• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4278 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 آبان 1393 - ساعت: 16:13

چاپ
دانش آموزان بدون معلم در میاندورود

آموزش و پرورش پاسخگو باشد

دانش آموزان بدون معلم در میاندورود


با گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزان روستاهای بالادست میاندورود از داشتن معلم بی بهره اند.

به گزارش میانخبر ، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم درباره وجوب کسب علم و دانش احادیث زیادی فرموده اند. در یکی از این احادیث می فرمایند: «طلب العلم فریضه علی کل مسلم؛ جستجو و طلب علم بر هر مسلمان واجب است.»

انسان هرکاری که انجام می دهد باید هدفدار وهمدفمند باشد ودرس خواندن نیز از این امر مستثنا نیست. قطعاً اگر هدف تحصیل وکسب دانش برای ما روشن بشود بسیاری از تصورات غلط و واهی وخیالات موهوم ذهن ما را برطرف خواهد ساخت.

هر کسی می تواند از کسب دانش برای خودش هدفی درنظر بگیرد که یکی ازآن اهداف می تواند اشتغال باشد وکسانی نیز ممکن است رسیدن به موقعیت های اجتماعی وکسب قدرت وثروت و...هدف خودشان قراردهند.

مردمان روستاهای بالادست میاندرود در سالهای گذشته بدلیل اینکه فرزندانشان امکان تحصیل را داشته باشند به شهرها مهاجرت کردند و کار کشاورزی خود را رها کرده و مجبور به تغییر شغل خود شدند.

در هر یک از روستاهای بالادست زمانی هر ساله بیش از بیست دانش آموز دختر و پسر در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل بودند اما امروزه هیچ یک از این مدارس فعال نبوده و یا از بین رفتند و یا آموزش و پرورش آن را فروخته است.

مطلع شدیم که در روستای جناسم 4 دانش آموز دوره ابتدایی حضور دارند که از داشتن معلم بی بهره اند و با گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید هنوز کلاس درس آنها تشکیل نشده است.

روستای جناسم که دارای مدرسه چند کلاسه با حیاط خیلی بزرگ است و مانند گذشته آماده اسکان دهی و پذیرایی از معلمانی است که برای تدریس فرزندانشان به آنجا می روند اما در سال جاری معلمی را به خود ندیده است.

نبود معلم در این روستا در حالی است که معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در دهم مهر ما گفت: ما در هر نقطه کشور حتی در دورترین روستاهای کشور که یک دانش‌آموز داریم، ناگزیر هستیم برای آنها معلم تأمین کنیم؛ زیرا در ابتدایی نمی‌توانیم به لحاظ عاطفی و دوری دانش‌آموز از خانواده، مدرسه شبانه‌روزی داشته باشیم.

آموزش و پرورش بمدت چندین سال است که به روستاهای بالادست معلم نمی فرستد و گاها یک یا دو روز در هفته در روستاهایی که دانش آموز در آن بود شاهد حضور کارآموزان جهت تدریس بودیم، اما اینکار نمی تواند پاسخ نیاز این دانش آموزان باشد و باید راهکار بهتری اندیشیده شود.

حتی در این سالها آموزش و پرورش فرستادن معلم و داشتن مدرسه در روستاهای بالادست را از برنامه خود خارج کرده و حتی با رویکردی که اتخاذ کرده نشان می دهد که تمایلی به ایجاد و دایر کردن کلاسهای درس در این روستاها ندارد که می توان به فروش زمین مدرسه یکی از این روستاها را در این جهت دانست.

مردمان سخت کوشی که تمام کار و سرمایه و درآمد آنها در روستاست و نمی توانند آن را رها کرده و تنها برای تحصیل فرزندانشان به شهرها مهاجرت کنند که انجام اینکار نیز مشکلات خاص خود را دارد و انتظار می رود آموزش و پرورش با فراهم نمودن حداقل امکانات لازم گره یکی از مشکلات زیادی که اهالی این روستاها با آن مواجه هستند را بگشاید.مطالب مرتبط با : دانش آموزان بدون معلم در میاندورود
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • شنبه 03 آبان 1393 - 10:37 علی رضا بالادستی

    این روستا ها جز روستا های بالادست هستند و الان همه به فکر بالادستی ها هستند اما نه آن بالادستی که ما فکرش را می کنیم. الان احترام به بالا دستی جز واجبات شده نه آن بالادستی که ما فکرش را می کنیم . این بچه های بالادستی باید بی سواد بمانند و آن بچه های بالادستی باید دنبال . . .

    پاسخ به نظر
    + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : دانش آموزان بدون معلم در میاندورود

دانش آموزان بدون معلم در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ