماسی ایران برای جلوگیری از اجرای این حکم اشاره کرد و گفت: دستگاه دیپلماسی به دو دلیل باید وارد ماجرا شود.

وی نخستین دلیل را فریاد حق طلبانه شیخ نمر عنوان کرد و گفت: فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است و بر اساس مبنای حقوقی و مبنایی که دنیا شعارش را می دهد برای آزادی و دموکراسی فریادش بلند شد و لذا دستگاه دیپلماسی باید از شیخ نمر به این دلیل که یک آزادی خواه است حمایت کند.

علوی ابراز داشت: دومین دلیلی که دستگاه دیپلماسی باید این موضوع را پیگیری کند این است که شیخ نمر یک روحانی برجسته و مجتهد شیعی است.مطالب مرتبط با : فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است/ حکومت آل سعود هر صدای مخالفی را سرکوب می کند
دیدگاه شما در مورد : فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است/ حکومت آل سعود هر صدای مخالفی را سرکوب می کند

فریاد شیخ نمر یک فریاد حق طلبانه است/ حکومت آل سعود هر صدای مخالفی را سرکوب می کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ