• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4275 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 30 مهر 1393 - ساعت: 13:11

چاپ
آغاز عملیات کشت کلزا در میاندورود

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد:

آغاز عملیات کشت کلزا در میاندورود


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود از آغاز عملیات کشت کلزا در اراضی شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر ، سید شبر موسوی در گفتگو با ما از آغاز عملیات کشت کلزا در اراضی شهرستان خبر داد و گفت: در راستای توسعه کشت دانه های روغنی کلزا، عملیات کاشت کلزا در اراضی این شهرستان آغاز گردید.

وی افزود: جهاد کشاورزی میاندورود با در اختیار قرار دادن بذر اصلاح شده و کودهای شیمیایی به کلزا کاران محصول کلزا را نیز بیمه کرده است.

موسوی بیان داشت: به منظور ارائه خدمات آموزشی و ترویجی دو نفر کارشناس بخش خصوصی عملیات کاشت، داشت و زراعت کلزا را تحت نظارت دارند و با حضور مستمر در مزارع توصیه های لازم را به بهره برداران ارائه می نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ترویج و آموزش بهره وران بخش کشاورزی سه دوره کلاس آموزشی زراعت کلزا با حضور 115 نفر از کشاورزان در روستاهای دارابکلا و جامخانه برگزار گردید.

وی در خصوص مطالب بیان شده در این کلاس ها، گفت: در این کلاس های آموزشی در خصوص عملیات آماده سازی و کاشت فنی زراعت کلزا مطالبی بیان شد و توصیه های فنی و علمی به بهره وران جهت افزایش سطح عملکرد و همچنین کاهش هزینه ها ارائه گردید.

 موسوی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری 1809 هکتار از اراضی شهرستان به کشت سویا اختصاص داشت، اظهار داشت: اولین برداشت سویا از مزارع شهرستان در روستای ورندان در سطح یک هکتار آغاز گردید و پیش بینی می شود در سال جاری 4070 تن دانه های روغنی سویا تولید و برداشت شود.مطالب مرتبط با : آغاز عملیات کشت کلزا در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : آغاز عملیات کشت کلزا در میاندورود

آغاز عملیات کشت کلزا در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ