• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4302 - تاریخ انتشار : شنبه 03 آبان 1393 - ساعت: 14:20

چاپ
کتاب نخواندن مشکل بزرگ جامعه ماست

فرماندار میاندورود گفت:

کتاب نخواندن مشکل بزرگ جامعه ماست


فرماندار میاندورود در بازدید از کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک شهرستان میاندورود، گفت: مشکل بزرگ جامعه ما این است که کتاب نمی خوانیم.

به گزارش میانخبر ، ارسطو قادری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان میاندورود با توجه به نزدیک شدن هفته کتاب و کتابخوانی، بطور سرزده از کتابخانه عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک بازدید نمود و از نزديك، در جريان امور و مشكلات كتابخانه هاي شهرستان قرار گرفت.

وی در در این دیدار در جریان آمار و عناوین منابع، مجموعه سازی، موضوعات و کتابهای پرطرفدار، وضعیت کتابخوانی مردم شهرستان، و برنامه های فرهنگی لازم الاجرا در هفته کتاب و کتابخوانی 93 قرار گرفتند.

فرماندار میاندورود ضمن تأکید بر اجرای کیفی برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و نهضت مطالعه مفید به ویژه در ایام هفته ی کتاب گفت: پيشرفت فرهنگي هر منطقه به ميزان مطالعه و كتابخواني بستگي دارد و مشکل بزرگ جامعه ما این است که کتاب نمی خوانیم.

قادری با اشاره به نقش مهم كتابخانه ها در گسترش فرهنگ كتاب و كتابخواني به ویژه در سالی که مقام معظم رهبری آن را با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین فرمودند، افزود: این انسانها هستند که جامعه را می سازند و امروزه خیلی از کشورهایی که حرفی برای گفتن دارند مردمانی اهل مطالعه و کتاب هستند؛ پس برای ایجاد تغییری بزرگ در زندگی و سازندگی اجتماعی، باید اهل کتاب و مطالعه باشیم.

ارسطو قادری در ادامه گفت: اميدواريم دغدغه ی شهرداران و شورای اسلامی شهرها در خصوص مسائل زیر ساختهای فرهنگی و واریزی نيم درصد شهرداري ها از گذشته بیشتر و بهتر شود.

محمد طالبی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود نیز ضمن تشکر از حسن توجه و مساعدتهای ویژه فرماندار بخصوص در تأمین و تخصیص اعتبار پروژه های نیمه تمام شهرستان در حوزه ی کتابخانه های عمومی، ابراز امیدواری کرد که با توجه به حمایت های گسترده فرماندار شهرستان، شاهد ارتقای سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه به ویژه شهرستان میاندورود با توجه به شاخص های افق چشم انداز کتابخانه های عمومی کشور در سال 1404 و منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) باشیم.مطالب مرتبط با : کتاب نخواندن مشکل بزرگ جامعه ماست
دیدگاه شما در مورد : کتاب نخواندن مشکل بزرگ جامعه ماست

کتاب نخواندن مشکل بزرگ جامعه ماست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ