• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5077 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آذر 1393 - ساعت: 19:56

چاپ
دانشگاه محل خودنمایی و گرفتن مدرک نیست

دانشجوی دوره دکتری:

دانشگاه محل خودنمایی و گرفتن مدرک نیست


مسئله تحصیل جایی نگران کننده می شود که عده ای به صرف داشتن مدرک یا خودنمایی و یا پیدا کردن موقعیت دوست یابی وارد عرصه دانشگاه می شوند.

به گزارش میانخبر ، 16 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز دانشجو نامگذاری شده است و همه ساله این روز بهانه ای برای توجه به دانشجویان این کشور می شود.

زهرا لازری یکی از دانشجویان موفق میاندورودی است که در حال حاضر در دوره دکتری مشغول به تحصیل است.

وی از همان ابتدا به تحصیل و کسب علم علاقه داشت به همین دلیل، خانواده حامی اصلی برای ادامه تحصیل بودند.

لازری سال 84 در رشته الهیات گرایش علوم قرآن و حدیث در دانشگاه مازندران پذیرفته شد و سال 87 با معدل 18/18 فارغ التحصیل و سال 88 از سهمیه استعداد درخشان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه شده است.

وی موضوع پایان نامه خود را " زمین از منظر قرآن و روایات" بیان کرد و افزود: این موضوع در واقع یکی از وجوه اعجاز علمی قرآن کریم است که درباره مسائل مرتبط با زمین از جمله آفرینش، حرکت، جاذبه، کرویت و پایان زمین از نظر قرآن و روایات می باشد و مستندات علمی ارائه شده در این زمینه نیز بیان گردید.

لازری در کارشناسی ارشد با معدل 38/19 فارغ التحصیل شده است و هم اکنون در دانشگاه مازندران و در مقطع دکتری در حال تحصیل است.

سال 91 در دانشگاه پیام نور ساری در چند واحد درسی تدریس داشته است، که به گفته خودش خیلی برایش جالب بود که دانشجویان با دیدن سن کم او متعجب شدند زیرا در یکی از کلاس ها اکثریت دانشجویان بزرگتر از او بودند.

وی ادامه داد: تجربه بسیار دلنشینی بود، همیشه دوست داشتم که روزی در دانشگاه تدریس کنم و این آرزو برایم محقق شد چون به آن باور داشتم و برایم غیرممکن به نظر نمی رسید.

لازری رمز موفقیت یک انسان را، ابتدا در باور فرد نسبت به خود دانست و گفت: انسان باید دریابد که چه می خواهد و متناسب با آن برنامه ریزی نماید، مدام خود را با دیگران مقایسه نکند و بداند که او نیز عزیز دل خداست که برای رسالتی آفریده شده است که باید به درستی آن را انجام دهد حتی اگر کار کوچکی باشد.

وی درباره ویژگی یک دانشجوی موفق، گفت: دانشجو باید بداند برای چه هدفی وارد دانشگاه شده است تا بتواند از امکاناتی که در اختیار او قرار گرفته حداکثر استفاده را بنماید، باید نظریات، منابع و چهره های مهم رشته خود را بشناسد و در نظر داشته باشند که علم هدف نیست بلکه ابزاری است برای رسیدن به اهداف دیگر.

وی تصریح کرد: دانشجو همان گونه که اسمش روی آن است یعنی جوینده علم، پس منتظر نباشد کسی او را به سمت علم سوق دهد، چرا که دانشگاه مسیر را برای او مشخص می کند باقی راه را خودش باید طی کند.

لازری هدف تحصیل خود را مفید واقع شدن برای جامعه دانست و افزود: به دنبال علم رفتم تا دنیای اطرافم را بهتر بشناسم و همچنین پاسخی بود به زحمات بی دریغ پدر و مادرم، البته هر کس برای رسیدن به هدف و آرزو های خود روشی را برمی گزیند، یکی خیاطی، یکی مکانیکی یا آشپزی و ... و من تحصیل را انتخاب کردم.

وی از مشکلات پیش روی دانشجویان سخن به میان آورد و گفت: مسئله تحصیل جایی نگران کننده می شود که عده ای به صرف داشتن مدرک یا خودنمایی و یا پیدا کردن موقعیت دوست یابی وارد عرصه دانشگاه می شوند و اینجاست که دانشگاه از فضای بحث و تبادل نظر علمی به فضایی آلوده تبدیل می شود.

وی در ادامه افزود: دوران زندگی خوابگاهی فرصت خوبی بود تا با دوستان و فرهنگ های جدیدی آشنا شوم و تجربیات زیادی کسب کنم و مهم تر اینکه صبور باشم و زود درباره آدم ها قضاوت نکنم، باورم به خدا و زندگی قوی تر شده است و ایمان دارم به هر آنچه که بخواهم و اراده کنم با توکل به مهربان پروردگارم خواهم رسید.

وی در خصوص اجرای برنامه های آینده خود گفت: سعی دارم در هر زمینه ای که فعالیت می کنم چه درسی و چه کاری مفید و مؤثر، فعال، دلسوز و بهترین باشم.

وی مقالاتی را نیز نوشته است که در همایش ها و کنفرانس های مختلف ارائه شده است از جمله آنها:
1. مقاله علمی- پژوهشی " کاوشی در حدیث دحو الارض"

2. مقاله "فعالیت های قرآنی امام حسن عسکری(ع)و تاثیر آن در نشر فرهنگ اصیل قرآنی"(همایش آزادشهر)

3. مقاله " فعالیت های علمی- فرهنگی امام محمدباقر(ع) با توجه به مقتضیات زمان" ( کنگره ملی امام محمدباقر(ع))

4. مقاله "جریان شناسی و برخورد با فتنه جویان از سوی امام حسن عسکری(ع)" (همایش کرمانشاه)

5. مقاله " رفتار با اهل بیت پیامبر(ص) با استناد به آیه مؤدت" ( کنفرانس بین المللی علوم رفتاری – کیش)مطالب مرتبط با : دانشگاه محل خودنمایی و گرفتن مدرک نیست
برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 16 آذر 1393 - 00:08 معافی

  با سلام و تبریک روز دانشجو به همه ی فعالان این عرصه، دوست عزیزم سرکار خانم لازری از افتخارات بخش و روستای عزت الدین هستند، امیدواریم مسئولین توجه بیشتری به جوانان کوشا و موفقی چون ایشان داشته باشند، با آرزوی موفقیت روز افزون

  پاسخ به نظر
  + 13 - 0
 • یکشنبه 16 آذر 1393 - 12:16 علی اکبر عبداللهی وشوایی

  خدا در قرآن صاحبان دانش و علم را بر همه موجودات ترجيح مي دهد و اساساً در آيات مختلفي از قرآن شريف تسخير بسياري از مراتب کمال و وصول به درجات عاليه معنوي را در انحصار صاحبان علم و دانش قرار مي دهد. امیدآنکه توفیق رفیق شفیق خانم لازری درتمام مراحل زندگی باشد به برکت صلوات برمحمد وآل محمد

  پاسخ به نظر
  + 14 - 0
 • یکشنبه 16 آذر 1393 - 18:41 مسعودی

  با عرض سلام و تبریک روز دانشجو،حضور رفیق شفیق و نخبه ،خانم دکتر زهرا لازری.ما به داشتن ایشون بسیار افتخار میکنیم.با آرزوی بهترین ها برای أیشون و اهالی میانخبر خصوصا سرکار خانم اکبری.در پناه حق

  پاسخ به نظر
  + 13 - 0
 • سه شنبه 18 آذر 1393 - 11:33 صاحب نجفی وشوائی

  با عرض تبریک روز دانشجو ، خانم لازری یکی از افتخارات روستای عزت الدین به شمار می روند و ایشان می توانند الگویی برای دیگر دانش آموزان و دانشجویان شهرستان میاندورود و روستای عزت الدین باشند. برای ایشان آرزوی موفق می کنیم.

  پاسخ به نظر
  + 11 - 0
دیدگاه شما در مورد : دانشگاه محل خودنمایی و گرفتن مدرک نیست

دانشگاه محل خودنمایی و گرفتن مدرک نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ