• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 4794 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آذر 1393 - ساعت: 13:52

چاپ
تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد

با حضور مسئولان

تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد


صبح امروز با حضور مسئولان واکسیناسیون کودکان با واکسن پنج گانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد.

به گزارش میانخبر ، صبح امروز با حضور فرماندار، امام جمعه موقت، مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندورود و همچنین کارکنان مرکز بهداشت سورک، واکسیناسیون کودکان با واکسن پنج گانه "پنتاوالان" در این شهرستان آغاز شد.

محمد قربانی درباره ویژگی واکسن پنتاوالان بیان داشت: واکسن پنج گانه پنتاوالان در برنامه توسعه ایمن سازی سبب ارتقای سلامت کودکان از طریق کاهش میزان بروز پنومونی منژیت های حاصله از هموفیلوس آنفلونزا نوع ب خواهد شد.

وی افزود: واکسن پنتاوالان سبب حفاظت کودک علیه پنج بیماری تهدید کننده زندگی یعنی دیفتری، سیاه سرفه، کزاز، هپاتیت ب و هموفیلوس انفلونزا نوع ب می شود.

مدیر مرکز بهداشت و درمان میاندورود با بیان اینکه واکسن پنتاوالان در سه مرحله دو، چهار و شش ماهگی به کودکان تزریق می شود تصریح کرد: با آغاز واکسیناسیون در 14 سال اخیر حتی یک مورد فلج اطفال در کشور شاهد نبودیم.

سیدجعفر علوی با بیان اینکه بهداشت و پیشگیری در اسلام و همچنین در جمهوری اسلامی ایران بسیار دارای اهمیت است، گفت: نگاه اسلام به بحش بهداشت و درمان آنچه که از آیات و روایات امامان مشخص است، معطوف به پیشگیری است، چون اگر پیشگیری به درستی انجام گیرد هم بیماری و هم هزینه هایی که برای آن پرداخته می شود بسیار کاهش می یابد.

وی یکی از مشکلات جامعه امروز ما را هزینه های درمان دانست و تاکید کرد: اگر پیشگیری بدرستی انجام گیرد این هزینه های سنگین بر دوش مردم نخواهد بود.

امام جمعه موقت میاندورود اقدامات دولت در زمینه بهداشت و درمان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دولت در این زمینه موفقیت های خوبی داشته و امروز جایگاه جهانی بهداشت و درمان ایران بسیار مناسب است اما همچنان نیاز به کار و تلاش دارد.

ارسطو قادری نیز در این مراسم با بیان اینکه برای توسعه در هر عرصه ای نیاز به امنیت و سلامت است، اظهار داشت: اگر این دو مولفه را نداشته باشیم دچار مشکل هستیم و تا زمانی که دچار این آسیب نشویم اهمیت آن را درک نخواهیم کرد.

فرماندار میاندورود افزود: دولت به موضوع سلامت و آسیب هایی که در این بخش متوجه مردم است تاکید فراوانی دارد.

 مطالب مرتبط با : تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد
دیدگاه شما در مورد : تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد

تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان در میاندورود آغاز شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ