• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5078 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آذر 1393 - ساعت: 20:13

چاپ
نگاه جامعه به افراد معلول دلسوزانه و ترحم برانگیز است

دانشجوی ناشنوای میاندورودی:

نگاه جامعه به افراد معلول دلسوزانه و ترحم برانگیز است


نگاه جامعه به افراد معلول، نگاهی دلسوزانه و ترحم برانگیز است، در صورتی که بسیارند معلولینی که از قدرت و استعداد بالایی برخوردار هستند.

به گزارش میانخبر ، سیده معصومه موسوی اهل روستای بزمین آباد میاندورود است، وی دوران ابتدایی را با وجود مشکلات ناشنوایی و نبود امکانات مناسب، در شهرستان نکاء، سورک و مدرسه باغچه بان بادله گذراند و دوره راهنمایی و دبیرستان را به مدت 6 سال درشهرستان آمل، خوابگاه شبانه روزی امام رضا (ع) ویژه معلولین سپری کرده است.

حمایت خانواده و علاقه فراوانش به کسب علم، او را بر آن داشت تا بیش از پیش توجه خود را به کسب علم معطوف کند و از زمان کودکی علاقه خاصی به کارهای هنری داشت و این ذوق و استعدادش سبب شد در رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر مشغول به ادامه تحصیل شود.

وی معتقد است هیچگاه معلولیتش منجر به گوشه گیری و ادامه ندادن تحصیلاتش نشده است و همیشه سعی بر آن داشت به بهترین شکل در رسیدن به اهدافش تلاش کند.

موسوی انگیزه اش را در برای ادامه تحصیل در کسب علم و دانش، بالا رفتن سطح علم و دانش، فرد موثر واقع شدن و یافتن شغل مناسب دانست.

وی در ادامه افزود: افراد ناشنوا نباید به خاطر مشکلی که دارند خود را از دیگران و افراد سالم دور نگه دارند، باید به جامعه بروند و با تلاش و کوشش و پشتکار به هدف های والای خود برسند.

موسوی درباره رضایت مندی از سطح امکانات مورد نظر در جامعه، گفت: هنوز آنطور باید و شاید به مشکلات معلولین و همچنین ناشنوایان رسیدگی نمی شود و گاهی نگاه جامعه به افراد معلول، نگاهی دلسوزانه و ترحمبرانگیز است، در صورتی که بسیارند معلولینی که از قدرت و استعداد بالایی برخوردار هستند.

وی مشکل اصلی ناشنوایان در جامعه را معظل بیکاری و به سختی ارتباط برقرار کردن با افراد جامعه دانست و گفت: فرد ناشنوا برای تحصیل در دانشگاه های عادی رنج و زحمت های زیادی را متحمل می شوند و گاهی هیچ امیدی برای اشتغال در رشته مورد نظر خود را ندارند، موضوعی که گریبان گیر همه افراد جامعه بخصوص معلولین نیز است.

موسوی عامل موفقیت خود را یاری خداوند، کمک فراوان پدر و مادر، دلسوز بودن معلمان هر دوره ، پشت کار و تلاش خود می داند.

 مطالب مرتبط با : نگاه جامعه به افراد معلول دلسوزانه و ترحم برانگیز است
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 15 آذر 1393 - 20:46 ناشناس

  سلام به این بانوی موفق و کوشا امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی و با اراده یی که خدا در وجود تو نهاده به اهداف خود برسی.

  پاسخ به نظر
  + 8 - 0
 • یکشنبه 16 آذر 1393 - 00:17 معافی

  با عرض سلام و تبریک به این دوست عزیز، برایشان از درگاه ایزد منان موفقیت و پیروزی روزافزون خواستاریم.

  پاسخ به نظر
  + 10 - 0
 • یکشنبه 16 آذر 1393 - 12:55 علی اکبر عبداللهی وشوایی

  در بیکران پر شکوه خلقت جلوه وجود نیکان و انسانهایی که تلاش در مسیر خدمت به دیگران را برای جلب رضایت خداوند متعال پیشه و دغدغه خویش قرار داده اند زیبایی بخش هستی و مایه مباهات الهی است.

  پاسخ به نظر
  + 9 - 1
دیدگاه شما در مورد : نگاه جامعه به افراد معلول دلسوزانه و ترحم برانگیز است

نگاه جامعه به افراد معلول دلسوزانه و ترحم برانگیز است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ