• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4476 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 آبان 1393 - ساعت: 15:18

چاپ
پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست

در یکی از روستاهای میاندورود

پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست


در سالهای اخیر مشکل کم آبی در بیشتر نقاط کشور بوجود آمده است و استان مازندران و شهرستان میاندورود نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و مشکل کم آبی به یک معضل مهم در این شهرستان تبدیل شده است.

به گزارش میانخبر ، با فرا رسیدن فصل پاییز شاید برای شما اینگونه به نظر برسد که در این فصل بدلیل بارندگی مشکل آب در شهرها و روستاها برای مدتی وجود نخواهد داشت، ولی اینگونه نیست و روستایی در میاندورود همچنان با مشکل آب روبروست.

در یکی از روستاهای جنگلی میاندورود در روز تاسوعا اهالی این روستا میزبان عزاداران روستای همجوار خود هستند و در سال جاری در روز تاسوعا هوا شروع به باریدن کرد و آب باران در خیابانها و جوی های این روستا جاری بود و هوا سردتر شد.

در داخل روستا که قدم می زدیم، روی سکوی یکی از این خانه ها پیر زنی نشسته بود و مشخص بود که داشت گریه می کرد و به نظر می رسید بخاطر عزاداری امام حسین (ع) گریه کرده باشد ولی زمانی که نزدیکتر شدیم صدای این پیرزن بلند شد و از وضعیت خود نالید.

این پیرزن که همراه همسرش در روستا حضور دارد، از نبود آب در روستا گلایه می کرد و از اینکه توانی برای رفتن به چشمه داخل روستا و آوردن آب نداشت می نالید.

شاید این مشکل بقیه اهالی این روستا نیز باشد که بیشتر آنها افراد مسن هستند که همچنان در روستا حضور دارند و با کار دامداری و کشاورزی قدم بسیار کوچکی در مسیر تولید برمی دارند.

اهالی این روستا که میزبان عزاداران روستای همجوار خود بودن برای میزبانی از مهمان نیز آب به اندازه کافی نداشتند که شورای این روستا با تماس تلفنی از فرماندار درخواست آب می کند که فرماندار میاندورود نیز با ارسال یک کامیون حمل آب مشکل یک روز این روستا را تا اندازه ای برطرف کرد.

مردم این روستا که در گذشته نیز مشکل آب داشته و مشکل خود را به گوش مسئولان رسانده بودند از پاسکاری مسئولان گلایه داشته و از اینکه اقدام اساسی برای حل مشکل آنها انجام نمی گیرد آزرده خاطر بودند.مطالب مرتبط با : پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 14 آبان 1393 - 21:59 اکبری

  بیچاره اون پیرزنی که حتی توی پیری کسی به دادش نرسید !!! جوونیش رفت!!! ان شاا... مسئولان عزیز زودتر دست به کار بشن. تا مشکل کم ابی این منطقه رفع بشه.. امین سحرگه به ره یکی پیر دیدم سوی خاک خم گشته از ناتوانی بگفتم چه گم کرده ای اندر این ره؟ بگفتا جوانی، جوانی، جوانی!

  پاسخ به نظر
  + 11 - 2
 • پنج شنبه 15 آبان 1393 - 21:12 ناشناس

  اگر نام روستا را ذکر میکردید بهتر بود.

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
 • جمعه 16 آبان 1393 - 15:15 فدایی

  سلام برادر عزیز بهتر نبود اسم روستا رو نیز میگفتی از روستاهای بالادست که دوتا روستا کنار هم هستن س ممنون میشیم اگر بیشتر به گوش مسولان برسونی

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست

پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ