• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4787 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 آبان 1393 - ساعت: 00:22

چاپ
بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است/ کار خبرنگاری سنگین و پرمخاطره است

فرمانده سپاه میاندورود:

بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است/ کار خبرنگاری سنگین و پرمخاطره است


فرمانده سپاه میاندورود گفت: بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است.

به گزارش میانخبر ، حسین جناسمی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه خبرنگاران در خط مقدم جنگ نرم برای حفاظت از اسلام و قرآن حضور دارند، گفت: کار خبرنگاری، سنگین و پرمخاطره است.

وی با اشاره به حضور خبرنگاران ایرانی در عراق و سوریه، بیان داشت: خبرنگاران با تفکر بسیجی و بدون ترس واقعیات جهان اسلام را به ما اطلاع رسانی می کنند.

فرمانده سپاه میاندورود، روز عاشورا را روز رویارویی حق و باطل دانست که در طول تاریخ ادامه داشته و تا قیامت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه برای عاشورایی شدن باید وارد مکتب امام حسین (ع) شد و زیر پرچمش قرار گرفت، افزود: در طول تاریخ، شیعه با الهام گرفتن از مکتب امام حسین (ع) در برابر زیادی خواهی ظالمان ایستاده است.

جناسمی بیان داشت: در کربلا دو صف حق و باطل وجود داشت و باید بدانیم که در قیامت صف سومی بنام بی طرف وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: برای اینکه در جبهه حسینی قرار بگیریم باید جبهه حسین زمان را بشناسیم و از آن دفاع کنیم.

این مسئول تصریح کرد: بسیجی عاشورایی یعنی زیر پرچم ولایت که در امتداد ولایت الهی قرار دارد و از آن دفاع می کند، راه خود را گم نمی کند و راه تشخیص جبهه حسین را از جبهه یزید می شناسد.

جناسمی با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) هیچ گاه جلوتر از امام حسین (ع) حرکت نکرد، افزود: کربلا بزرگترین دانشگاه درس برای ما است.

وی اظهار داشت: زمانی نقش رهبری خود را بیشتر نشان می دهد که ایران را با کشورهای همسایه مانند عراق، سوریه، لبنان مقایسه کنیم.

بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است

این فرمانده با اشاره به اینکه امام (ره) قبل از آغاز جنگ، بسیج را تشکیل داد و آن را تنها برای جنگ تاسیس نکرد، خاطر نشان کرد: بسیج تشکیل شد تا ایران را در برابر دشمنان داخلی و خارجی و استکبار بیمه کند.

وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: در کشورهای عراق و سوریه تا زمانی که گروه های دفاع وطنی شکل نگرفته بودند، هیچگونه پیروزیی حاصل نشده بود.

جناسمی با تاکید بر اینکه امروز بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است، افزود: اصل پیشگیری از هجمه های دشمن ایجاب می کرد که امام (ره) یک نیروی مردمی که جان خود را برای دفاع از مردم و کشور فدا می کرد تشکیل دهد، که 8 سال دفاع مقدس نمونه بارز آن است.

وی با بیان اینکه امروز بسیجیان ما باید به سلاح علم و تقوا مجهز باشند، از جمله خصوصیتهای بسیجی را عمل به موقع و به اندازه، شهادت طلبی، مردمی بودن و بصیرت دانست.

این مسئول با اشاره به معضلات و مشکلات ایجاد شده در استفاده از ماهواره برای خانواده های ایرانی و لازمه فرهنگ سازی در این زمینه، گفت: باید بتوانیم با بصیرت کامل با دشمنی که بر روی پشت بام های ما سنگر گرفته مقابله کنیم.

وی با اشاره به آغاز هفته بسیج از روز جمعه 30 آبان، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، کوه پیمایی دو گروه بسیجی، حضور فرمانده ناحیه و پرسنل در مصلی نماز جمعه برای پاسخگویی به بسیجیان را از جمله برنامه های اولین روز هفته بسیج خواند.

جناسمی افتتاح بازارچه اقتصاد مقاومتی در روز شنبه، تجلیل از خادمان و نخبگان بسیجی، نشست بصیرتی در حوزه ها و پایگاه ها، پیاده روی شبانه، مراسم شامگاه یاد یاران در پاسداشت شهدا، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی گلزار شهدا را از دیگر برنامه های هفته بسیج دانست.

وی از برپایی  همایش شکوه مقاومت با حضور پنج هزار نفر از بسیجیان شهرستان میاندورود در پنج آذر، همزمان با سالروز تشکیل بسیج در شهر سورک خبر داد.

جناسمی بیان داشت: بسیج در شهرستان پویا و فعال است، شاید عملکردش رسانه ای نشود اما برنامه های فرهنگی آن در پایگاه ها در حال اجراست.

فرمانده سپاه میاندورود در پایان از برپایی سه یادواره شهدا در هفته بسیج در شهرستان خبر داد و گفت: یادواره شهدای روستای بادله با حضور سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران در هفته بسیج برگزار می شود.مطالب مرتبط با : بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است/ کار خبرنگاری سنگین و پرمخاطره است
دیدگاه شما در مورد : بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است/ کار خبرنگاری سنگین و پرمخاطره است

بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و حرکت فرهنگی است/ کار خبرنگاری سنگین و پرمخاطره است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ