• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4788 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 آبان 1393 - ساعت: 17:14

چاپ
ابهام در زمین های جدا شده از مسکن مهر میاندورود و تضییع حقوق مالکان

قصه پرغصه مسکن مهر این شهر را چه کسی می خواند؟

ابهام در زمین های جدا شده از مسکن مهر میاندورود و تضییع حقوق مالکان


مسکن مهر سورک همچنان با انتظار صبورانه خود جهت افتتاح، نمی داند چه زمانی باید به انتظار خانه دار شدن عده زیادی از انسان‌های رنج دیده پایان دهد و مشکلی که هنوز مبهم بوده، زمین هایی است که از آن جدا شده و کسی پاسخ علل آن و تضییع حقوق مالکان این واحدها نیست.

به گزارش میانخبر به نقل از بلاغ، ساخت مسکن مهر سورک و تحویل آن به متقاضیان حاشیه های زیادی به همراه دارد که در هر قسمت از مراحل ساخت و تحویل آن، هر بار به حجم سوالات و ابهامات اعضای خود می افزاید.

مسئولان نیز در قبال اضطراب روزافزون افراد ذینفع، هیچ پاسخی به پرسش های متقاضیان این واحدها نمی دهند.

از جمله مشکلات مسکن مهر سورک، که مورد اعتراض متقاضیان بوده را می توان قیمت بالای تمام شده این واحدها نسبت به قرارداد و اعلام اولیه که کمتر از ۱۵ میلیون بود و در نهایت به ۲۵ میلیون تومان به همراه پرداخت های دیگر که شاید در نهایت به ۲۷ میلیون رسیده باشد، دانست.

مشکل دیگر مسکن مهر سورک، که هنوز در ابهام به سر می برد، زمین هایی است که از آن جدا شده و کسی پاسخ علل آن و تضییع حقوق مالکان این واحدها نیست.

تحویل ندادن زمین بیش از سه هزار متری اداره جهاد کشاورزی میاندرود، که با حکم وزیر برای ساخت مسکن مهر اختصاص داده شده بود، و ظاهراً این مسئولان بومی هستند که به دلایل نامعلوم از دادن آن به مردم برای ساخت مسکن مهر خودداری می کنند.

این قسمت از زمین ها، که قرار بود فضای سبز مسکن مهر باشد، از این کاربری خارج شد. حتی افراد خاصی در میاندرود که گرفتن حق اعضای مسکن مهر را فریاد می زدند، ظاهراً در این دولت توان انتقاد نداشته و خالی کردن عقده های سیاسی را بر پیگیری حق مردم مقدم شمردند.

از طرف دیگر اداره ثبت اسناد و املاک میاندورود نیز در جدا کردن بخشی از زمین مسکن مهر سورک کم نگذارد و با ترفندی که به کار برد، هزار متر از زمین جلویی را برای خود گرفت و حال نیز از شهرداری درخواست مجوز برای ساخت کرده است.

مشکلی که ساخت در این قسمت برای مسکن مهر ایجاد می کند، از بین بردن دید ساختمان مسکن مهر است و همچنین راه ورود و خروج مسکن مهر را به چند متر کاهش می دهد.

چندی پیش اداره ثبت برای ساخت و ساز در این مکان اقدام به بردن مصالح ساختمانی به محل مورد نظر کرد که با واکنش شهردار سورک روبرو شد و وی دستور جمع آوری و تعطیلی کار را به دلیل نداشتن مجوز ساخت، صادر کرد.

ظاهراً اداره ثبت، اقدام به دریافت مجوز برای ساخت می کند که شهردار سورک به دلیل ناقص بودن مدارک، از دادن مجوز امتناع می کند و به همین دلیل اداره ثبت با ارسال نامه ای به دادستانی خواستار ورود دادستان برای دریافت مجوز به دلیل داشتن سند مالکیت می شود که دادستان میاندرود نیز به دلیل اینکه اداره ثبت، سند مالکیت دارد و می تواند برای دریافت مجوز اقدام کند، با ارسال نامه ای به شهرداری سورک خواستار مساعدت شد.

اما در این بین شهردار سورک چیز دیگری می گوید: "مدارک اداره ثبت برای مالکیت زمین کامل نیست"، و دلیل خود را صورتجلسه ای که بین اداره کل بنیاد مسکن استان و اداره ثبت اسناد و املاک استان تنظیم شده، می داند.

وی می گوید: در این صورتجلسه آمده: «واگذاری زمین به اداره ثبت و اسناد و املاک پس از تایید موضوع در شورای مسکن استان و کارگروه معماری و شهرسازی قابل اقدام است.»

همین موضوع مورد اشاره شهردار سورک بوده و ادامه می دهد: هنوز مدرکی دال بر برگزاری این جلسه و تایید این موضوع به ما نرسیده و تنها داشتن سند که خود اداره ثبت متولی آن است، ملاک ما برای دادن مجوز نیست و باید این موضوع برای ما روشن شود.

شاید در این بین سکوت مسئولان بنیاد مسکن قابل تامل باشد که با درخواست های مکرر ما برای توضیح درباره مسائل به وجود آمده خودداری کردند و پاسخ روشنی به افکار عمومی و متقاضیان مسکن مهر نمی دهند.مطالب مرتبط با : ابهام در زمین های جدا شده از مسکن مهر میاندورود و تضییع حقوق مالکان
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • شنبه 01 آذر 1393 - 01:17 صبرایی

    تااونجایی که ما متوجه شدیم دل مسولان این شهرستان برای مردم وجوانان نمیسوزه وبیشتر برای پست خودشون تلاش میکنند////

    پاسخ به نظر
    + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : ابهام در زمین های جدا شده از مسکن مهر میاندورود و تضییع حقوق مالکان

ابهام در زمین های جدا شده از مسکن مهر میاندورود و تضییع حقوق مالکان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ