• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4789 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 آبان 1393 - ساعت: 22:24

چاپ
446 میاندورودی در شبکه کتابخوانان حرفه ای عضو هستند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود:

446 میاندورودی در شبکه کتابخوانان حرفه ای عضو هستند


رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود گفت: 446 نفر از علاقمندان میاندورودی در حال حاضر در شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران عضو هستند.

به گزارش میانخبر ، محمد طالبی در گفت و گو با خبرنگار میانخبر، گفت: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود در راستای اجرای نهضت مطالعه مفید و شرکت مؤثر گروه های سنی مختلف در فعالیت های فرهنگی کتابخانه ی عمومی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران برای 72 نفر از دانش آموزان در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) سورک کرده است.

وی افزود: پس از توزیع جزوه های آشنایی با شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران در بین دانش آموزان، در این كارگاه آموزشي، توضیحاتی در مورد نحوه ی ثبت نام، شرکت در مسابقات، نحوه ی ارائه نظر در مورد کتاب و بسیاری از قابلیت های شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران داده شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی میاندورود هدف از برگزاری این کارگاه را، ارتقا بخشیدن به فضاي توسعه ی مطالعه و کتابخوانی مفید دانست و گفت: امیدواریم شرکت کنندگان در این کارگاه بتوانند نگاهی دقیق و حرفه ای نسبت به یک شبکه اجتماعی کتاب را تجربه كنند و حضور آنان در مجموعه ی کتابخوانان حرفه ای پررنگ تر شود

وی تصریح کرد: اين كارگاه شامل شش مرحله؛ معرفی شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران، نحوه ی ثبت نام در شبکه، نحوه ی شرکت در مسابقه، نحوه ی ثبت نظر و نقد، نحوه ی جستجوی کتاب در بانک کتاب و افزودن کتاب به قفسه ی مجازی، است.

وی از شبکه کتابخوانان حرفه ای به عنوان یک مرجع مطالعه ی مفید و شبکه ای برای برگزاری مسابقات آنلاین کتابخوانی یاد کرد و افزود: این شبکه در راستای بیانات مقام معظم رهبری در باره افزایش دسترسی مردم به کتاب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی با کمک گرفتن از ابزار های نوین در مرداد ماه سال 90 راه اندازی شد.

طالبی خاطر نشان کرد: 446 نفر از علاقمندان میاندورودی در حال حاضر در شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران عضو هستند.

این مسئول از برپایی جلسه ی قصه گویی «ماندگارترین دوست» در چهارمین روز از بیست و دومین دوره هفته کتاب و کتابخوانی برای 30 نفر از نونهالان مهد کودک مریلای روستای اسلام آباد خبر داد و گفت: این جلسه با هدف آموزش تغذیه مناسب و صحیح خردسالان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه قصه گویی سهم بسزایی در آموزش های زبانی و بالا بردن درك شفاهی خردسالان و كودكان، کمک در انتقال مفاهیم به زبان ساده ی آنها، نقش سازنده ای در تكوین شخصیت خردسالان و كودكان دارد و از این طریق به ارزش های اخلاقی، تربیتی و آموزشی در اکثر زمینه های روزمره زندگی پی می برند، اظهار داشت: در این راستا، جلسه قصه گویی «ماندگارترین دوست» ویژه خردسالان در كتابخانه عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک برپا شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی میاندورود در ادامه بیان داشت: کارکنان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود به همراه جمعی از خادمان کتاب و کتابخوانان برتر میاندورودی در سطح استان و کشور، با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

سید مجتبی رسولی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از مهدیه رمضانی کتابخوان برتر کودک در سطح استان در سال 93 و حامد اکبری کتابخوان برتر جوان در سطح کشور در سال 92 و والدین مهدیه رمضانی در تربیت کودک کتابخوانشان، با اشاره به اهمیت نقش مهم و کلیدی والدین در علاقمندی خردسالان و کودکان به مطالعه و کتابخوانی در کنار کتابخانه، اظهار داشت: والدین باید کتاب را در سبد کالای خود قرار دهند و آن را به یک فرهنگ تبدیل و کتابخوانی را وارد زندگی فرزندانشان کنند.

وی افزود: در حوزه کتاب و کتابخوانی باید برنامه ریزی های خوبی از سوی سازمان ها و ادارات صورت گیرد و به این مهم، توجه بیشتری شود تا توسعه فرهنگ با عزم ملی اتفاق افتد و کتابخوانی به یک فرهنگ مبدل و در جامعه نهادینه شود.دیدگاه شما در مورد : 446 میاندورودی در شبکه کتابخوانان حرفه ای عضو هستند

446 میاندورودی در شبکه کتابخوانان حرفه ای عضو هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ