• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
گزارش و گفتگو

کد خبر : 5069 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آذر 1393 - ساعت: 14:40

چاپ
مشکلات پیش روی دانشجویان

مشکلات پیش روی دانشجویان


امروزه با گسترش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، کیفیت آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که تآثیر آن بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش میانخبر ، سید ابراهیم ساداتی، دکترای مدیریت استراتژیک و مدرس دانشگاه، درباره مشکلات پیش روی دانشجویان، گفت: دانشجویان در دوران تحصیل خود، با مشکلات و گرفتاری های متعددی روبه رو هستند، این مشکلات بر روی پیشرفت تحصیل آنان تآثیرگذار میباشد، و شناخت این مشکلات میتواند در جهت پیشرفت تحصیلی و کاهش تآلمات روحی تآثیرگذار باشد.

وی به برخی از مسائل و مشکلات دانشجویی اشاره داشت و افزود: مشکلات شغلی، اقتصادی، ویژگی های فردی، فرهنگی، اجتماعی، محیط خانواده و دوری از خانواده، تعاملات محیطی و اجتماعی، اعتیاد، مشکلات رفتاری، ازدواج، نگرانی از آینده، خشم، عصبانیت و افسردگی، مسائل و مشکلات خوابگاهی، استرس، اضطراب امتحان و ...از جمله موضوعاتی است که دانشجویان با آن مواجه هستند.

وی تصریح کرد: بسیاری از دانشگاه ها، اعم از دولتی یا آزاد و... ظرفیت ارائه خدمات رفاهی و دانشجویی را به افراد ندارند و دانشجو با ورود به دانشگاه با حجمی از مشکلات مانند: خوابگاه نامناسب، اجاره های سنگین، شهریه های طاقت فرسا و مشکلات ایاب و ذهاب مواجه می شوند که در افت تحصیلی دانشجو بی تآثیر نیست.

ساداتی با بیان پیشنهادها و راهکارهایی در این زمینه، گفت: با پرداخت وام دانشجویی، شناسایی و تحت پوشش قرار دادن دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، اجرای برنامه های فرهنگی مانند: نمایش فیلم و نمایش نامه، تآمین بیشتر نیازهای اولیه آنها از قبیل خوابگاه، سلف سرویس و همچنین سرویس ایاب و ذهاب، اردوها، بازدیدها، میتوان بخشی از مشکلات را ساماندهی کرد.

وی به راهکارهایی دیگری که می توان به رفع مشکلات دانشجویی پرداخت، اشاره داشت و افزود: با برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری، تقویت روحیه ایمان، تقوا و گرایشات مذهبی آنان از طریق سخنرانی ها و همایش ها، گسترش ارتباط دوستانه و رو در رو با دانشجویان در تمامی سطوح مدیریتی، ایجاد صندوق همیاری مالی مدرسان برای حمایت از دانشجویان، مرکز مشاوره قوی و توانمند در دانشگاهها، می توان به بخش وسیعی از نیاز دانشجو پاسخ داد.

ساداتی در ادامه به دانشجوی شاغل و غیر شاغل اشاره داشت و خاطر نشان کرد: هر کدام از این افراد مسائل و مشکلاتی دارند که بحث و بررسی در مورد آن زیاد است.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 23 آذر 1393 - 17:31 ناشناس

    واقعآ حق با شماست استاد بزرگوار.. درمورد مشکلات پیش روی دانشجویان بحث خیلی زیادی میشه کرد و باید تدبیری صورت بگیره نه اینکه فقط حرف زده بشه. مثل همیشه از مباحث شما فیض بردیم

    پاسخ به نظر
    + 31 - 0
دیدگاه شما در مورد : مشکلات پیش روی دانشجویان

مشکلات پیش روی دانشجویان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ