• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4224 - تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مهر 1393 - ساعت: 14:38

چاپ
8 زن مانع عبور کامیون از داخل روستا شدند

در روستای مرسم اتفاق افتاد:

8 زن مانع عبور کامیون از داخل روستا شدند


اهالی روستای مرسم به دلیل اتفاقات به وجود آمده در سال های گذشته اجازه عبور کامیون از داخل روستا را ندادند.

به گزارش میانخبر به نقل از بلاغ ، تنش و درگیری بین اهالی روستای مرسم و صاحبان مرغداری که از سال های گذشته وجود داشته و حتی به تیراندازی به سمت یکدیگر انجامیده بود، مانند آتش زیر خاکستر هر از چند گاهی شعله ور می شود.

تازه ترین تنش در این منطقه صبح یک شنبه اتفاق افتاد که به گفته سرهنگ هادی نصیری فرمانده انتظامی میاندورود، هشت زن از اهالی روستای مرسم جلوی کامیونی که قصد رفتن به سمت مرغداری مورد نظر را داشت، گرفته و مانع از عبور آن شدند.

نصیری افزود: با دستور دادستانی نیروهای انتظامی با حضور در صحنه جلوی اقدام زنان گرفته شد و زنی که تحرک بیشتری داشت، دستگیر شد.

لاری، عضو شورای روستای مرسم در گفت‌وگو با بلاغ، در خصوص دلیل بروز چنین اختلافی در گذشته، اظهار داشت: فردی که اقدام به ساخت مرغداری در بالای تپه که اشرافیت کامل بر روستا دارد، کرده ابتدا با خریدن زمین در دو طرف جاده ای که در این منطقه وجود داشت، وارد روستا شد.

وی افزود: اما بعد از گذشت مدتی آب‌بندانی که در کنار آن وجود داشت و مردم روستا از آن برای کشاورزی استفاده می کردند، در کمال تعجب، اداره منابع طبیعی آن را به این فرد داد و این فرد آبندان را از بین برد و جاده ای که در آن منطقه وجود داشت و مردم برای رفتن به زمین کشاورزی خود از آن استفاده می کردند را به زمین خود اضافه کرد و راه را نیز بست.

لاری ادامه داد: اعتراض مردم مرسم تنها به همین موضوع بوده که به دلیل به توافق نرسیدن با این افراد، کار به درگیری کشیده شده و حتی شورا برای حل و فصل موضوع مردم و سرمایه گذار را در مسجد روستا جمع کرده و با ریش سفیدی آنها را با هم صلح داده بود اما روز بعد آن سرمایه گذار اقدام به شکایت از اهالی روستا کرد که زمینه ایجاد اختلاف بیشتری پیش آمد.

عضو شورای روستای مرسم با بیان اینکه مردم روستا با سرمایه گذار و سرمایه گذاری مخالف نیستند، خاطرنشان کرد: سرمایه گذار باید مطیع بوده و با مردم سازش داشته باشد تا مردم با او سازش داشته باشند، نه اینکه با مردم با زور رفتار کند.

وی به آب‌بندان مورد تملک سرمایه گذار اشاره کرد و گفت: در روستا 4 آبندان وجود داشت که مردم از آن برای کشاورزی استفاده می کردند ولی امروز با تخریب این آبندان مردم دچار مشکل شدند و حتی منابع طبیعی با واگذاری این آبندان به سرمایه گذار، جایگزینی برای کشاورزان ایجاد نکرده است.

به گزارش بلاغ، اهالی روستای مرسم به دلیل اتفاقات به وجود آمده در سال های گذشته اجازه عبور کامیون های این مرغداری از داخل روستا را نمی دهند، به همین دلیل مالکان آن در حال ایجاد جاده از داخل جنگل هستند که این اقدام غیرقانونی نیز مورد اعتراض اهالی، اعضای شورا و دهیاری ها قرار گرفته است.مطالب مرتبط با : 8 زن مانع عبور کامیون از داخل روستا شدند
دیدگاه شما در مورد : 8 زن مانع عبور کامیون از داخل روستا شدند

8 زن مانع عبور کامیون از داخل روستا شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ