• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5137 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آذر 1393 - ساعت: 17:53

چاپ
نقش مراکز مشاوره در جامعه امروزی

نقش مراکز مشاوره در جامعه امروزی


مراکز مشاوره، یکی از نهادهای بسیار مهم می تواند یاری گر بسیاری از خانواده ها، نهادها، سازمانهای اداری و حقوقی و مراکز تعلیم و تربیت به همه عموم مردم معرفی شود.

به گزارش میانخبر ، همه انسانها از توانایی های بی حد و سازنده ای برخوردار هستند این که چقدر و تا چه اندازه به این توانایی های خود واقف باشند و یقین و باور برسند. تغییر و تحول دنیای امروز اقتضا می کند انسان ها بیشتر از گذشته ها به توانایی های باطنی خود تکیه کنند.

در دنیای امروز متاسفانه یا خوشبختانه با به روز شدن علم و پیشرفت تکنولوژی روز به روز شاهد از بین رفتن اعتماد به نفس، خستگی روحی و جسمی، نا امیدی، ناهنجاریهای اجتماعی، خشونت، ترس و حقارت در بین کودکان و نوجوانان و حتی متاسفانه نونهالان ما وجود دارد و حتی این بحرانهای عاطفی بین بزرگسالان و خانواده ها نیز رشد و رواج پیدا کرده که می تواند بسیار مخرب و حتی نابودی نسلی انجام می گیرد که می توان با مشاوره و مشورت اساتید و کسانی که در این راه خبره هستند کمک بگیریم تا جامعه ای پرنشاط و خانواده ای موفق داشته باشیم.

امروزه اگر چه با پیشرفت و به روز شدن علم و سطح خانواده ها جامعه ای به نظر روشن‌فکر را پیش رو داریم ولی متاسفانه فرهنگ سازی در این زمینه نشده که برای کاهش و از بین بردن تنش و ناهنجاری های فردی و اجتماعی به مراکز مشاوره رجوع کنیم و کمی از دغدغه های فکری و روحی و جسمی خود را کاهش دهیم.

اگر خانواده ها، جامعه و مردم بدانند همان‌طوری که فرزندان عزیزمان به لباس، پوشاک و غذای جسم نیازمند است به همان اندازه به غذای روح نیز نیازمند است، می شود تا حدودی از این مشکلات روحی و روانی بین فرزندان خود جلوگیری کنیم.

مراکز مشاوره، یکی از نهادهای بسیار مهم در این زمینه می تواند یاری گر بسیاری از خانواده ها، نهادها، سازمانهای اداری و حقوقی و مراکز تعلیم و تربیت به همه عموم مردم معرفی شود تا بتواند مشکلات و دغدغه های روحی و روانی خود را مطرح و درصدد رفع و رجوع آن برآیند، که این خود مستلزم فرهنگ‌سازی در مدارس و این سازمان ها و نهادها خواهد بود و می توان در این باره خانواده ها را دعوت به این مراکز کرد تا بتوان نسلی سالم و موفق داشته باشیم.

مراکز مشاوره امین مردم در مسائل مختلف روحی و روانی و تنش های روزمره زندگی است با مراجعه به این مراکز می توانند استرس و اضطراب را از کانون گرم خانواده دور کنند و زندگی سالمی را برای فرزندان به ارمغان بیاورند.

باشد که خانواده ها و اولیاء مدرسه با مراجعه به این مراکز مشاوره همکاری بیشتری داشته باشند تا کودکانشان، نوجوانان و جوانانی موفق و پراز نشاط و روحیه ای سالم و افرادی مثمر ثمر در این جامعه تربیت شوند و با آموزش مهارتهای زندگی به والدین یکی از دغدغه های فکری و روحی این خانواده های عزیز کاسته می شود و بتوانند بهتر و بیشتر به فرزندان توجه و اهمیت دهند به امید اینکه مراکز مشاوره بتواند آرامشی عمیق و سرشار از لذت زندگی به کانون گرم خانواده هدیه دهد.

با فرهنگسازی و آگاهی دادن به مردم و خانواده ها می شود بخشی از فشارها و استرسهای روزمره زندگی را با مشاوره و مشورت شدن در مراکز مشاوره از بین ببریم که این فرهنگ‌سازی و آگاهی میسر نمی شود مگر اینکه خانواده ها بخواهند و مشتاق باشند که به این مراکز مراجعه کنند.

آگاهی دادن به مردم بخصوص به خانواده ها بسیار الزامی است چرا که بسیاری از هنجارها و ناهنجاری هایی که در جامعه وجود دارد از تنش و استرس و اضطرابی است که در وجودشان هست و از نظر روحی در وضعیت مناسبی نیستند.

نویسنده : حکیمه شیخ زاده

مطالب مرتبط با : نقش مراکز مشاوره در جامعه امروزی
دیدگاه شما در مورد : نقش مراکز مشاوره در جامعه امروزی

نقش مراکز مشاوره در جامعه امروزی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ