• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4279 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 آبان 1393 - ساعت: 16:24

چاپ
چرا مردم از نمایندگان خود ناراضی هستند؟!

چرا مردم از نمایندگان خود ناراضی هستند؟!


میانخبر پس از گذشته بیش از 28 ماه عملکرد نمایندگان حوزه ساری و میاندورود در مجلس نهم را به نظرسنجی گذاشته تا محکی باشد برای آن نمایندگان تا بدانند در کجای کار قرار دارند.

به گزارش میانخبر ، قریب به 28 ماه از دوره نمایندگی مجلس نهم می گذرد و در این بین از حوزه انتخابیه ساری و میاندورود، سید رمضان شجاعی کیاسری و محمد دامادی پس از انتخاب از سوی مردم راهی بهارستان شدند و بر صندلی های سبز آن تکیه زدند.

ردای نمایندگی برای نمایندگان هر 4 سال تکرار می شود و دیری نخواهد گذشت که مثل یک چشم بر هم زدن دوره بعدی از راه خواهد رسید و باید در رقابتی دیگر هم پاسخگوی عملکرد خود در 4 سال به مردم باشند و هم اینکه تمرکز خود را معطوف رقبایی کنند که از غافله جا نمانند.

رقبایی که از هم اکنون با با فرصت 17 ماهه مانده به انتخابات اسفند سال آینده کارها و برنامه ریزی های خود را شروع کردند تا بخت خود را جهت حضور در بهارستان بیازمایند.

میانخبر پس از گذشته بیش از 28 ماه عملکرد نمایندگان حوزه ساری و میاندورود در مجلس نهم را به نظرسنجی گذاشته تا محکی باشد برای آن نمایندگان تا بدانند در کجای کار قرار دارند.

طی این نظر سنجی نزدیک به 150 کاربر منحصر به فرد در این نظرسنجی با هر دیدگاه و سلیقه شرکت کرده و با ثبت 83 درصد نمره منفی به عملکرد نمایندگان دوره نهم ساری و میاندورود را ضعیف ارزیابی کردند.

در راستای این نظرسنجی باید عنوان کرد علل و عوامل متعددی را می توان برای ثبت این نظرسنجی عنوان کرد، از عملکرد خود نمایندگان تا گرایش مردم شهرستان.

سید رمضان شجاعی کیاسری که در دوره قبلی و فعلی با تابلوی اصولگرایی در مجلس حاضر بوده، با تغییر دولت در انتخابات ریاست جمهوری 92 عملا کارایی و نفوذی که در دولت گذشته در راستای جذب اعتبارات، پیگیری و اقدامات را داشته را از دست داده و به نوعی به حاشیه رفته است هر چند با سوابق و تجربه ای که در جذب نظر مردم دارد ممکن است در دقیقه نود به صحنه برگردد.

محمد دامادی نیز که از ابتدا با تابلو اصولگرایی و حمایت بزرگان این طیف وارد صحنه شده بود و به اعتبار پدر و سخنان آتشین و انتقادی اش توانست نظر مردم را جلب نماید و وارد بهارستان شود.

دامادی پس از تغییر دولت و روی کار آمدن اعتدالیون و به نوعی اصلاح طلبان خود را در موضعی مخالف مواضع دیروز دید و بر طبل اصلاح طلبی و حمایت از این جریان کوبید و هم صدا با آنها همراه شد.

به حاشیه رفتن این نماینده جوان و غوطه ور شدن در آن سبب شد وی را تا حدودی از نطق های زمان انتخابات که همان دستگیری از مردم بوده است دور کند و از طرفی دیگر هم جریان رقیب که در حال برنامه ریزی کردن برای سال آینده هستند و به وی فشار آورده و جوان و بی تجربه بودن و ناپختگی را به رخ او کشیدند تا بتوانند به امتیازات و اهداف خود برسند.

از سوی دیگر نیز حضور کم رنگ در بین مردم و تمرکز کردن بروی جریانی خاص و اطرافیانی خاص سبب شد محبوبیت این نماینده را با مشکل مواجه کند.

یکی دیگر از ضعف های آشکار نمایندگان مجلس بویژه در شهرستان ها آنچه که مشهود است، این نمایندگان در دل هر روستا تنها به چند فرد تکیه می کنند و آنها را مورد توجه قرار می دهند و به خواسته های آنها توجه می کنند و از سایر مردم باز می مانند و در ایام انتخابات نیز همان چند چهره را مامور جمع آوری رای و جلسات می کنند و این می شود که اعتماد عمومی را از دست می دهند و در نهایت نیز به شکست و عدم حضور در مجلس می رسند.

نکته دیگر که در این نظر سنجی باید مورد توجه مخاطبان قرار گیرد آن است که با توجه به گرایش مردم شهرستان به دو چهره دیگر و بومی این شهرستان یعنی علی اصغر یوسف نزاد و منصورعلی زارعی هم در این بین بی تاثیر نخواهد بود.مطالب مرتبط با : چرا مردم از نمایندگان خود ناراضی هستند؟!
دیدگاه شما در مورد : چرا مردم از نمایندگان خود ناراضی هستند؟!

چرا مردم از نمایندگان خود ناراضی هستند؟! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ