• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4398 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 آبان 1393 - ساعت: 22:22

چاپ
کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران خبر داد

کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات


دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران از کمک 700 میلیون ریالی مردم میاندورود به بازسازی عتبات عالیات خبر داد.

محمد حسن اصغری امروز در جلسه شورای اداری میاندورود در مجتمع ساحلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در ساحل گهرباران، مردم ایران را نخستین ملتی دانست که با سقوط دیکتاتوری صدام به بازسازی عتبات عالیات و رفع محرومیت از بارگاه ائمه شتافتند.

وی اظهار داشت: تا پیش از سال 80 بیش از 100 سال از مرمت و توسعه بارگاه منور ائمه در کشور عراق گذشته بود و ساختمان اغلب بارگاه ها وضعیت اسفناکی داشت.

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه از سال 83 تا سال 92 مازندران هیچ طرح مستقلی در بازسازی عتبات نداشت، افزود: در این مدت 43 میلیارد ریال وجه نقد، جواهراتی به ارزش 16 میلیارد ریال همچنین کمک های غیرنقدی به ارزش 42 میلیارد ریال برای بازسازی حرم های مطهر توسط مردم مازندران ارسال شد.

این مسئول اعزام حدود 900 نفر نیروی کار تخصصی در مشاغل ساختمانی را از دیگر کمک‌های مردم مازندران به بازسازی قبور منور ائمه دانست.

وی با بیان اینکه مازندران در سال 92 مجری سه طرح مهم در بازسازی عتبات عالیات بوده است، گفت: تامین هزینه ساخت یک هزار متر مربع از صحن مبارک حضرت زهرا (س) به مبلغ 30 میلیارد ریال، خرید و نصب سنگ راه پله ورودی های حرم مطهر امام حسین(ع)به مبلغ یک میلیارد ریال و ساخت یک درب رواق حرم مطهر امامین عسکریین(ع) به مبلغ دو میلیارد ریال از جمله این طرح ها است.

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه در سال گذشته هزینه 19 متر از صحن مبارک حضرت زهرا (س) را مردم میاندورود تامین کردند، گفت: سند افتخاری این قسمت از صحن به نام این شهرستان ثبت شده است.

اصغری اظهار داشت: مردم این شهرستان در سال 90 چهار میلیون و 300 هزار تومان، در سال 91 چهار میلیون و 500 هزار تومان و در سال گذشته 61 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند که این مساله نشان از ارادت مردم میاندورود و نقش اطلاع رسانی در این زمینه دارد.

وی در پایان با اشاره به رتبه های برتر اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل دادگستری مازندران در کل کشور در زمینه کمک به عتبات عالیات همچنین شهرستان میاندورود را یکی از شهرستان های پیشتاز در استان مازندران در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در پایان این نشست سند افتخاری 19متر مربع از صحن باشکوه حضرت زهرا(س) در نجف اشرف به فرماندار میاندورود به نمایندگی از طرف مردم این شهرستان اهدا شد.مطالب مرتبط با : کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پنج شنبه 15 آبان 1393 - 13:46 ارشام

    بخدا درست نیست که ما تو شهرمون انقدر فقیر داشته باشیم و انها را نادیده بگیریم. با این هفتصد میلیون کلی از فقیر ها در میاندورود اشتغال و سرمایه داشتند. متاسفم...

    پاسخ به نظر
    + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات

کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ