• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4384 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 آبان 1393 - ساعت: 18:30

چاپ
یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند

امام جمعه موقت میاندورود گفت:

یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند


امام جمعه موقت میاندورود آمیزه ایی از شدت و رحمت را از ویژگی های یاران اباعبدالله دانست.

به گزارش میانخبر ، سید جعفر علوی امام جمعه موقت میاندورود شب گذشته در جمع عزاداران شهر سورک در تکیه بالای این شهر گفت: یاران امام و یاران هر امام معصومی چند ویژگی خاص باید داشته باشند.

وی اولین ویژگی یاران امام و اهل بیت را معرفت و فهم عمیق نسبت به امام، نسبت به زمان، وظیفه و دوست و دشمن دانست و افزود: اگر ما نتوانیم دوستان و دشمنان اهل بیت را بشناسیم تحقیقا در مسیر راه، به بی راهه خواهیم رفت.

علوی دومین ویژگی یاران اهل بیت بخصوص یاران سیدالشهدا را رها شدن از تعلقات دنیا، دل نبستن، زنجیر نشدن و زمین گیر نشدن عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: اگر در عصر غیبت جانشین امام معصوم فریاد "اینَ عمارش " بلند شد باید آنانی که ادعای یاری امام و بودن در خط امام را دارند این توانایی را داشته باشند که تعلقات دنیا را کنار بزنند و به صدای مظلومیت اهل بیت و جانشینانشان پاسخ دهند.

علوی با بیان اینکه در انقلابمان از این نمونه فراوان داشتیم، یک نمونه آن را حماسه 9 دی سال 88 دانست که با یک حماسه عظیم، طومار طراحان براندازی نظام بسته شد و نقشه همه آنهایی که در میدان مبارزه با نظام و آنهایی که پشت پرده طراحی می کردند نقش بر آب شد و باید این چنین شود.

امام جمعه موقت میاندورود در خصوص ویژگی سوم یاران اباعبدالله که منطبق با آیات قران و روایات اهل بیت است، بیان داشت: یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند.

وی افزود: آنجایی که لازم بود شدت به خرج دهند با شدت عمل می کردند و آنجایی که لازم بود رحمت و لطف داشته باشند با رحمت وارد می شدند و این نشانه مومنین، پیروان و یاران پیغمبر، امیرالمومنین و اهل بیت است.مطالب مرتبط با : یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند
دیدگاه شما در مورد : یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند

یاران اباعبدالله آمیزه ایی از شدت و رحمت بودند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ